KaDeWe k nepoznání

Je to 113 let, co otevřel brány nejznámější obchodní dům v Berlíně, KaDeWe — největší obchodní centrum na evropském kontinentu. Denně jej navštívilo přes 50 tisíc hostů! Ano, musíme použít čas minulý. Od dnešního dne je KaDeWe totiž zavřené.

Přece jenom s neklidným tušením jsem se do KaDeWe včera vydala. Kam? No přece na 6. patro, na to “posvátné” místo, kde se Berlíňané pravidelně schází. Oddělení gurmánů v 6. patře je největším evropským oddělením pro delikatesy. 

Dům byl prázdný k nepoznání, jen hloučky prodavačů mi naznačily, že je otevřeno. Na můj dotaz, jak dlouho ještě, mi nikdo odpovědět neuměl. A kde jsem potkala nejvíce lidí? To asi není těžké uhádnout…. u stánku s Plzeňským pivem. Mimochodem prodejní místo, kde denně proteče/proteklo nejvíce hektolitrů Plzeňského v celém Německu.

Večer ve 20 h se domem rozneslo: „Od rána 18. 3. bude KaDeWe zavřené, zaměstnanci si můžou odnést sebou domů z potravinářského oddělení na 6. patře tolik věcí, kolik unesou.“ Plánovaná doba uzavření je dva měsíce. Zatím. 

Foto: Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,