21. září budeme offline

Chytré telefony nám dávají přístup ke všemu. Vidíme, co dělají naši známí, pracujeme z domova i z tramvaje, objednáváme si jídlo z postele, hledáme ideálního partnera a všechno navíc hned sdílíme se stovkami dalších lidí.Chytré telefony nám dávají přístup ke všemu. Vidíme, co dělají naši známí, pracujeme z domova i z tramvaje, objednáváme si jídlo z postele, hledáme ideálního partnera a všechno navíc hned sdílíme se stovkami dalších lidí.

Komunikační technologie jsou zkrátka denním společníkem nás všech. Už dávno si ale nikdo z nás nemyslí, že jejich dopad je čistě pozitivní a většina z nás jistě nevnímá prostředí sociálních sítí jako náhradu za komunikaci tváří v tvář. Někdy si ale neuvědomujeme, kolik času a energie tyto technologie spotřebovávají, to nám většinou dojde až v momentě, kdy je z nějakého důvodu delší dobu nepoužíváme. A přesně na to poukazuje společnost Flowee se svým offlinovým svátkem.

Na sociálních sítích na něj můžete narazit s hashtagem #denoffline, který sdílí například Iva Podzimková, Matěj Ruppert nebo Tata Bojs, v ulicích Prahy a v metru jste možná zachytili hesla jako „Člověče, odpoj se!“ nebo „Make love, not posts“. To vše směřuje k letošnímu druhému ročníku celorepublikového internetového detoxu, který proběhne už 21. září.

Zkuste to s řadou českých influencerů i vy! Aspoň na jeden den se úplně odpojte, zpomalte a nesdílejte každý svůj krok na sítích. I e-maily počkají, je to přece sobota. Dopřejte si 24 hodin bez upozornění, zpráv, připomínek, liků a komentářů. Možná budete překvapeni, jak dobře se potom budete cítit a příští den offline si už naordinujete sami.

bud-in-bud-off-flowee

den-offline-flowee

flowee-den-offline

den-offline-akce

www.flowee.cz/denoffline/2019

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher