21. září budeme offline

Chytré telefony nám dávají přístup ke všemu. Vidíme, co dělají naši známí, pracujeme z domova i z tramvaje, objednáváme si jídlo z postele, hledáme ideálního partnera a všechno navíc hned sdílíme se stovkami dalších lidí.Chytré telefony nám dávají přístup ke všemu. Vidíme, co dělají naši známí, pracujeme z domova i z tramvaje, objednáváme si jídlo z postele, hledáme ideálního partnera a všechno navíc hned sdílíme se stovkami dalších lidí.

Komunikační technologie jsou zkrátka denním společníkem nás všech. Už dávno si ale nikdo z nás nemyslí, že jejich dopad je čistě pozitivní a většina z nás jistě nevnímá prostředí sociálních sítí jako náhradu za komunikaci tváří v tvář. Někdy si ale neuvědomujeme, kolik času a energie tyto technologie spotřebovávají, to nám většinou dojde až v momentě, kdy je z nějakého důvodu delší dobu nepoužíváme. A přesně na to poukazuje společnost Flowee se svým offlinovým svátkem.

Na sociálních sítích na něj můžete narazit s hashtagem #denoffline, který sdílí například Iva Podzimková, Matěj Ruppert nebo Tata Bojs, v ulicích Prahy a v metru jste možná zachytili hesla jako „Člověče, odpoj se!“ nebo „Make love, not posts“. To vše směřuje k letošnímu druhému ročníku celorepublikového internetového detoxu, který proběhne už 21. září.

Zkuste to s řadou českých influencerů i vy! Aspoň na jeden den se úplně odpojte, zpomalte a nesdílejte každý svůj krok na sítích. I e-maily počkají, je to přece sobota. Dopřejte si 24 hodin bez upozornění, zpráv, připomínek, liků a komentářů. Možná budete překvapeni, jak dobře se potom budete cítit a příští den offline si už naordinujete sami.

bud-in-bud-off-flowee

den-offline-flowee

flowee-den-offline

den-offline-akce

www.flowee.cz/denoffline/2019

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Janek Rubeš: Snažím se mít morální kompas nastavený tím správným směrem

Janek Rubeš, průkopník video obsahu, nedávno odešel se svým parťákem Honzou Mikulkou ze Seznamu a vrátil se zpátky na YouTube, kde minulý rok založili nový kanál určený pro české publikum Kluci z Prahy. Jejich hlavní kanál Honest Guide už odebírá téměř milion uživatelů, takže se jejich tipy na výlety nebo reportáže podvodných praktik v Praze dostanou k turistům doslova z celého světa. Populární je jeho „scamfie“ – původně selfie s podvodnou směnárnou, stříhání zámečků lásky na Karlově mostě nebo jeho nelibost k trdelníku. V prosinci oslaví 34. narozeniny.
Foto: archiv
Přečtěte si

Tomáš Kafka: Nákazy koronavirem přicházejí a odcházejí, ale německo-české partnerství zůstává

České předsednictví bude usilovat o to, aby EU zůstala co nejvíce jednotná a funkční, nastínil velvyslanec ČR v Německu Tomáš Kafka s tím, že bez Angely Merkelové nepůjde o snadný úkol. „Při nezbytných kompromisech nám bude velmi chybět německá kancléřka, která byla možná šampionkou v politice kompromisů,“ posteskl si v rozhovoru pro Sudetendeutsche Zeitung. „Vzhledem ke koronavirové krizi potřebujeme v mnoha ohledech zdravou Evropu. EU musí být odolnější, protože jsme stále více obklopeni konkurenty, kteří nám nemusí být nutně nakloněni,“ naznačil pravděpodobné priority nadcházejícího českého předsednictví.

Nejčtenější v kategorii Society