Káva a chléb v Alf & Bet

A ty jsi tam ještě nebyla? Tam musíš, je tam cozy vibe! Tak jsem to přestala odkládat a vydala se do pražírny, pekárny a bistra v jednom — Alf & Bet na Palmovce. Musím přiznat, že to předčilo má očekávání.A ty jsi tam ještě nebyla? Tam musíš, je tam cozy vibe! Tak jsem to přestala odkládat a vydala se do pražírny, pekárny a bistra v jednom – Alf & Bet na Palmovce. Musím přiznat, že to předčilo má očekávání.

U Divadla pod Palmovkou mě přepadla vůně čerstvě pečeného chleba, která neustále sílila a hned za rohem mě k tomu navíc objalo lahodné aroma pražené kávy. Kreativní koncept Alf & Bet je místem, které tepe pro všechny milovníky poctivé kávy a pekařiny.

alfabet-kavarna-design-praha-8

alfabet-kavarna-design-praha-7

Prostor bývalé dílny na výrobu knoflíků změnil svou podobu a účel. Nyní se v něm praží výběrová káva, peče chleba a jiné dobroty, ale také v mezích bistra vaří. Loftový ráz podtrhuje originalitu místa, které je díky velkým proskleným oknům a stěnám plné světla. Výborně v něm tak vynikají detaily, ať už jsou záměrné či nikoli. Například ležérně poházené pytle s kávovými zrny či moukou.

alfabet-kavarna-design-praha-9

alfabet-kavarna-design-praha-2

 alfabet-kavarna-design-praha

Otevřený prostor je divadlem, které bravurně zvládá přirozené role personálu jako herců a hostů jako publika. Koncept útočí na všechny smysly a nenápadně a elegantně se vám dostává pod kůži. Káva ve stylovém hrnku je skvěle odvedenou prací šikovných baristů a chleby jsou křupavé i na pohled. Navíc své oko můžete kromě pekařů, baristů, profesionálních degustátorů kávy a dalších osob „na pódiu“ opřít také o statické prvky, kterými jsou například stylové obrazy na stěnách.

alfabet-kavarna-design-praha-5

alfabet-kavarna-design-praha-6

Strana na ulici je otevřená a vyplněná barovými stoly, kde sedíte tak trochu venku i uvnitř zároveň. Usrkáváte filtrovanou kávu – zrovna jsem měla štěstí na moji oblíbenou Kolumbii – nebo si užíváte kávu s mlékem z farmy připravenou stylem latte art na její hladině. Ať už se rozhodnete pro snídani, polévku, rychlý oběd či jeden z kreativních sendvičů, samozřejmě z čerstvě upečeného chleba, rozhodně dostanete naservírovanou velkou porci skvělého servisu a kvalitních surovin v atraktivní formě, která se vám vkrade do mysli. Nebo minimálně na Instagram, to se zkrátka nedá nefotit. Ale pro atmosféru si přijďte osobně, tu nevyfotíte, tu musíte prožít!

alfabet-kavarna-design-praha-4

„Kulinárnímu remixu“ Alf & Bet se podařilo mistrně rozvibrovat společenskou i gastronomickou scénu nejen oblasti Palmovky a vytvořit místo, kam se chcete vracet kvůli všemu. Tak se tam uvidíme, já tam pravděpodobně opět budu psát a pít „Kolumbii“.

www.alfabet.coffee

Text Barbora Vojtová

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher