Creative Mornings na téma Architektura a urbanismus z hlediska pohlaví

Příběh Creative mornings začal v roce 2008 v New Yorku. Koncept byl jednoduchý: snídaně a krátká přednáška v pátek ráno jednou v měsíci.Příběh Creative mornings začal v roce 2008 v New Yorku. Koncept byl jednoduchý: snídaně a krátká přednáška v pátek ráno jednou v měsíci.

Každá akce je bezplatná a přístupná všem. Dnes se série naučných snídaní konají ve 207 městech po celém světě! Tak i v Praze. 30. srpna bude specialistka na městský rozvoj Milota Sidorová ve své ranní přednášce zkoumat architekturu a urbanismus z hlediska pohlaví. Představí praktické příklady genderově citlivého designu, které mohou přispět ke zlepšení kvality českého a slovenského urbanismu. Milota studovala architekturu v Praze, Bratislavě, New Yorku a Dillí.  Zaměřuje se na rozvoj měst v interdisciplinárním kontextu a ke své práci dodává: „Ladím nevládní, veřejné a soukromé projekty ve střední a východní Evropě. Chci, aby byly dobré městské projekty strategičtější, spravedlivější a lépe argumentovaly.“

ted-talks-bratislava

V roce 2015 založila Milota platformu WPS Praha, která podporuje spravedlivé zastoupení žen v architektuře a rozvoji měst a zaměřuje se na genderově citlivé urbanistické plánování. Je také odbornicí na veřejné prostory, v oblasti městského začleňování spolupracuje s mnoha národními a mezinárodními partnery, jako je pražský Institut pro plánování a rozvoj, Nadace Heinricha Bölla, Goetheho Institut, Marko & Placemakers nebo Greenfoundation. Je mj. spoluautorkou projektu EU Shared Cities: Creative Momentum (SCCM), který sdružuje jedenáct partnerů ze sedmi evropských zemí.

Přednáška se koná v Goethe Institutu v Praze, 30. srpna od 8.30—10 hodin.
Registrace bude otevřena od pátku 23. srpna od 8.30 hodin.
www.creativemornings.com/talks/milota-sidorova 

Text Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,