Creative Mornings na téma Architektura a urbanismus z hlediska pohlaví

Příběh Creative mornings začal v roce 2008 v New Yorku. Koncept byl jednoduchý: snídaně a krátká přednáška v pátek ráno jednou v měsíci.Příběh Creative mornings začal v roce 2008 v New Yorku. Koncept byl jednoduchý: snídaně a krátká přednáška v pátek ráno jednou v měsíci.

Každá akce je bezplatná a přístupná všem. Dnes se série naučných snídaní konají ve 207 městech po celém světě! Tak i v Praze. 30. srpna bude specialistka na městský rozvoj Milota Sidorová ve své ranní přednášce zkoumat architekturu a urbanismus z hlediska pohlaví. Představí praktické příklady genderově citlivého designu, které mohou přispět ke zlepšení kvality českého a slovenského urbanismu. Milota studovala architekturu v Praze, Bratislavě, New Yorku a Dillí.  Zaměřuje se na rozvoj měst v interdisciplinárním kontextu a ke své práci dodává: „Ladím nevládní, veřejné a soukromé projekty ve střední a východní Evropě. Chci, aby byly dobré městské projekty strategičtější, spravedlivější a lépe argumentovaly.“

ted-talks-bratislava

V roce 2015 založila Milota platformu WPS Praha, která podporuje spravedlivé zastoupení žen v architektuře a rozvoji měst a zaměřuje se na genderově citlivé urbanistické plánování. Je také odbornicí na veřejné prostory, v oblasti městského začleňování spolupracuje s mnoha národními a mezinárodními partnery, jako je pražský Institut pro plánování a rozvoj, Nadace Heinricha Bölla, Goetheho Institut, Marko & Placemakers nebo Greenfoundation. Je mj. spoluautorkou projektu EU Shared Cities: Creative Momentum (SCCM), který sdružuje jedenáct partnerů ze sedmi evropských zemí.

Přednáška se koná v Goethe Institutu v Praze, 30. srpna od 8.30—10 hodin.
Registrace bude otevřena od pátku 23. srpna od 8.30 hodin.
www.creativemornings.com/talks/milota-sidorova 

Text Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Society