3 TIPY NA VÍKEND: Westernová hudba v Rudolfinu & Podzimní Dyzajn market & Výlet na horské hřebeny

Naše redakce vám každý týden přináší své tipy na akce a tematické zážitky, kterými se můžete inspirovat pro vaše víkendové cestování. Zde jsou tři tipy na následující víkend!

Filmová filharmonie přenese na Divoký Západ

Pokud jste milovníci filmové hudby, pak by vás mohl zaujmout páteční koncert v pražském Rudolfinu. Tentokrát zazní melodie z Divokého Západu v podání Filmové filharmonie. Na koncertě se zřejmým názvem Western uslyšíte díla od Johna Williamse, Dimitri Tiomkina a hlavně od legendárního Ennia Morriconeho. Dvořákovu síň rozvibrují melodie z filmů Vinnetou, Tenkrát na Západě, ale také ze starých amerických westernů jako je například V pravé poledne, Alamo nebo hvězdný western Rychlejší než smrt. Pod dirigentskou hůlkou Josefa Kurfiřta proběhne hudební večer, který bude navíc protkán hlasy hostujících sólistů a pěveckého sboru. Organizátoři ujišťují zabezpečení mimořádných hygienických opatření v souladu s vládními nařízeními, takže nemusíte mít strach. Nakazit se můžete akorát westernovou hudbou natolik, že o víkendu nebudete chtít koukat na jiné filmy, než westerny! Více ZDE

Zajděte si pro dyzajnové kousky a skvělou atmosféru

Zvláštní léto se přehouplo do barevného podzimu a nové roční období si žádá také něco nového na sebe. Můžete to vyřešit například na víkendovém podzimním Dyzajn marketu na pražském výstavišti v Holešovicích. Představí se zde totiž přes 180 lokálních tvůrců a dyzajnérů, kteří své módní kousky nejen navrhují, ale většinou i sami vyrábí. Můžete se těšit nejen na oblečení, ale samozřejmě také na šperky, porcelán, kabelky, batohy, hračky a další zajímavé kreativní doplňky – na vás či do vašeho interiéru. Kulturní program pro děti i dospělé bude probíhat po oba víkendové dny – vždy v čase od 10 do 19 hodin. Vrcholem podzimní edice budou nedělní módní přehlídky dvanácti značek, přičemž jejich modely předvedou ženy čtyř generací, tři muži a také čtyřnozí mazlíčci. Vstup je zdarma a bez bariér. Navíc to vypadá na pěkné počasí, takže si ani na tuto open air akci nebudete muset brát deštník, ale naopak sluneční brýle se pravděpodbně budou hodit. Uvidíme se? Více ZDE

Vydejte se do hor

Víkend by měl být plný „babího léta“, což je ideální situace pro pěší výlet v přírodě. Vydejte se do hor! Tuzemské hřebeny jsou vstřícné a rozmanité, stejně tak jako jejich dobře značené stezky. Můžete se těšit na kouzelné výhledy, obzvláště ráno a navečer budete převapeni tím, jak se obloha dokáže nečekaně vybarvit, stejně tak jako podzimní listy stromů, pod kterými budete kráčet. Zvolte variantu, která je vám nejblíže, kde jste třeba ještě nikdy nebyli nebo naopak, kam se vracíte rádi. Ať už zvolíte hřebeny drsných Beskyd s dominantním Radhošťěm a sochou boha plodnosti a úrody Radegastem či vstřícné Jeseníky s chatou Švýcárna či Barborka, kde umí skvělé borůvkové knedlíky, nebo se vydáte přímo na nejvyšší bod naší republiky – na majestátní a větrnou Sněžku, neuděláte chybu! Podívejte se ale raději těsně předtím na otevírací dobu horských chat nebo si s sebou namažte pořádný kus chleba.

foto: martinhuf_photoroaming

Barbora Vojtová

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Voda je pravidlem hry

       ·   13.02.2024
Žije v Hamburku, ale její rodinné kořeny sahají až do Indonésie. Vizuální umělkyně a fotografka Janina Oeij hovoří o své fascinaci vodou, kterou zachycuje ve svých dílech.

Aktuálně na německém webu

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka

Wasser wird zur Spielregel

       ·   13.02.2024
Sie lebt in Hamburg, doch ihre Familienwurzeln reichen bis nach Indonesien. Die Bildende Künstlerin und Fotografin Janina Oeij spricht über ihre Wasser- Faszination, die sie in ihren Werken auffängt.