Přečtěte si

Stylová i surová krása německého Baltu – tip na dovolenou v kovidovém létě

Vydat se na Balt? Do bývalého NDR ke studenému moři? Kdepak… Sny každého, komu teče v žilách cestovatelská krev, vypadají jinak. Chceme objevovat krásy exotiky, žádná vzdálenost nám není překážkou. Dnešní situace však cestování moc nepřeje a právě blízké cestovatelské cíle, kam můžeme dojet autem, se dostávají do hledáčku mnohých. Vydejte se s námi na Baltské pobřeží, které může být jedním ze žhavých tipů na kovidové léto. 
Přečtěte si

WeTravel – Na koloběžce do Temešváru

V létě 2019 jsem neměl zrovna moc plánů. Státní zkouška byla za dveřmi a týden předtím, než jsem se plánoval ponořit do knih a skript, jsem měl volno. Prakticky ze dne na den jsem se rozhodl podniknout něco nevšedního. Jet z Prahy do Bratislavy na koloběžce. Přesně za 7 dní jsem dojel do cíle, a přestože mě to stálo dost sil, byl jsem nadšený a odhodlaný cestu o rok později zopakovat, tentokrát však delší, náročnější, a především neznámou cestou. Z Bratislavy, přes Maďarsko do rumunského Temešváru.
Přečtěte si

WeTravel – Bayreuther Festspiele

25. červenec je svatý den pro všechny milovníky klasické hudby, obzvláště wagneriánské. Co se odehrálo v Bayreuthu 25. července tohoto roku, se nestalo ani jednou za posledních 69 let – Bayreuthské hudební slavnosti se kvůli koroně nekonaly.
Přečtěte si

WeTravel – Turínská privátní muzea a sbírky

Co vás napadne jako první, když uslyšíte slovo Turín? Gurmán si vzpomene na piemontské lanýže, ořechy, víno a kolébku Martini, Campari či Lavazzy. Automobilovým fanouškům myslí profrčí Fiat a s ním spojené úspěchy a eskapády rodu Agnelli. Architektovi proběhne hlavou 35 kilometrů arkád, které lemují náměstíčka, aby dříve císař a dnes my turisté, jsme mohli chodit po městě se suchou hlavou; prší zde totiž dost.
Přečtěte si

WeTravel – Tuvalu

GAP YEAR – slovo, které zní v uších mnoha mladých lidí lahodně. Dnes je totiž trendem nepokračovat po maturitě hned na další školu, ale vydat na vlastní pěst poznat kus světa. To platí i pro Vincenta, který si zvolil tříměsíční cestu do Austrálie, na Nový Zéland a na ostrovy Fiji a Tuvalu. Právě návštěva Tuvalu, jednoho malého ostrova v Tichomoří, v něm zanechala hluboké vzpomínky.
Přečtěte si

WeTravel – Britské Panenské ostrovy

British Virgin Islands – BVI, ráj pro dobrodruhy a bonvivány. Sem se turista masových destinací jen tak nevydá. Velmi dobré a velmi drahé hotely se dají doporučit snad na líbánky. Ostatní cestovatelé mají dvě volby – buď si pronajmout dům nebo loď s příjemnou partičkou rodiny či přátel. Odměnou zůstane film v hlavě se sekvencemi, které dlouho nezešediví.
Přečtěte si

WeTravel – Santiago de Chile

Po tříhodinovém přeletu z Patagonie do hlavního města Chile jsme se ubytovali v krásném hostelu La Casa Roja. Bylo to ubytování předělané z bývalého muzea, kde pod jednou střechou žilo kolem stovky lidí z celého světa.
Přečtěte si

WeTravel – Torres del Paine

Už cestou autobusem, která trvala z argentinského Rio Grande do chilského Puerto Nazales bezmála 11 hodin, nás vítala nádherná patagonská příroda. Hory, jezera, lamy. Po prvních dvou nocích, během kterých jsme připravovali všechny potřebné věci na náš týdenní výlet do národního parku Torres del Paine, jsme měli vše potřebné (rezervace do kempů, dokoupení zbytku výbavy), a mohli jsme vyrazit.
Přečtěte si

WeTravel — Cesta do neznáma

Jedna z věcí, kterou jsem chtěl určitě v Patagonii zažít je tzv. kempování na divoko. To je v Argentině mimo národní parky povolené, tak proč to nevyzkoušet hned u Ushuaia? Trek jsem vybral záměrně ne úplně známý, šlo prakticky jen o nenápadnou cestičku, která nebyla na mapě prakticky ani vidět. Jelikož celá cesta neměla ani svoje jméno, nazval jsem ji pracovně soggy (mokrý) trek. Samozřejmě popíšu, proč.