Filmová atmosféra CAFÉ ELEKTRIC

Filmová atmosféra nové restaurace v Kolowratském paláci vás přenese do doby prvních rolí Marlene Dietrich a kromě vychutnávání skvělého jídla tady můžete snít…

Když jsem se zhruba před rokem setkala v Kolowratském paláci na Ovocném trhu s hraběnkou  Dominikou Kolowrat-Krakowskou, měla jsem příležitost mezi prvními vidět, jak se naplňuje výjimečný koncept restaurace v  centru Prahy. Jako stylová pocta Alexandru Kolowrat-Krakowskému, který ve své době vítězil v mnoha slavných automobilových závodech, zároveň byl nadšeným aviatikem a jedním z nejslavnějších filmových producentů své doby se zrodilo CAFE ELEKTRIC.

CAFE ELEKTRIC_interiér (2)

CAFE ELEKTRIC_interiér (3)

Filmová atmosféra dvacátých let minulého století je všudypřítomná. Posadit se můžete například na polstrovanou lavici inspirovanou sedadlem historického závodního vozu. Stěny zdobí novodobá sgrafita s podobiznou Alexandera Kolowrata v  závodním autě a výjevy z  jeho filmů. Vše doplňuje rafinovaný systém osvětlení měnící prostor dle potřeb na prosvětlenou restauraci či noční klub.

CAFE ELEKTRIC_interiér (4)

CAFE ELEKTRIC_interiér (1)

„Tady se slaví, zamilovává, opouští. Tady se žije. Snad se skutečný život dá žít i mimo zdi CAFÉ ELEKTRIC, ale možná taky ne.“

CAFÉ ELEKTRIC byl poslední film, který nesmírně populární „hrabě Kilowatt“ či „der Kinograf“ produkoval před svou předčasnou smrtí v  roce 1927 a zároveň první velkou příležitostí pro Marlene Dietrich. CAFÉ ELEKTRIC je ve filmu název fiktivního vídeňského podniku, v  němž se scházela bohéma, figurky z  podsvětí i obyčejní lidé. Všichni však se stejným cílem, aby mohli jako v  biografu  alespoň na chvíli žít své sny.

CAFE ELEKTRIC_menu (45)

K  prostoru restaurace patří i venkovní zahrádka na  nádvoří Kolowratského paláce. A ať už se rozhodnete zajít do CAFE ELEKTRIC na snídani, víkendový brunch, obědové menu nebo si užít večer s  přáteli, budete mít možnost vybírat si z  mezinárodních chutí i lokálních dobrot. Nezapomínají tu navíc ani na vegetariány a vegany. Osobně nedám dopustit na matcha lívance a veganské zmrzliny, kterými mne tato gurmánská oáza v centru prahy doslova nadchla.

CAFE ELEKTRIC_menu (5)

CAFE ELEKTRIC_menu (6)

CAFE ELEKTRIC_menu (10)

CAFE ELEKTRIC_menu (33)

CAFE ELEKTRIC_menu (49)

Text Kateřina Černá

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Německý think-tank mimo realitu: Ministři ČSSD odvedli ve vládě dobrou práci, chválí Babišovy spojence

Šest týdnů po volbách nic nenasvědčuje tomu, že by ČSSD s výjimkou formální změny ve vedení jakkoliv reflektovala své volební fiasko. Z přešlapování na místě ji zjevně nevytrhne ani její spřátelený německý think-tank. Šéf pražské pobočky Nadace Friedricha Eberta (FES) mající blízko k ČSSD Urban Uberschär totiž nespatřuje žádnou souvislost mezi volebním fiaskem ČSSD a tím, že držela u moci politický projekt trestně stíhaného oligarchy Andreje Babiše. Sociální demokraté vládli s Babišem „i ze zodpovědnosti k zemi a lidem,“ prohlásil naopak Uberschär v rozhovoru pro NN magazín.
Přečtěte si

7 nejznámějších berlínských bunkrů

Kdysi sloužily jako vojenské objekty a poskytovaly ochranu před bombardováním. I dnes mohou vyprávět o temných kapitolách z historie města. Řada bunkrů dodnes spoluutváří obraz Berlína. Celkem třiadvacet bunkrů je možné využívat i nadále a v případě nouze by poskytly útočiště přibližně osmadvaceti tisícům lidí. Některé bunkry jsou prázdné trvale, v jiných se nacházejí sbírky umění nebo slouží jako připomínky historických událostí, o využití dalších ještě nikdo nerozhodl. Představujeme vám sedm nejznámějších z těchto gigantických staveb i to, k čemu dnes slouží – pakliže neskončily jako ten Hitlerův.
Přečtěte si

Muzeum a galerie jako pevnost? Loupež v Drážďanech rozvířila debatu o bezpečnosti

Před dvěma lety otřásla Drážďany loupež století, jak vloupání do slavné klenotnice Historická Zelená klenba v areálu Rezidenčního zámku v barokním centru nazvala místní média. Pachatele sice policie již dopadla, po klenotech se nicméně slehla zem a příslušné úřady řeší, jak zvýšit bezpečnost uměleckých sbírek v muzeích či galeriích.

Nejčtenější v kategorii Society