Další ilegální závod na Kurfürstendammu?

Je mi záhadou, co láká mladé lidi k ilegálním autozávodům v centru města. K jejich oblíbené destinaci patří Kurfürstendamm v centru Berlína. Závody se konají pravidelně, někdy i se smrtelnými následky, často s těžkými zraněními. Jako například včera večer. Kdo už po Kurfürstendammu autem jel, může jen zakroutit hlavou.

Řidič BMW v pondělí večer v plné síle narazil do malého vozu na Kurfürstendammu. Ve stříbrném Fordu seděla matka (45 let) s dcerou (17 let), obě byly vážně zraněné. Při nehodě bylo poškozeno celkem osm vozidel, další dva lidé byli zraněni. Ve službě bylo 36 hasičů. Řidič a spolujezdec uprchli směrem k Halensee. Zmizely také další dva rychle jedoucí vozy.

Řidič Uberu, který byl svědkem události uvedl, že se jednalo o nelegální automobilový závod s účastí tří aut. Policie v úterý ráno tuto zprávu potvrdila. Trosky po nehodě letěly daleko široko vzduchem, jak silný byl náraz, o tom svědčí i autobaterie, která byla nalezena 100 metrů od místa nehody.

K poslednímu závodu se smrtelnými následky došlo v únoru 2016, kdy řidič narazil do jeepu, který měl na semaforu zelenou. Auto odletělo do vzdálenosti 70 metrů, 69letý řidič zahynul ve svém autě. Jeden ze tří “závodníků” byl odsouzen za vraždu.

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu