Chci bydlet ve dřevě

Další ročník Salonu dřevostaveb přinese do Prahy již brzy svěží vůni dřeva, inspirativní myšlenky a důraz na respekt vůči přírodě. Buďte u toho!

Centrum architektury a městského plánování – inovativní CAMP ožije ve čtvrtek 12. března přednáškami zahraničních architektů, ale hlavně slavnostně odstartuje již patnáctý ročník Salonu dřevostaveb. Svátku moderní dřevěné architektury, který je výkladní skříní progresivních trendů ve stavění ze dřeva a skvělou inspirací pro odpovědný životní styl. Na téma dřevostaveb pro veřejné účely v CAMPu promluví známý německý architekt Felix Waechter. V pátek a v sobotu se akce přesune do nápaditého Vnitroblocku v Holešovicích, kde se můžete těšit na excelentní přehlídku architektonických návrhů s bohatým doprovodným a společenským programem. Hlavní hvězdou ve VNITROBLOCKu pak bude britský stavitel vícepodlažních dřevostaveb Philipp Zumbrunnen.

Osobně se setkáte s lídry z oboru moderních dřevěných staveb, kteří se zaměří na témata dřevostavby pro podnikání a veřejný sektor i bydlení. Budete si moci popovídat s nejlepšími architekty, realizačními týmy a dodavateli materiálů a technologií, takže pokud uvažujete o své vlastní dřevostavbě či vás toto téma zajímá, pak není lepší příležitosti k načerpání aktuálních informací, které hýbou tímto „dřevěným“ světem.

Cílem akce je šířit osvětu o moderní architektuře a progresivním stavění ze dřeva. Zviditelnit nejlepší realizace v daném roce, přiblížit přednosti a perspektivu dřevostaveb jako udržitelné formy výstavby jak v oboru individuální bytové, tak v oblasti veřejných, komerčních a vícepodlažních budov. Vést investory a architekty k odpovědnému stavitelství a  životnímu stylu s přidanou hodnotou kvalitní architektury a zdravých prostor na život, práci, vzdělávaní i odpočinek. A v neposlední řadě informovat o nejnovějších technologiích, materiálech a trendech v tvorbě a realizaci dřevostaveb.

Pokud se tedy chcete dozvědět, co aktuálně hýbe světem dřevostaveb a to přímo od těch, kteří jej tvoří, pak byste na této akci rozhodně neměli chybět. Pod jednou střechou se odehraje setkání dodavatelů a stavitelů, výstava architektury i přednášky, které představí současné technologie, trendy a nejvýraznější aktuální dřevěné stavby, které vznikly v Čechách a na Slovensku. Buďte u toho!
Více na: salondrevostaveb.cz

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Včerejšek už se nevrátí, říká Tomáš Halík v novém vydání bookmagu N&N

Jestli má Česko od dob Václava Havla mezinárodně známého intelektuála, pak je jím kněz a filosof Tomáš Halík. V rozhovoru pro nové vydání N&N Czech-German Bookmag, které vychází 11. listopadu, se zamýšlí nad tím, co všechno nám ukazuje válka v Evropě a že v dobách krize se probouzí “významné tvůrčí síly a duchovní energie”.

Nejčtenější v kategorii Society