WeTravel – Tuvalu

GAP YEAR – slovo, které zní v uších mnoha mladých lidí lahodně. Dnes je totiž trendem nepokračovat po maturitě hned na další školu, ale vydat na vlastní pěst poznat kus světa. To platí i pro Vincenta, který si zvolil tříměsíční cestu do Austrálie, na Nový Zéland a na ostrovy Fiji a Tuvalu. Právě návštěva Tuvalu, jednoho malého ostrova v Tichomoří, v něm zanechala hluboké vzpomínky.

Tuvalu znamená v původním jazyce “osm ostrovů”. Ty se nachází v jihozápadní části Tichého oceánu, východně od Papuy-Nové Guiney a severně od Nového Zélandu. Žije zde 11 tisíc obyvatel na rozloze 25,66 km2, což dělá z Tuvalu čtvrtou nejmenší zemi na světě – po Vatikánu, Monaku a Nauru.  

Parlamentní monarchie Tuvalu je jednou z nejméně navštěvovaných nezávislých zemí na světě. Celkem je zde šest hotelů, které ročně přivítají okolo 1 500 turistů. Objednat letenky Vincent doporučuje minimálně šest měsíců předem.

Mohlo by vás zajímat

spreepark-berlin-opustene-misto-zabavny-park-pout
Přečtěte si

Urbex v Berlíně aneb sedm opuštěných míst v německé metropoli

Už jste slyšeli někdy slovo Urban Exploring, ve zkratce Urbex? A víte přesně, co znamená? Tento pojem je relativně novým koníčkem převážně mladých lidí, kteří mají rádi dobrodružství, napětí a neznámo. Staré opuštěné budovy a prostory jsou pro ně ideálním místem. Ta místa mají samozřejmě v sobě i něco strašidelného a právě to je na tom vzrušující. Na těchto cestách za poznáním lidé objevují nedávnou historii a často také příběhy o opuštění a zapomnění, o velkých plánech a jejich smutném osudu.

Nejčtenější v kategorii Travel