Přečtěte si

První fáze obnovy Bílé labutě je před dokončením. Vznikne nová pasáž

Ikonický obchodní dům Bílá labuť byl již restaurován podle původních plánů včetně unikátní prosklené vnější stěny. Nezastavěná část parcely ve vnitrobloku bude nyní využita k propojení obchodního domu a navazujícího hotelu. Vznikne nový veřejný prostor propojený přízemím obchodního domu s ulicí Na Poříčí a Petrskou čtvrtí. V jeho parteru se objeví kavárny a obchody. O rekonstrukci obchodního domu a jeho okolí jsme si povídali s Markem Tichým, architektem ze společnosti TaK Architects.
Přečtěte si

Hudební intermezzo v Tanzanii

John Magufuli, prezident Tanzanie, nechal na koronavirus mimo jiné otestovat papáju. Pozitivní. Takový byl výsledek. „Měli bychom teď otestovat všechny papáji v zemi a izolovat je v karanténě?“ ptal se prezident provokativně. Přesto nyní dostal od EU 27 milionů eur na prosazení přísných bezpečnostních opatření, roušek a hromadného očkování. Peníze s poděkováním přijal a poté prohlásil, že Tanzanie je bez korony. A tak už se netestuje, a pandemie tím tedy skončila. Obyvatelé se potutelně usmívají a žijí svůj život bez korony, roušek a špatných zpráv. A co je lepší, než si přitom užívat hudby a tance?
Přečtěte si

WeTravel — Hongkong

„Napadlo by tě přes všechny ty zprávy v médiích, že se do Hongkongu dá dostat tak snadno?“ zeptala se mě jedna čínská známá čtvrtý den mého pobytu. Pravdou je, že nenapadlo.
Přečtěte si

Patrik Hábl

Patrik Hábl. Jeho díla ve vás zanechají silné emoce, stejně tak jako sám umělec, z něhož vyzařuje nadšení, pokora a klid. Má za sebou více než padesát samostatných výstav po celém světě, je držitelem Waldesovy ceny a Europol Art Award; zastoupen je v J&T Art Index, který pomáhá sběratelům s investicí do umění.