Kus Asie v centru Prahy

„Milujeme Asii,“ slýchávám čím dál tím častěji on mých přátel. Nejen kvůli tomu, že ji navštívili a dobrovolně podlehli její barevnosti, šťavnatosti a vstřícnosti. Přiznávám ale, že já také! Tak se čas od času snažím v Praze vyhledávat místa a zážitky, které mi ji připomenou, v nejlepším případě mě do ni na okamžik přenesou.„Milujeme Asii,“ slýchávám čím dál tím častěji on mých přátel. Nejen kvůli tomu, že ji navštívili a dobrovolně podlehli její barevnosti, šťavnatosti a vstřícnosti.

Ať už je to jóga, vonné tyčinky nebo tropické ovoce, musím říct, že nejautentičtější atmosféru mi dokáže navodit dobrá asijská restaurace. Je pro mě prostředím, které míří na emoce a hraje si s mými smysly. Nedávno jsem měla opět potřebu dostat do sebe kus Asie, tak jsem se na doporučení vydala do Café Buddha. A dobře jsem udělala.

Nenápadná z venku, v Balbínově uličce, kousek od jedné z tepen Prahy – Vinohradské třídy. Restaurace, která by mohla zmást svým názvem „café“. Ale není se čeho bát, ba právě naopak! Za konceptem stojí kreativní chef Štěpán Návrat, který si v letošním roce od michelinských komisařů „vykoledoval“ za svůj podnik Benjamin (na recenzi se můžete těšit brzy) prestižního biba (Bib Gourmand = předstupeň michelinské hvězdy). Interiér restaurace působí harmonickým dojmem a rozhodně se v něm, jako v mnohých rozsáhlých, kaskádovitých asijských restauracích, neztratíte. Jen několik stolů lahodí oku, evokuje silný focus na zákazníka s maximální možnou péčí nevtíravé a profesionální obsluhy. V okamžiku, kdy vám začne servírovat menu, máte jasno o tom, že se majitelům skutečně podařilo přenést kus Asie do centra Prahy.

cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-2

cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-3MG_8042_Fotor

Jídlu nebylo co vytknout, dokonce předčilo očekávání a vinný list je vskutku také vydařený. Servírování jednotlivých chodů probíhalo v příjemném, přesto svižném tempu, jemná hudební linka sympaticky a podprahově tančila s tepem v těle, velká okna dovnitř vtahovala decentní vánek a osvětlení bylo střídmé. Tak akorát, abyste si mohli užít rozmanitost designového food stylingu a přitom hodit za hlavu nedokonalosti svého make-upu.

cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace

cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-4

Léto v Café Buddha přináší dvě atraktivní specifika. Talíře ovládnou lehké summer rolls, neotřelá klasika Asie. Jemné rolky zabalí do rýžového papíru sedm různých kombinací – od krevety přes steak až po avokádo. Druhou výhodou je, že přes léto pokračuje ve Vinohradské ulici oprava pozemní komunikace, takže vás při degustaci bude rozptylovat skutečně jen přítomnost vašeho spolustolovníka. Tak si vyberte toho pravého, nebo pozvěte nás!

cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-5

cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-6

cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-7

cafebuddha.cz

Text Barbora Vojtová Foto Café Buddha

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher