Přečtěte si

Horní Franky otevřely zvláštní koncertní sál. Je v podzemí jako bunkr a zdobí jej plastika s motivem exploze

V historické vile hudebního centra Haus Marteau v hornofranckém Lichtenbergu se letos na podzim otevřel podzemní koncertní sál a zkušebna. Nepojme sice ani stovku návštěvníků, svým architektonickým ztvárněním však předčí mnohé výrazně větší sály nejen v Německu. Nejvíc se vymyká paradoxně tím, že je zvenku v podstatě nepostřehnutelný.
Přečtěte si

Připomeňme si letos 17. listopad na dálku

Den studentstva, Den boje za svobodu a demokracii, datum, které dalo naději. 17. listopad pro nás znamená mnohé a každoročně nám připomíná, které hodnoty jsou opravdu důležité. A protože svoboda je také velká zodpovědnost, oslavme letos tento svátek z pohodlí svých domovů.
Přečtěte si

Se sopranistkou Markétou Fassati o Kostelních slavnostech v nelehké době

Inter arma silent musae, nejen ve válce múzy mlčí. Kulturní kreativci patří v současné pandemické situaci k nejohroženějším múzám. A přitom jsou to právě oni, kdo nám svou tvorbou potěší ducha a osvítí naše smysly. Sopranistka Markéta Fassati patří s projektem Kostelní slavnosti k jedním z nich. Zeptali jsme se, jak projekt vznikl.
Přečtěte si

WeTravel – Bayreuther Festspiele

25. červenec je svatý den pro všechny milovníky klasické hudby, obzvláště wagneriánské. Co se odehrálo v Bayreuthu 25. července tohoto roku, se nestalo ani jednou za posledních 69 let – Bayreuthské hudební slavnosti se kvůli koroně nekonaly.
Martina Barta a David Friedman
Přečtěte si

Svět plný krásy v živém vysílání z klubu A-Trane

„Vážení diváci, pokud nemůžeme organizovat živé koncerty pro vás a s vámi, pak se alespoň sejděme za pomoci našich nových kamer. Věříme, že s našimi špičkovými hudebníky Vás potěšíme stream koncerty z A-Trane do doby, než se spolu zase všichni naživo setkáme. Zůstaňte naladěni a připojeni i v pondělí 15. června, kdy budou našimi hosty Martina Barta a David Friedmann. Od 22.50h live!” Sedal Sardan, majitel Jazz klubu A-Trane.
Přečtěte si

Pražské jaro jede!

Dnes na všechny milovníky klasické hudby čeká druhý přímý přenos Pražského jara. Prostřednictvím webu a sociálních sítí si diváci užijí špičku barokní hudby – Collegium 1704!
Přečtěte si

Berlin (a)live

Současná situace je výzvou pro všechny. Mnohým se zastavil dech, a ne každému se podařilo rychle se znova nadechnout. Krize však nemusí znamenat pouze zastavit se. Přicházejí nové nápady a formáty a jeden z nich mi celkem vyrazil dech. Umění a digitál v něm hrají hlavní roli.
Přečtěte si

Online program na víkend

Plány na víkend jsou často to, co nás během pracovního týdne udržuje při životě – odpočineme si, uklidíme doma, vyrazíme na výlet nebo na drink. Proč si je tedy neudělat i teď? Uklizeno doma už všichni máme, navíc to dnes na ‚procházku‘ po balkóně moc nevypadá, tak zbývá kultura. Co by vám tedy v online světě nemělo uniknout?
Přečtěte si

Hvězda nové Bondovky konečně v Berlíně

14. červenec je pro fanoušky Billie Eilish svatý den – letošní vítězka pěti cen Grammy bude mít konečně koncert v berlínské Mercedes Benz Arena! Zda zazpívá i No Time To Die, můžeme jen spekulovat, píseň je ale od pátečního Valentýna už oficiálně zveřejněna.