WeTravel – Tuvalu

GAP YEAR – slovo, které zní v uších mnoha mladých lidí lahodně. Dnes je totiž trendem nepokračovat po maturitě hned na další školu, ale vydat na vlastní pěst poznat kus světa. To platí i pro Vincenta, který si zvolil tříměsíční cestu do Austrálie, na Nový Zéland a na ostrovy Fiji a Tuvalu. Právě návštěva Tuvalu, jednoho malého ostrova v Tichomoří, v něm zanechala hluboké vzpomínky.

Tuvalu znamená v původním jazyce “osm ostrovů”. Ty se nachází v jihozápadní části Tichého oceánu, východně od Papuy-Nové Guiney a severně od Nového Zélandu. Žije zde 11 tisíc obyvatel na rozloze 25,66 km2, což dělá z Tuvalu čtvrtou nejmenší zemi na světě – po Vatikánu, Monaku a Nauru.  

Parlamentní monarchie Tuvalu je jednou z nejméně navštěvovaných nezávislých zemí na světě. Celkem je zde šest hotelů, které ročně přivítají okolo 1 500 turistů. Objednat letenky Vincent doporučuje minimálně šest měsíců předem.

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu

Alien auf Hluboká

       ·   16.10.2023
Das Thema Tod, Sexualität und Technologie. Und ein Oscar für visuelle Effekte für Alien. Bis zum 19. November findet in Hluboká nad Vltavou die Ausstellung Proměny /Metamorphosen. Der Autor ist der weltberühmte Schweizer, Hans Ruedi