21. září budeme offline

Chytré telefony nám dávají přístup ke všemu. Vidíme, co dělají naši známí, pracujeme z domova i z tramvaje, objednáváme si jídlo z postele, hledáme ideálního partnera a všechno navíc hned sdílíme se stovkami dalších lidí.Chytré telefony nám dávají přístup ke všemu. Vidíme, co dělají naši známí, pracujeme z domova i z tramvaje, objednáváme si jídlo z postele, hledáme ideálního partnera a všechno navíc hned sdílíme se stovkami dalších lidí.

Komunikační technologie jsou zkrátka denním společníkem nás všech. Už dávno si ale nikdo z nás nemyslí, že jejich dopad je čistě pozitivní a většina z nás jistě nevnímá prostředí sociálních sítí jako náhradu za komunikaci tváří v tvář. Někdy si ale neuvědomujeme, kolik času a energie tyto technologie spotřebovávají, to nám většinou dojde až v momentě, kdy je z nějakého důvodu delší dobu nepoužíváme. A přesně na to poukazuje společnost Flowee se svým offlinovým svátkem.

Na sociálních sítích na něj můžete narazit s hashtagem #denoffline, který sdílí například Iva Podzimková, Matěj Ruppert nebo Tata Bojs, v ulicích Prahy a v metru jste možná zachytili hesla jako „Člověče, odpoj se!“ nebo „Make love, not posts“. To vše směřuje k letošnímu druhému ročníku celorepublikového internetového detoxu, který proběhne už 21. září.

Zkuste to s řadou českých influencerů i vy! Aspoň na jeden den se úplně odpojte, zpomalte a nesdílejte každý svůj krok na sítích. I e-maily počkají, je to přece sobota. Dopřejte si 24 hodin bez upozornění, zpráv, připomínek, liků a komentářů. Možná budete překvapeni, jak dobře se potom budete cítit a příští den offline si už naordinujete sami.

bud-in-bud-off-flowee

den-offline-flowee

flowee-den-offline

den-offline-akce

www.flowee.cz/denoffline/2019

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

25 let partnerství Prahy a Berlína

Praha a Berlín oslavili 25 let partnerství podpisem smlouvy o založení Nadace Komenského zahrady/Stiftung Comenius-Garden. Této události, která se konala na Českém Velvyslanectví ve Wilhelmstrasse za účasti velvyslance Tomáše Kafky, se média příliš nevěnovala, přesto má hluboký význam pro obě země.
Shutterstock
Přečtěte si

Básníkům ve Vídni chutná život

Projekt Wiener Alltagspoeten, Vídeňští básníci všedního dne, který zveřejňuje na sociálních sítích útržky rozhovorů odposlechnutých na vídeňských ulicích, v hromadné dopravě či v lokálech, má už čtvrt milionu sledujících.
Shutterstock
Přečtěte si

Architekti a urbanisté v Mnichově ukazují, jak by řešili bezdomovectví

Zatímco v Mnichově má člověk v průměru k dispozici 39 metrů čtverečních, jsou ve světě města, kde se o takovém prostoru může lidem jenom zdát. Podle OSN žije v současnosti na zeměkouli 1,6 miliardy lidí v nevyhovujících bytových podmínkách nebo bez vlastní střechy nad hlavou. Tento globální, komplikovaný a choulostivý problém reflektuje mnichovské Muzeum architektury Technické univerzity v Pinakotéce Moderny na výstavě s varovným názvem „Who’s next“, Kdo je další?, a představuje devatenáct inovativních modelů bydlení.

Nejčtenější v kategorii Society