Chateau Mcely v srdci Prahy

Kdo při toulkách centrem hlavního města dorazí do ulice U Staré školy, uvidí zde dům s kamennou plastikou aeroplánu na průčelí. V neobyčejném domě se nachází neobyčejný apartmán, který dostal svůj název právě díky znaku letadla. Vítejte v Apartmá Staré město Praha by Chateau Mcely.

Tento projekt je třešničkou na dortu v nabídce Chateau Mcely a vznikl jako idea spojení zámku a Prahy.  “Naši hosté občas chtějí kromě Mcel pobýt také v hlavním městě. Napadlo nás, že místo toho, abychom jim doporučovali hotely v Praze, nabídneme jim náš apartmán v samém centru,” říká Eva Plchová, PR manažerka Chateau Mcely.

Na 180 m2 se nachází hala s plně vybavenou luxusní kuchyní, prostorný obývací pokoj s otevřeným krbem a jídelnou, dvě ložnice, knihovna s pracovnou, dvě koupelny a samostatná toaleta.

Nadčasový a hravý interiér navrhla Inéz Cusumano. „Chtěla jsem, aby byl apartmán plný světla a bílé barvy. Aby to byl klidný prostor s drobnými doteky silných barev a dekorativních prvků z lidových zdrojů, “ vysvětluje. Dokázala tak vytvořit přirozené propojení s designem Chateau Mcely, ať už je to vzdušnost a všudypřítomné světlo, hortenziový motiv na typických natkaných látkách, neobvyklé lustry nebo působivé čelo postele s výjevy exotických zvířat včetně geparda, jenž je spjat se zámeckým projektem princezny Nely. Celý prostor se vyznačuje kvalitními materiály, na kterých si Inéz Cusumano velmi zakládá. Její vytříbený vkus lze vidět hned po vstupu do haly, kde hosty upoutá unikátní ručně vyráběná tapeta s motivem lesa a rozkvetlé mýtiny. Záměrem bylo vnést do prostoru bez oken výhled do přírody.

Apartmán je určen pro klienty, kteří ocení citlivě vytvořený design, pro rodiny s dětmi nebo pro páry, které si chtějí vychutnat romantiku Mcely v centru hlavního města. Lze zde uspořádat denní konferenci, firemní jednání, semináře či dámský dýchánek s mini masážemi a kurzem míchání kosmetiky. Nevšedním zážitkem je bezpochyby galavečeře s klavírem připravovaná přímo před hosty. „Klienti nemusí jezdit do Mcel, Mcely přeneseme sem,” Dodává Eva Plchová.

Autorkou elegantního designu Apartmá Staré město Praha by Chateu Mcely je stejně elegantní Inéz Cusumano. Podívejte se, jak jí to při focení v těchto výjimečných prostorách slušelo.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Vánoce za plotem uprchlického tábora

Moci slavit Vánoce doma s rodinou se zdá být samozřejmost, pohled do nedávné minulosti ale svědčí o opaku. Po komunistickém převratu v únoru 1948 odešly z Československa desítky tisíc lidí. V uprchlických táborech v Německu, kde byli nuceni dlouhé měsíce vyčkávat, mnozí z nich strávili i vánoční svátky. Ty se pak nesly ve znamení stesku po domově, strachu o osud příbuzných a přátel za železnou oponou i nekonečných emigračních procedur. Četná svědectví uprchlíků však ukazují, že i v obtížných chvílích byly Vánoce pro většinu z nich krásným svátkem.

Nejčtenější v kategorii Society