Zlatý Currywurst!

Že je Currywurst národním jídlem Berlíňanů, to se dobře ví. Upečenou klobásu, k tomu curry s worcestrem v kečupové omáčce a pomfrity, ochutná snad každý návštěvník Berlína.Že je Currywurst národním jídlem Berlíňanů, to se dobře ví. Upečenou klobásu, k tomu curry s worcestrem v kečupové omáčce a pomfrity, ochutná snad každý návštěvník Berlína.

K tomu úspěšně napomáhá i app „Curry Guide Berlin“. Ročně se v Německu prodá přes 800 milionů Currywurstů! To nejnavštěvovanější místo v Berlíně ale žádnou app nepotřebuje. Curry 36 na Mehringdammu je v každou denní i noční hodinu obložen desítkami domácích i turistů. Toto místo je prostě instituce, otevřeno každý den od 9—5 h ráno.

curry-36-wurst-berlin

Zajímavou specialitu nabízí hotel Adlon. Můžete si tam dát zlatý Currywurst. Nebojte, nezlomíte si zuby. Je zabalený do prášku z listového 22 karatového zlata. Nejedná se o žádnou gurmánskou specialitu — toto zlato nemá žádnou chuť, ale o estetický zážitek. Za „pouhých“ 17 Euro! To je levnější než Riberyho zlatý steak v Dubai!

currywurst-berlin-hotel-adlon-zlaty
©Reuben Mourad
zlaty-steak-dubai
©YouTube — Street Food Dream Food

Text Danuše Siering Foto Curry 36, Reuban Mourad (TheDailyMeal.com), Street Food Dream Food

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Děti z KIDS Company Praha objevují umění 

       ·   04.06.2024
🇩🇪 Sie können diesen Artikel auch auf Deutsch lesen: Kinder von KIDS Company Prag entdecken Kunst Nejdůležitějším posláním KIDS Company Praha je dvojjazyčná výchova. Probíhá během celého dne tzv. imerzní metodou, kdy s dětmi komunikují češti…

Aktuálně na německém webu

Kinder von KIDS Company Prag entdecken Kunst

       ·   04.06.2024
Die zweistöckige gelbe Villa in der ruhigen Straße Hradešínská im Prager Stadtteil Vinohrady ist schon von weitem zu sehen. Gerade dort siedelt der tschechisch-deutsche Kindergarten KIDS Company Prag, der vor neunzehn Jahren von Markéta Frank