Jak vdechnout novou duši stavbě, která již léta neslouží svému původnímu účelu?

Pozměnit její vnitřní prostorové uspořádání a nalézt pro ni nový způsob dalšího využití?Rozsáhlou rekonstrukcí s vysokým standardem vznikne z industriálního prostoru o 14 podlažích 140 technicky důmyslných a designově propracovaných loftů.

I tak se v Praze obnovují budovy a areály, které s lety přestaly sloužit svému původnímu záměru. Jedním z podobných mimořádných projektů, které chtějí vrátit do života bývalou továrnu na výrobu leteckých přístrojů v pražských Modřanech, je Vanguard Prague. Rozsáhlou rekonstrukcí s vysokým standardem vznikne z industriálního prostoru o 14 podlažích 140 technicky důmyslných a designově propracovaných loftů, jejichž hlavní ambicí je nejenom bydlení v novém, ale rovněž zcela nová vize životního stylu. Originální prostorová koncepce umožní budoucím majitelům zažívat harmonii mezi vzácnými momenty v okruhu svých blízkých a náročnými požadavky profesního života. Nezvykle univerzální loftové ateliéry jsou totiž navrženy tak, aby prolnutí životního stylu a pracovní vytíženosti zůstávalo v symbióze s náročným každodenním tempem, bez nutnosti opouštět pohodlí domova. Život v loftech je výzva. Každý ateliér je proto odvážným návrhem zajímavě řešeného interiéru. Otevřené a světlem zalité prostory jsou nezvykle variabilní, a proto mohla vzniknout originální prostorová řešení. Díky monumentálně vysokým stropům navíc působí všechny lofty velice vzdušným dojmem.

vanguard-psn-modrany-tovarna-loft-obyvak

vanguard-psn-modrany-tovarna-loft-terasa-penthouse

Na návrzích interiérů loftů se s vnímavostí a s respektem k industriálnímu základu celé stavby podílely špičky českého interiérového designu – Ivanka Kowalski, studio I.D. ARCH či OOOOX. Jejich citlivý architektonický náhled umožnil zapracovat do návrhů množství stylových a skutečně designových detailů, které ve výsledku vkusně podtrhnou a dotvoří nezaměnitelný charakter celého interiéru. Ve svých návrzích architekti zohledňovali uspořádání dispozic jak v menších, ale o to kreativnějších ateliérech, tak v prostorných loftech a penthousech s velkorysými terasami, které nabízejí neopakovatelný výhled na město. Pro budoucí zájemce s vlastní vizí dokonalého loftového stylu jsou k dispozici i ateliéry ve stavu Shell & Core, které umožní dokončit loft podle jejich představ.

vanguard—psn-modrany-tovarna-loft-interier

Důmyslně a s důrazem na vysoký standard jsou navrhnuty i společné prostory celé budovy. V suterénu budou moci všichni obyvatelé relaxovat v proskleném designovém bazénu, sauně či v soukromém fitness centru. Naopak dechberoucí výhledy na město nezůstanou výsadou pouze pro majitele penthousů v horních patrech. Dvě střešní terasy zůstanou přístupné všem. Samozřejmostí potom bude služba concierge na recepci budovy.

vanguard-psn-modrany-tovarna-loft-relax-zone-bazen

A ti skutečně nároční jistě ocení evropský designový a technologický unikát – speciální autovýtah, synonymum jedné z nejsofistikovanějších variant parkování přímo před dveřmi vlastního ateliéru. Zní to jako futuristická fantazie? Tuto odvážnou a esteticky dokonalou vizi nového moderního bydlení si můžete podrobněji prohlédnout na stránkách projektu Vanguard Prague.

vanguard—psn-modrany-tovarna-loft-auto-parkovani

www.vanguardprague.psn.cz

Text a Foto Vanguard Prague

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,