21. září budeme offline

Chytré telefony nám dávají přístup ke všemu. Vidíme, co dělají naši známí, pracujeme z domova i z tramvaje, objednáváme si jídlo z postele, hledáme ideálního partnera a všechno navíc hned sdílíme se stovkami dalších lidí.Chytré telefony nám dávají přístup ke všemu. Vidíme, co dělají naši známí, pracujeme z domova i z tramvaje, objednáváme si jídlo z postele, hledáme ideálního partnera a všechno navíc hned sdílíme se stovkami dalších lidí.

Komunikační technologie jsou zkrátka denním společníkem nás všech. Už dávno si ale nikdo z nás nemyslí, že jejich dopad je čistě pozitivní a většina z nás jistě nevnímá prostředí sociálních sítí jako náhradu za komunikaci tváří v tvář. Někdy si ale neuvědomujeme, kolik času a energie tyto technologie spotřebovávají, to nám většinou dojde až v momentě, kdy je z nějakého důvodu delší dobu nepoužíváme. A přesně na to poukazuje společnost Flowee se svým offlinovým svátkem.

Na sociálních sítích na něj můžete narazit s hashtagem #denoffline, který sdílí například Iva Podzimková, Matěj Ruppert nebo Tata Bojs, v ulicích Prahy a v metru jste možná zachytili hesla jako „Člověče, odpoj se!“ nebo „Make love, not posts“. To vše směřuje k letošnímu druhému ročníku celorepublikového internetového detoxu, který proběhne už 21. září.

Zkuste to s řadou českých influencerů i vy! Aspoň na jeden den se úplně odpojte, zpomalte a nesdílejte každý svůj krok na sítích. I e-maily počkají, je to přece sobota. Dopřejte si 24 hodin bez upozornění, zpráv, připomínek, liků a komentářů. Možná budete překvapeni, jak dobře se potom budete cítit a příští den offline si už naordinujete sami.

bud-in-bud-off-flowee

den-offline-flowee

flowee-den-offline

den-offline-akce

www.flowee.cz/denoffline/2019

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,