Přečtěte si

Předcvičovat jógu online je jako učit se cizí jazyk, říká mistryně jógy z Berlína

Mistryně jógy Patricia Thielemannová je majitelkou berlínského studia Spirit Yoga. Jde o proslulou berlínskou adresu na místní jógové scéně. Už první lockdown podle jejích slov nebyl snadný, ale nyní je situace ještě horší. Totální lockdown znamená pro její zaměstnance opět kurzarbeit, kurzy se konají znovu jen online, a to celkem pětatřicetkrát týdně.
Přečtěte si

Guru pražské jógy Martina Procházková: Koronavirus nám dal možnost prověřit to, co žijeme

Roky trénují svůj vnitřní klid. Možná právě proto jogíni celkem tiše zvládají situaci, kdy i jejich studia musela zavřít své dveře. Uzavření těchto center přitom můžeme považovat za kontraproduktivní. Jóga totiž posiluje imunitní systém a významně přispívá k fyzickému a duševnímu zdraví. Mezi nejvýraznější postavy a také nejznámější cvičitelky pražské jógové scény patří Martina Procházková. Ředitelky Prague Spirit Festivalu jsme se ptali mimo jiné na to, jak prožila loňský „koronavirový rok“ a co čeká od toho letošního.
Přečtěte si

České lázně, díl 3. – Spojení jógy a lázní: Od pramenů k Pozdravu slunci

Všichni jsme asi už nesčetněkrát slyšeli, že pro udržení dobré zdravotní kondice je nesmírně důležitý pohyb. Méně známá je skutečnost, kterou nám v minulém díle prozradil dr. Knára, že pohybová terapie tvoří spolu s lázeňskými procedurami ideální synergii. Idunn’s Fountain proto připravila pobyty, které kombinují tradiční léčebné procedury se cvičením jógy. Kromě již zmíněné pohybové synergie nabízí jóga i relaxaci duševní. Ale o tom už více od našich lektorek, Alžběty a Kateřiny…