Výstavba berlínské fabriky Tesla nabírá na obrátkách

V historii finančních trhů od sebe nikdy nebyly reálná ekonomika a burzovní svět tak vzdáleny. Zatímco všechny světové ekonomiky v současné době klesají, nezaměstnanost a firemní bankrot dramaticky roste, majitelé výrobních technologií mohou slavit orgie.

Foto: Twitter / Elon Musk.

Když zpravodajské agentury informovaly o historickém ekonomickém propadu v USA o 32,9 %, vzápětí byla zveřejněna čísla, že hodnota akcie Tesly stoupla od začátku roku o 230 procent. Tím je tato automobilka v současné době na burze oceněna pětkrát výše než Daimler.

Teslu nemůže zastavit ani koronavirová krize. Americký výrobce elektrických automobilů ještě se zvýšeným tempem pokračuje ve stavbě své gigafactory v Grünheide v Braniborsku. Přestože ještě stále nemá právoplatné stavební povolení, zahájila již Tesla stavební práce. Američané zdůrazňují, že koronavirová pandemie nemá žádný dopad na plán výstavby a oni věří, že všechna povolení dostanou. Nechtějí ztrácet čas.

Foto: Tesla.

V polovině července zveřejnil Elon Musk animaci své čtvrté gigafactory. Jsou vidět čistě navržené haly v zářivě bílé barvě. Před továrními halami jsou nákladní auta, z nichž se některá pohybují po přístupové cestě do továrny. Známý borovicový les, o kterém se vede tolik diskuzí (a kterého byla již polovina pokácena), stojí kolem areálu. Rozměry jsou vzrušující: Pokud se podíváte pozorně, můžete snadno vidět velmi malé lidi, ve srovnání s obrovskými rozměry továrny. Odhadem má stát stavba až čtyři miliardy euro.

Foto: Tesla.

Pokud „Gigafactory Berlin“ zahájí výrobu v roce 2021, měl by se výrazně zvýšit provoz na jihovýchodě Berlína. Dokumenty Tesla ukazují, že 463 nákladních vozidel má zajišťovat dopravu každý den. K tomu je plánováno denně šest vlaků. Američané očekávají, že zde bude v první fázi otevření pracovat 2 828 zaměstnanců – díky systému tří směn třikrát denně. Počet zaměstnanců může stoupnout až na 10 tisíc. Kromě baterií mají být v gigafactory od roku 2021 vyráběny i nové Tesla modely Y a modely 3.

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher