Přečtěte si

Tradiční německá značka Montblanc a její oslava krásy ručního psaní ožívá v nové knize Inspire Writing

Kniha Inspire Writing z vydavatelství Assouline vypráví příběh průkopnického domu Montblanc, který od svého založení v roce 1906 usiluje o to, aby inspiroval lidi k psaní perem. Díky mnoha unikátním archivním fotografiím a textu spisovatele a novináře Alexe Furyho má čtenář možnost poznat filozofii i estetiku značky.
Přečtěte si

Romantika na Wolfgangsee: Hotel u Salzburku nabízí originální SPA i gurmánský zážitek

Městečko St. Wolfgang v jednom z nejkrásnějších rakouských regionů v Solné komoře si musí zamilovat každý, kdo kromě hor potřebuje k úplné spokojenosti i pohled na vodní hladinu. Příběh hotelu Im weissen Rössl, který leží přímo na jezeře Wolfgangsee nedaleko Salzburku, stále přitahuje pozornost. A i samotný hotel patří k těm nejoblíbenějším prázdninovým místům v Rakousku.
Přečtěte si

S šéfkuchařem Markem Fichtnerem o tom, jak se znovu rozbíhá Červený Jelen

V pražském paláci Špork, který se rozkládá mezi Hybernskou a ulicí V Celnici, před časem vznikl unikátní gastronomický koncept, který stojí nejen na umění šéfkuchaře Marka Fichtnera, ale také na atmosféře prostoru bývalého bankovního domu. Takže si své několikachodové menu můžete vychutnat třeba přímo v trezoru. Jak prožívali v Červeném Jelenovi první dny po téměř dvou měsících výdeje z okýnka? O tom jsme si povídali za stěnami ze silného betonu, kam nepronikne ani signál, s výhledem do kuchyně plné měděných odlesků ikonického nádobí Mauviel přímo s master chefem.
Přečtěte si

Michelinské menu opět míří do nemocnic

Michelinská restaurace Field pod taktovkou Radka Kašpárka už podruhé v krátkém čase podporuje zdravotníky v první linii a vaří pro ně obědy zdarma. Poděkování v podobě kvalitní gastronomie tentokrát míří do Fakultní nemocnice v Motole. O tom, jak to celé funguje jsme si povídali přímo s šéfkuchařem Radkem Kašpárkem.
Přečtěte si

Vzpomínka na indiánské léto Karin a Kateřiny

Naše pracovní cesty se setkaly přesně před třinácti lety a od té doby se prolnuly na mnoha projektech. Tentokrát jsme se společně rozhodly hledat české značky, které přicházejí na trh s kvalitními autentickými produkty a na vlastní kůži je pro vás vyzkoušet.
Přečtěte si

O Havlovi a filmařině se Slávkem Horákem

Slávek Horák svým prvním celovečerním filmem Domácí péče nasadil laťku velmi vysoko. Dnes v kinech běží jeho hvězdně obsazený Havel, který vzbuzuje emoce, má ambice získat si nejen diváky, ale i ocenění na světových festivalech a kdo ví, možná i Oscara…
Přečtěte si

Žít na boso

Na začátku bosonohého příběhu Kamila Vedrala, dnes výhradního distributora VIVOBAREFOOT pro český a slovenský trh, byl studentský život na pláži.