Filmová atmosféra CAFÉ ELEKTRIC

Filmová atmosféra nové restaurace v Kolowratském paláci vás přenese do doby prvních rolí Marlene Dietrich a kromě vychutnávání skvělého jídla tady můžete snít…

Když jsem se zhruba před rokem setkala v Kolowratském paláci na Ovocném trhu s hraběnkou  Dominikou Kolowrat-Krakowskou, měla jsem příležitost mezi prvními vidět, jak se naplňuje výjimečný koncept restaurace v  centru Prahy. Jako stylová pocta Alexandru Kolowrat-Krakowskému, který ve své době vítězil v mnoha slavných automobilových závodech, zároveň byl nadšeným aviatikem a jedním z nejslavnějších filmových producentů své doby se zrodilo CAFE ELEKTRIC.

CAFE ELEKTRIC_interiér (2)

CAFE ELEKTRIC_interiér (3)

Filmová atmosféra dvacátých let minulého století je všudypřítomná. Posadit se můžete například na polstrovanou lavici inspirovanou sedadlem historického závodního vozu. Stěny zdobí novodobá sgrafita s podobiznou Alexandera Kolowrata v  závodním autě a výjevy z  jeho filmů. Vše doplňuje rafinovaný systém osvětlení měnící prostor dle potřeb na prosvětlenou restauraci či noční klub.

CAFE ELEKTRIC_interiér (4)

CAFE ELEKTRIC_interiér (1)

„Tady se slaví, zamilovává, opouští. Tady se žije. Snad se skutečný život dá žít i mimo zdi CAFÉ ELEKTRIC, ale možná taky ne.“

CAFÉ ELEKTRIC byl poslední film, který nesmírně populární „hrabě Kilowatt“ či „der Kinograf“ produkoval před svou předčasnou smrtí v  roce 1927 a zároveň první velkou příležitostí pro Marlene Dietrich. CAFÉ ELEKTRIC je ve filmu název fiktivního vídeňského podniku, v  němž se scházela bohéma, figurky z  podsvětí i obyčejní lidé. Všichni však se stejným cílem, aby mohli jako v  biografu  alespoň na chvíli žít své sny.

CAFE ELEKTRIC_menu (45)

K  prostoru restaurace patří i venkovní zahrádka na  nádvoří Kolowratského paláce. A ať už se rozhodnete zajít do CAFE ELEKTRIC na snídani, víkendový brunch, obědové menu nebo si užít večer s  přáteli, budete mít možnost vybírat si z  mezinárodních chutí i lokálních dobrot. Nezapomínají tu navíc ani na vegetariány a vegany. Osobně nedám dopustit na matcha lívance a veganské zmrzliny, kterými mne tato gurmánská oáza v centru prahy doslova nadchla.

CAFE ELEKTRIC_menu (5)

CAFE ELEKTRIC_menu (6)

CAFE ELEKTRIC_menu (10)

CAFE ELEKTRIC_menu (33)

CAFE ELEKTRIC_menu (49)

Text Kateřina Černá

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Proti absurdním postihům za záchranu prošlých potravin bojuje i německý kněz

Německý ministr zemědělství Cem Özdemir prosazuje jednodušší darování potravin potřebným. Obchody by podle něho měly zboží s prošlou dobou použitelnosti místo vyhazování dávat chudým. Mezi aktivisty bojujícími proti plýtvání potravinami je i jezuitský kněz Jörg Alt, který prošlé, ale použitelné jídlo demonstrativně krade u supermarketů a pak je rozdává chudým.
Přečtěte si

Zaměřím se na autentičnost „fake meat“, říká Renata Lukášová z Českého gastronomického institutu

O trendech, kterými pootočila pandemie, i o transformaci gastronomického průmyslu do online prostředí, související logistiky, problematiky obalů a o silném důrazu na udržitelnost mluví otevřeně programová ředitelka Českého gastronomického institutu – Renata Lukášová. Vypadá to, že právě prožíváme celosvětový gastronomický restart a zároveň jeho udržitelný start-up. I v těchto souvislostech bude Renata Lukášová hodnotit v porotě Taste Fake Meat!
Přečtěte si

Food Week v Berlíně – velká jízda pro chuťové pohárky

Food Week Berlin 2021, který se letos koná od 20. do 29. září, je sice o něco menší než obvykle, ale je stejně vzrušující jako vždy. Zve k objevování nových požitků, k poznávání neznámých způsobů přípravy jídla a vyzývá naše chuťové pohárky vydat se opět na velkou jízdu.

Nejčtenější v kategorii Society