Filmová atmosféra CAFÉ ELEKTRIC

Filmová atmosféra nové restaurace v Kolowratském paláci vás přenese do doby prvních rolí Marlene Dietrich a kromě vychutnávání skvělého jídla tady můžete snít…

Když jsem se zhruba před rokem setkala v Kolowratském paláci na Ovocném trhu s hraběnkou  Dominikou Kolowrat-Krakowskou, měla jsem příležitost mezi prvními vidět, jak se naplňuje výjimečný koncept restaurace v  centru Prahy. Jako stylová pocta Alexandru Kolowrat-Krakowskému, který ve své době vítězil v mnoha slavných automobilových závodech, zároveň byl nadšeným aviatikem a jedním z nejslavnějších filmových producentů své doby se zrodilo CAFE ELEKTRIC.

CAFE ELEKTRIC_interiér (2)

CAFE ELEKTRIC_interiér (3)

Filmová atmosféra dvacátých let minulého století je všudypřítomná. Posadit se můžete například na polstrovanou lavici inspirovanou sedadlem historického závodního vozu. Stěny zdobí novodobá sgrafita s podobiznou Alexandera Kolowrata v  závodním autě a výjevy z  jeho filmů. Vše doplňuje rafinovaný systém osvětlení měnící prostor dle potřeb na prosvětlenou restauraci či noční klub.

CAFE ELEKTRIC_interiér (4)

CAFE ELEKTRIC_interiér (1)

„Tady se slaví, zamilovává, opouští. Tady se žije. Snad se skutečný život dá žít i mimo zdi CAFÉ ELEKTRIC, ale možná taky ne.“

CAFÉ ELEKTRIC byl poslední film, který nesmírně populární „hrabě Kilowatt“ či „der Kinograf“ produkoval před svou předčasnou smrtí v  roce 1927 a zároveň první velkou příležitostí pro Marlene Dietrich. CAFÉ ELEKTRIC je ve filmu název fiktivního vídeňského podniku, v  němž se scházela bohéma, figurky z  podsvětí i obyčejní lidé. Všichni však se stejným cílem, aby mohli jako v  biografu  alespoň na chvíli žít své sny.

CAFE ELEKTRIC_menu (45)

K  prostoru restaurace patří i venkovní zahrádka na  nádvoří Kolowratského paláce. A ať už se rozhodnete zajít do CAFE ELEKTRIC na snídani, víkendový brunch, obědové menu nebo si užít večer s  přáteli, budete mít možnost vybírat si z  mezinárodních chutí i lokálních dobrot. Nezapomínají tu navíc ani na vegetariány a vegany. Osobně nedám dopustit na matcha lívance a veganské zmrzliny, kterými mne tato gurmánská oáza v centru prahy doslova nadchla.

CAFE ELEKTRIC_menu (5)

CAFE ELEKTRIC_menu (6)

CAFE ELEKTRIC_menu (10)

CAFE ELEKTRIC_menu (33)

CAFE ELEKTRIC_menu (49)

Text Kateřina Černá

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Martina Barta: Berlín mi pomohl provést životní restart

Z Prahy odešla v 18 letech studovat na Jazzový institut do Berlína, s kufrem, velkým kloboukem a trochou peněz v kapse. Nyní vystupuje s různými hudebními projekty mj. jako sólistka Big Bandu der Deutschen Oper Berlin na mezinárodních hudebních festivalech (Kurt Weill Fest, Choriner Musiksommer, Jazztage Dresden). Pravidelně také vystupovala v duu s uznávaným americkým vibrafonistou Davidem Friedmanem. “Jsem ráda, že jsem zůstala. Berlín je pro mě naprosto inspirativní město,” hodnotí po letech své rozhodnutí.
Česká televize
Přečtěte si

České stopy na plátnech Berlinale: Vesnická komedie i příběh na skle

Vzápětí po oznámení, že jeden z největších evropských filmových festivalů proběhne (alespoň z větší části) fyzicky, přišlo z Berlinale hned několik dalších dobrých zpráv. Týkaly se programu 72. ročníku festivalu a za dobré je může považovat každý fanoušek české kinematografie. V soutěžních i nesoutěžních sekcích totiž čeští tvůrci zanechali hned několik stop.

Nejčtenější v kategorii Society