Dřevo je život – studenti v soutěži opět překvapují

Do 28. srpna můžete hlasovat o nejlepší studentský návrh dřevěné stavby v rámci soutěže Stavby s vůní dřeva. Smyslem je upozornit na výjimečnost dřeva, nejen jako stavebního materiálu, ale také motivovat mladé architekty a projektanty k práci s ním. Organizátorem akce je již osmým rokem Nadace dřevo pro život.

Veřejnost může o studentských návrzích hlasovat online na webu soutěže a posuzovat 43 přihlášených děl od 53 vysokoškoláků. Vybírat lze z osmi projektů z kategorie Dřevěné stavby – malé a až z 35 návrhů z kategorie Dřevěné stavby – velké.

Organizátoři soutěže pro letošní ročník zvolili téma Dřevo je život. „Mám radost, že jsou mezi mladými architekty a projektanty jedinci, kteří chtějí pracovat se dřevem a mají chuť ukázat světu, co všechno lze z tohoto krásného materiálu postavit. Právě díky nim se i u nás bude v budoucnu ještě více stavět ze dřeva,“ uvádí Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život.

Mezi přihlášenými návrhy najdete – kromě rodinných domů – i takové dřevěné stavby jako jsou například dům na mole, relaxační centrum, kavárna, sauna, oáza ve města, mateřská škola, muzeum, hangár, ale i rekonstrukce střechy katedrály Notre Dame v Paříži.

Soutěž dostala záštitu tří ministerstev a osmnácti českých a slovenských fakult vysokých škol. Vítězové tohoto nápaditého klání budou vyhlášeni v úterý 22. září v Praze a získají ceny v hodnotě 200 000 Kč.

Hlasování a více o soutěži ZDE

O Nadaci dřevo pro život
Nadace dřevo pro život už patnáct let přináší – dle svých slov – více dřeva do života. Ve svých projektech ukazuje veřejnosti potenciál dřeva, naší obnovitelné suroviny. Využíváním dřeva z udržitelně obhospodařovaných lesů chráníme životní prostředí pro nás i budoucí generace. Více o nadačních projektech o lese, dřevě a životním prostředí najdete na
www.DrevoProZivot.cz.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Top 5 letních pražských výstav: Retrospektiva, experimenty i ozvěny pandemie

Pražská galerijní scéna se po nucené pauze opět probudila a na letní měsíce dobrými výstavami rozhodně nešetří. S vidinou parného léta mohou být právě prostory muzeí a galerií ideálním místem, kam se schovat před tropy a zároveň dohnat to, co nám v kulturním světě v posledních měsících uteklo. Zajít můžete na velké retrospektivní výstavy, experimentální ilustrace, fotky i audiovizuální instalace určené k rozjímání. Záleží, na co budete mít letos v létě chuť.
Přečtěte si

Pánové, vy jste Rolls Royce, a já se vás snažím řídit

To byla první slova Carlose Kleibera, jednoho z nejvýznamnějších dirigentů všech dob, když se v roce 1989 objevil na zkoušce Berlínských filharmoniků. V orchestru se rozhostilo jemné ticho a všichni pocítili jedinečnost okamžiku. Na jednu z nejpozoruhodnějších chvil své kariéry v rozhovoru s n&n magazínem zavzpomínal Peter Brem, jenž hrál desítky let první housle v Berlínské filharmonii.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign