Přečtěte si

Vydavatelství Axel Springer otevřelo v Berlíně novou budovu: architektonický skvost se stal dalším symbolem města

Architektonický zázrak, moderní skvost, či symbol sjednoceného Berlína. I tak média píší o nově otevřené skleněné budově Axel-Springer Neubau, která slouží jako další sídlo tohoto slavného německého vydavatelství. Navrhl ji známý nizozemský architekt Rem Koolhaas, který mimo jiné vyučuje urbanismus na Harvardu.
Přečtěte si

Megalomanský projekt rozšíření berlínského Bundeskanzleramtu

Jak známo, Německo má hodně superlativ. Například má druhý největší parlament na světě (po Číně), a po Erdoganově paláci v Ankaře druhé největší vládní ústředí – Bundeskanzleramt v Berlíně. Se stávající plochou 25 347 m² je Bundeskanzleramt osmkrát větší než Bílý dům a třikrát větší než Elysejský palác v Paříži. Ale to nestačí.
Přečtěte si

Tipy WeTravel – Jurkovičův Libušín je znovu otevřen

Ve čtvrtek 30. července se po šesti letech od požáru slavnostně otevřela chata Libušín na beskydských Pustevnách. Šetrné rekonstrukce unikátní roubenky od architekta Dušana Jurkoviče se zhostil ateliér Masák & Partner. I díky veřejné sbírce jí mohl vrátit původní tvář z roku 1925.
Přečtěte si

Arch+Art Connection – Zahrada snů uprostřed Prahy

Zahrada snů, to je nový developerský projekt na Praze 8. Jak už je z názvu patrné, zásadní prvek tvoří zahrady, jejichž kompozici developerská společnost Masák & Partner Group vložila do rukou zkušenému Ateliéru Krejčiříkovi. Výsledkem je harmonický projekt ve stylu francouzského venkova. O propojení domů a zahrad jsme mluvili s Jakubem Masákem – architektem a zakladatelem společnosti Masák & Partner Group a s Kamilou Krejčiříkovou z Ateliéru Krejčiříkovi.
Přečtěte si

Brutalistní InterContinental změní tvář

V prvé řadě brilantní architektura, která musí důstojně navázat na dílo ze šedesátých let. Tak charakterizuje svůj záměr Marek Tichý z architektonického studia TaK, které vyhrálo mezinárodní soutěž za účelem přestavby nepřehlédnutelné budovy pražského hotelu InterContinental. Její specifický výraz dosud většinou budil rozpaky, než obdiv. Nyní tento zvláštní skvost vybudovaný ve stylu brutalismu čeká zásadní proměna.
Přečtěte si

Arch+Art Connection / Part III: Vinařství LAHOFER

Právě dnes 1. června se oficiálně otevírá nadčasový architektonický objekt v Dobšicích u Znojma – nové působiště Vinařství LAHOFER, které tímto krokem jen potvrzuje směr prestižních světových vinařství. Ty se totiž čím dál tím víc inspirují přírodou, uměním a víno je pro ně mnohovrstevnatým smyslovým zážitkem.
Přečtěte si

Chci bydlet ve dřevě

Další ročník Salonu dřevostaveb přinese do Prahy již brzy svěží vůni dřeva, inspirativní myšlenky a důraz na respekt vůči přírodě. Buďte u toho!