Berlín, hlavní město divokých zvířat

Berlín má mnoho prvenství. Také jedno, o které se sám nezasloužil, a přesto zabírá v Německu přední příčku. Berlín je hlavním městem divokých zvířat. Nikde jinde není taková různorodost a koncentrace lišek, divočáků, veverek, zajíců a další zvířecí společnosti jako právě zde.

233 zvířecích druhů nachází v Berlíně totiž vše, co potřebují: ve srovnání s jinými velkými městy nadprůměrné množství zeleně, možnosti úkrytu dle širokého výběru ve všech kategoriích a bohatě prostřený stůl z odpadů. V mírné zimě přežijí mláďata bez problémů, nehrozí jim zde žádní nepřátelé… i Berlíňané se se zvířaty již dávno smířili, snad až na těch 6 000 divokých prasat, která už rozkopala nejednu zahradu.

Velmi speciální je výběr v ptačí říši. Když světoví ornitologové chtějí studovat evropský svět ptáků, kam přijedou? Správně, do Berlína. Žije zde 140 druhů ptactva, tolik nezvládnou ani mnohé přírodní rezervace. V době krize však i ptáci mají své problémy. Chybí jim drobky z okolí kaváren, v parku je nikdo nekrmí. Zní to podivně, ale vrabcům chybí nedopalky cigaret. Vědí, že když si jimi vystelou hnízdo, nikotin je uchrání od roztočů.

Berlín je i hlavním městem slavíků. Nikde v okolí je neuslyšíte tak nahlas jako zde. Mnozí zpěvaví ptáci znají jen tři verše. Slavíci jich mají v programu 180 a jejich hlasitost může dosáhnout až 95 decibelů. Když jsou slavíci v Africe, už vědí, co je cílovou stanicí jejich evropského letu – park v Treptow a Friedrichshainu. 

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher