KaDeWe k nepoznání

Je to 113 let, co otevřel brány nejznámější obchodní dům v Berlíně, KaDeWe — největší obchodní centrum na evropském kontinentu. Denně jej navštívilo přes 50 tisíc hostů! Ano, musíme použít čas minulý. Od dnešního dne je KaDeWe totiž zavřené.

Přece jenom s neklidným tušením jsem se do KaDeWe včera vydala. Kam? No přece na 6. patro, na to “posvátné” místo, kde se Berlíňané pravidelně schází. Oddělení gurmánů v 6. patře je největším evropským oddělením pro delikatesy. 

Dům byl prázdný k nepoznání, jen hloučky prodavačů mi naznačily, že je otevřeno. Na můj dotaz, jak dlouho ještě, mi nikdo odpovědět neuměl. A kde jsem potkala nejvíce lidí? To asi není těžké uhádnout…. u stánku s Plzeňským pivem. Mimochodem prodejní místo, kde denně proteče/proteklo nejvíce hektolitrů Plzeňského v celém Německu.

Večer ve 20 h se domem rozneslo: „Od rána 18. 3. bude KaDeWe zavřené, zaměstnanci si můžou odnést sebou domů z potravinářského oddělení na 6. patře tolik věcí, kolik unesou.“ Plánovaná doba uzavření je dva měsíce. Zatím. 

Foto: Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu

Alien auf Hluboká

       ·   16.10.2023
Das Thema Tod, Sexualität und Technologie. Und ein Oscar für visuelle Effekte für Alien. Bis zum 19. November findet in Hluboká nad Vltavou die Ausstellung Proměny /Metamorphosen. Der Autor ist der weltberühmte Schweizer, Hans Ruedi