V duchu hodnot první republiky startuje Salónek Lucie Šilhové

V pražské Art & Event Gallery domu Černá labuť startuje Salónek Lucie Šilhové. Těšte se na kultivované rozhovory v noblesním prostředí, jež se promění v příjemný kavárenský prostor.

Lucie Šilhová. Foto: archiv

Salónek Lucie Šilhové má navázat na ducha prvorepublikových setkávání. Hostitelka – novinářka, spisovatelka a publicistka Lucie Šilhová v prvních třiceti minutách osobnost představí a vyzpovídá, poté se budou moci do rozhovoru zapojit i přítomní diváci. „Nejde o talk show, kdy diváci sedí odděleně od hostů, naopak! Všichni společně na chvíli zabydlí jeden příjemný kavárenský prostor,” přibližuje Lucie Šilhová zamýšlený koncept setkávání.

Také samotný interiér Art & Event Gallery v Černé labuti, kde se Salonky mají pravidelně každé druhé pondělí v měsíci konat, stojí za pozornost. Je totiž dílem architektky Evy Jiřičné, která propojila galerii s kavárnou i střešní terasou, v jeden společenský prostor s výhledem na centrum Prahy. Právě sem bude Lucie Šilhová v rámci svého Salónku zvát osobnosti českého kulturního a společenského života. 

Poprvé se Salónek Lucie Šilhové uskuteční 2. listopadu, kdy bude příležitostí setkání s doktorkou Kateřinou Cajthamlovou – lékařkou a psychoterapeutkou, ale především ženou, která spolu s Lucií Šilhovou napsala knihu Zázraky jsou logické. Chcete se setkat a popovídat si s Kateřinou Cajthamlovou nejen o velmi osobní knize, která málem nevyšla, o inspirativních předcích, o rituálech i o tom, proč jsou zázraky logické? Přijďte za námi do nejvyššího patra domu Černá labuť v pražské ulici Na Poříčí. Již druhého listopadu vás tam totiž přivítají dvě milé, vstřícné, laskavé a velmi zábavné ženy. 

Vstupenky můžete objednat na goout.net. Neváhejte, připraveno je pouze limitované množství.

Kateřina Cajthamlová, Foto: archiv

Salónek Lucie Šilhové se bude konat pod záštitou N&N magazínu

Hostitelka Salónku – novinářka, spisovatelka a publicistka Lucie Šilhová

Její oblíbenou novinářskou disciplínou jsou kromě cestopisů hlavně rozhovory s lidmi, kteří ve své profesi dokázali uspět na světové úrovni, a přitom zůstali skromní a pokorní. Zpovídala například výtvarnici Mílu Fürstovou, jejíž díla si oblíbila britská královna, pěvkyni Soňu Červenou, Magdalenu Koženou a Dagmar Peckovou, psychiatra Radkina Honzáka, neslyšící překladatelku hudby do znakové řeči Marii Basovníkovou či olympijskou vítězku Ester Ledeckou. 

Pro N&N magazín, který Salónek zaštiťuje, pořídila rozhovor s ředitelem České Filharmonie Davidem Marečkem

V roce 2020 se zúčastnila stipendijního pobytu na pozvání Egon Schiele Art Centra Český Krumlov, pro které napsala povídku inspirovanou životem Egona Schieleho. V tomtéž roce byla členkou poroty literární soutěže vyhlašované Obcí spisovatelů Cena Miloslava Švandrlíka. Napsala čtyři knížky – odborně naučnou publikaci Matkou ve vyšším věku, bestseller Beru to na sebe a volně navazující Svedu to na tebe a knižní rozhovor s doktorkou Kateřinou Cajthamlovou. Je autorkou fejetonů, které pod názvem Očima padesátky vycházejí každé pondělí na www.prozeny.cz.

Lucie Šilhová v opeře s Bedřichem Smetanou, Foto: archiv

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,