Přečtěte si

Čeští architekti nadčasových kanceláří: Hodně nás bavil návrh zázemí pro německý T-Mobile

Jak se v době koronavirové mění požadavky firem na kanceláře pro jejich zaměstnance? A jak se firmy přizpůsobují tomu, že se zaměstnanci ve velkém přesunuli na home office? Ptali jsme se architektů společnosti CAPEXUS, která se návrhy interiérů malých, středních i velkých nadnárodních firem zabývá. S Erikou Bohatou a Martinem Židkem jsme mimo jiné mluvili o jejich práci na interiérech sídel takových společností, jako jsou T-Mobile či Vodafone. Oba vidí trend v „hybridním způsobu práce”. Smyslem sídel firem bude do budoucna hlavně možnost, aby se v nich zaměstnanci potkávali. Pracovat totiž mohou jednoduše i z domu.
Přečtěte si

RTL si “vypůjčila” formát filmu V síti: Za normálních okolností by mě to těšilo, říká režisér Vít Klusák

Ve středu 10. března měl televizní premiéru český dokumentární film V síti Víta Klusáka a Barbory Chalupové. Snímek v reálných kulisách s reálnými herečkami, které se vydávají za dvanáctileté dívky, ukazuje, jak fungují sexuální predátoři na internetu. Shodou okolností hodně podobný formát uvedla v pondělí 8. března německá televizní stanice RTL. Ta samá RTL, která v lednu projevila o český dokument zájem. Co na to režisér Vít Klusák říká a co hodlá jeho tým podniknout?
Přečtěte si

Provozní šéf Bageterie Boulevard: V Německu frčí Sweet Ribs bageta, v Česku jednoznačně vede Bruselská

Rok koronavirové epidemie a lockdownů obrovským způsobem zasáhl nejen hospody, ale i velké řetězce restaurací a rychlého občerstvení. Výjimkou není ani Bageterie Boulevard, která hlavně v turistických destinacích přišla až o 70 procent tržeb. S provozním ředitelem této úspěšné české firmy, která před více než pěti lety expandovala na německý trh, jsme mluvili hlavně o tom, jaký rozdíl byl během epidemie v přístupu tamních a českých úřadů, ale i zákazníků. “Přístup a postup německých úřadů je, řekněme, o něco přátelštější,“ přibližuje v rozhovoru ředitel provozu Bageterií Boulevard Jiří Štěpánek. Jaká jsou další specifika pobočky v Drážďanech a co chystá Bageterie Boulevard do budoucna?