Dřevo je život – studenti v soutěži opět překvapují

Do 28. srpna můžete hlasovat o nejlepší studentský návrh dřevěné stavby v rámci soutěže Stavby s vůní dřeva. Smyslem je upozornit na výjimečnost dřeva, nejen jako stavebního materiálu, ale také motivovat mladé architekty a projektanty k práci s ním. Organizátorem akce je již osmým rokem Nadace dřevo pro život.

Veřejnost může o studentských návrzích hlasovat online na webu soutěže a posuzovat 43 přihlášených děl od 53 vysokoškoláků. Vybírat lze z osmi projektů z kategorie Dřevěné stavby – malé a až z 35 návrhů z kategorie Dřevěné stavby – velké.

Organizátoři soutěže pro letošní ročník zvolili téma Dřevo je život. „Mám radost, že jsou mezi mladými architekty a projektanty jedinci, kteří chtějí pracovat se dřevem a mají chuť ukázat světu, co všechno lze z tohoto krásného materiálu postavit. Právě díky nim se i u nás bude v budoucnu ještě více stavět ze dřeva,“ uvádí Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život.

Mezi přihlášenými návrhy najdete – kromě rodinných domů – i takové dřevěné stavby jako jsou například dům na mole, relaxační centrum, kavárna, sauna, oáza ve města, mateřská škola, muzeum, hangár, ale i rekonstrukce střechy katedrály Notre Dame v Paříži.

Soutěž dostala záštitu tří ministerstev a osmnácti českých a slovenských fakult vysokých škol. Vítězové tohoto nápaditého klání budou vyhlášeni v úterý 22. září v Praze a získají ceny v hodnotě 200 000 Kč.

Hlasování a více o soutěži ZDE

O Nadaci dřevo pro život
Nadace dřevo pro život už patnáct let přináší – dle svých slov – více dřeva do života. Ve svých projektech ukazuje veřejnosti potenciál dřeva, naší obnovitelné suroviny. Využíváním dřeva z udržitelně obhospodařovaných lesů chráníme životní prostředí pro nás i budoucí generace. Více o nadačních projektech o lese, dřevě a životním prostředí najdete na
www.DrevoProZivot.cz.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher