Kus Asie v centru Prahy

„Milujeme Asii,“ slýchávám čím dál tím častěji on mých přátel. Nejen kvůli tomu, že ji navštívili a dobrovolně podlehli její barevnosti, šťavnatosti a vstřícnosti. Přiznávám ale, že já také! Tak se čas od času snažím v Praze vyhledávat místa a zážitky, které mi ji připomenou, v nejlepším případě mě do ni na okamžik přenesou.„Milujeme Asii,“ slýchávám čím dál tím častěji on mých přátel. Nejen kvůli tomu, že ji navštívili a dobrovolně podlehli její barevnosti, šťavnatosti a vstřícnosti.

Ať už je to jóga, vonné tyčinky nebo tropické ovoce, musím říct, že nejautentičtější atmosféru mi dokáže navodit dobrá asijská restaurace. Je pro mě prostředím, které míří na emoce a hraje si s mými smysly. Nedávno jsem měla opět potřebu dostat do sebe kus Asie, tak jsem se na doporučení vydala do Café Buddha. A dobře jsem udělala.

Nenápadná z venku, v Balbínově uličce, kousek od jedné z tepen Prahy – Vinohradské třídy. Restaurace, která by mohla zmást svým názvem „café“. Ale není se čeho bát, ba právě naopak! Za konceptem stojí kreativní chef Štěpán Návrat, který si v letošním roce od michelinských komisařů „vykoledoval“ za svůj podnik Benjamin (na recenzi se můžete těšit brzy) prestižního biba (Bib Gourmand = předstupeň michelinské hvězdy). Interiér restaurace působí harmonickým dojmem a rozhodně se v něm, jako v mnohých rozsáhlých, kaskádovitých asijských restauracích, neztratíte. Jen několik stolů lahodí oku, evokuje silný focus na zákazníka s maximální možnou péčí nevtíravé a profesionální obsluhy. V okamžiku, kdy vám začne servírovat menu, máte jasno o tom, že se majitelům skutečně podařilo přenést kus Asie do centra Prahy.

cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-2

cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-3MG_8042_Fotor

Jídlu nebylo co vytknout, dokonce předčilo očekávání a vinný list je vskutku také vydařený. Servírování jednotlivých chodů probíhalo v příjemném, přesto svižném tempu, jemná hudební linka sympaticky a podprahově tančila s tepem v těle, velká okna dovnitř vtahovala decentní vánek a osvětlení bylo střídmé. Tak akorát, abyste si mohli užít rozmanitost designového food stylingu a přitom hodit za hlavu nedokonalosti svého make-upu.

cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace

cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-4

Léto v Café Buddha přináší dvě atraktivní specifika. Talíře ovládnou lehké summer rolls, neotřelá klasika Asie. Jemné rolky zabalí do rýžového papíru sedm různých kombinací – od krevety přes steak až po avokádo. Druhou výhodou je, že přes léto pokračuje ve Vinohradské ulici oprava pozemní komunikace, takže vás při degustaci bude rozptylovat skutečně jen přítomnost vašeho spolustolovníka. Tak si vyberte toho pravého, nebo pozvěte nás!

cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-5

cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-6

cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-7

cafebuddha.cz

Text Barbora Vojtová Foto Café Buddha

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,