Přečtěte si

Berlín otevřel nové letiště. Odbavuje i čtyři hodiny

Berlín po 16 letech výstavby otevřel během lockdownu své nové letiště známé pod označením BER. První zkušenost cestujících s ním je ovšem bídná. Chystáte-li se z něj letět v době berlínských prázdnin či svátků, na odbavení si v souladu s doporučením Lufthansy vyhraďte raději čtyři hodiny. Budou se vám hodit.
Přečtěte si

Komentář: Češi a Němci se dohadují, kdo může za šíření nákazy. Nikdo ale lidi nemotivuje, aby nákazu nešířili

Je to téměř rok, co se svět poprvé zastavil. V pátek 13. března 2020 v té době ještě odpovědná Česká republika uzavřela své hranice. V Německu se začalo uzavírat o devět dní později. Nastala situace, kterou minimálně od pádu železné opony nikdo nepamatoval. Po roce od vypuknutí pandemie v Evropě jsme na tom stejně. Vedou se spory, kdo může za opětovné zavírání hranic. Jestli příliš opatrní Němci, nebo až moc neodpovědní Češi. Otázka by ale měla stát trochu jinak. Co udělat pro to, abychom lidi k dodržování opatření motivovali? Aby se hranice už nikdy zavírat nemusely?
Přečtěte si

Lockdown není řešení, sílí hlasy v Německu. Nakažených nejvíc přibývá v Sasku. Prý kvůli Čechům

Listopadový částečný lockdown nepřinesl v boji proti pandemii v Německu ostatně tak jako v Česku žádný zásadní průlom. Proto kancléřka Angela Merkelová zažádala na víkendovém summitu o další a tentokrát tvrdý lockdown. Spolu s ním ale přichází i podpora pro podnikatele. Ekonomický institut Ifo přitom předpovídá, že koronavirová krize dopadne na Evropu mnohem hůř než na USA nebo Čínu.
Přečtěte si

Německo čeká od středy tvrdý lockdown

S ohledem na trvale vysoký počet nakažených koronavirem připravilo Německo ještě před Vánocemi tvrdý lockdown. Na nedělním zasedání kancléřky a 16 premiérů spolkových zemí bylo rozhodnuto, že maloobchod s výjimkou obchodů pro každodenní potřebu bude od 16. prosince do 10. ledna uzavřen.
Přečtěte si

Německé řešení s názvem Lockdown Light

Kancléřka má cíl. Jestli chceme strávit Vánoce doma s rodinou a Silvestr s přáteli, musíme nyní veškeré kontakty omezit. To řešení se jmenuje Lockdown Light. Nová nařízení platí od 2. listopadu až do konce měsíce.
Přečtěte si

Jak dále v Německu?

Včera se konala v Bundeskanzleramt konference, na kterou Angela Merkel pozvala všech 16 ministerprezidentů spolkových zemí. Snahou bylo sjednotit rozdílná protikoronová nařízení, která v každé spolkové zemi platí jinak.
Přečtěte si

Oliver Dunk: Německo míří k druhému lockdownu

Doufám, že si Merkel a spol. uvědomují, že následky by byly fatální. Obrovská vlna bankrotu, masová nezaměstnanost. Hluboký řez do odvětví hospodářství jako je kultura, cestovní ruch, gastronomie a také do života malého živnostníka na rohu.
Přečtěte si

Německo aktuálně: Praha je riziková

Jelikož má Česká republika více koronavirových případů než kdykoli předtím a hlavní město Praha se stalo hotspotem onemocnění, prohlásil dnes večer německý Robert Koch Institut Prahu za rizikovou oblast. Co to pro cestující z Německa do Prahy znamená?