Přečtěte si

České lázně, díl 5. – Dýchejte s lehkostí: Program pro zlepšení stavu dýchacích cest a imunity

Znečištěné ovzduší, prach, smog, suchý vzduch z klimatizace i nejrůznější virózy a infekce, to vše více či méně ohrožuje naše dýchací ústrojí. Občas se snažíme pročistit si plíce a utlumit alergie u moře či na horách, ale nyní je cestování kvůli Covid-19 více než problematické. Potřeba pravidelně dopřávat plícím očistu a také čas na regeneraci nicméně nemizí, naopak je kvůli zmíněnému viru čím dál aktuálnější. Jak to udělat? Jako naši předkové – zajet si do lázní, které nabízejí procedury zaměřené na dýchání.
Přečtěte si

České lázně, díl 3. – Spojení jógy a lázní: Od pramenů k Pozdravu slunci

Všichni jsme asi už nesčetněkrát slyšeli, že pro udržení dobré zdravotní kondice je nesmírně důležitý pohyb. Méně známá je skutečnost, kterou nám v minulém díle prozradil dr. Knára, že pohybová terapie tvoří spolu s lázeňskými procedurami ideální synergii. Idunn’s Fountain proto připravila pobyty, které kombinují tradiční léčebné procedury se cvičením jógy. Kromě již zmíněné pohybové synergie nabízí jóga i relaxaci duševní. Ale o tom už více od našich lektorek, Alžběty a Kateřiny…
Přečtěte si

České lázně, díl 1. – Dovolená pro zdraví

Štěstí se podobá zdraví. Dokud je máte, ani si ho nepovšimnete. A právě zdraví je dnes jedno z nejaktuálnějších témat. Naše tělesná schránka si zaslouží péči a starostlivost. Třeba zrovna takovou, jakou nabízejí lázně – místo blahodárné léčby, obnovy a odpočinku. O různých podobách lázeňství a jeho přínosů pro naše zdraví bude vyprávět seriál, který najdete pravidelně na našem webu. Od prospěšných procedur, přes rozhovory s odborníky, po léčení konkrétních neduhů. Ponořte se s námi do lázně plné zajímavých informací.