Nechte se ulovit na břehu Fuschlsee aneb dovolená na loveckém dvoře

„Na lovu za jedinečnými okamžiky,“ tak zní slogan hotelového resortu Arabella Jagdhof. Jagdhof v překladu z němčiny znamená lovecký dvůr. Ulovit si v něm budete chtít mnohé. Vytříbený resort na břehu rakouského jezera Fuschlsee nabízí řadu přitažlivých zážitků. A těmi si zas uloví on vás.

Kořeny členitého hotelového sídla sahají až do 17. století, kdy tento – původním účelem – statek vlastnili salcburští arcibiskupové. Postupně se proměnil v lovecké panství a poté hotel, který v roce 1994 vyhořel. Současné podoby nabylo místo až mezi lety 2001 a 2002, kdy se zde znovuobnovily tři objekty. První slouží jako restaurace s ubytováním, druhý jako recepce s barem a konferenčním zázemím a třetí jako wellness a fitness centrum. Host by tak nemusel z resortu vůbec vycházet ven, kdyby si jej nepřitahovala okolní krajina. Zejména blankytné jezero Fuschlsee a ostré hřebeny hor, které se na hladině plné plavců a lodí zrcadlí.

Výhledy odkudkoli

Rodinný, duplex i superior suite jsou varianty velkých hotelových pokojů, které poskytují honosný prostor pro to, aby se v nich mohly rozběhnout veškeré vaše nápady i noční sny. Dostačující zázemí ale nabízí i o něco menší pokoje: grand deluxe, deluxe i classic room. Vyberte si podle toho, zda vám záleží víc na moderním designu či raději noblesní staré klasice. Z celkem 143 pokojů mají téměř všechny balkón nebo terasu, aby bylo možné si užívat blahodárné výhledy i přímo z ubytovacího zázemí. Arabella suite nabízí dokonce vlastní střešní vyhlídku – rooftop až pro šest osob. Místo pokojové služby v hotelu funguje nonstop shop Grab & Go s drobným občerstvením, produkty a suvenýry od regionálních výrobců.

Specifikem rakouských hotelů jsou dřevěné balkóny s popínajícími se muškáty, gastronomie postavená na velkých kulatých knedlících mnoha chutí – na slano i sladko – a dřevěné interiéry včetně vyřezávaných výrobků. Nad dveřmi nechybí kříže, protože Rakušané jsou nadšenými katolíky, stejně tak jako příznivci dirndlů – tradičních krojů, ve kterých vás na hotelových recepcích i v restauracích zpravidla přivítají.

Vlastní ryby, tradice i překvapení

Tradiční rakouské speciality podávají samozřejmě i v hotelu Arabella Jagdhof. Ale v moderní podobě, která vychází z lokálních a sezónních surovin. Objednejte si je k obědu či k večeři v hotelovém hostinci Cervus. Tam se servírují i čerstvé ryby z vlastního zámeckého rybářství. Pokud jste ale spíše příznivci degustačního menu, pak se vydejte na čtyřchodovou večeři do další hotelové restaurace – Jagdhof Culinary. Tím ale kulinární možnosti hotelového resortu nekončí. Několikachodové menu si vychutnáte také v gourmet restauraci Fuxbau, jejíž šéfkuchař Johannes Fuchs obdržel od prestižního žebříčku Gault Millau tři kuchařské čepice. Ten připravuje každý večer pouze pro čtrnáct hostů své degustační menu plné překvapení. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, nezapomeňte zakončit den v nápaditém baru Halali. Nejen extravagantní koktejly, ale také domácí limonády a malé tapas či antipasti zde servírují vždy od pravého poledne do pozdních nočních hodin.

Pobyt ve stylovém resortu korunuje relaxace v hotelovém wellness. Od ranního protažení ve vnitřním bazénu, přes individuální masáže a procházku Kneippovým chodníkem, až po večerní saunování a následnou relaxaci mezi solnými kameny. Na své si přijdou i příznivci sportovního tréninku, pro které vzniklo bravurně vybavené fitness centrum, ale i fanoušci golfu, na které čeká devíti jamkové golfové hřiště přímo u hotelu. 

Redakce

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Voda je pravidlem hry

       ·   13.02.2024
Žije v Hamburku, ale její rodinné kořeny sahají až do Indonésie. Vizuální umělkyně a fotografka Janina Oeij hovoří o své fascinaci vodou, kterou zachycuje ve svých dílech.

Aktuálně na německém webu

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka

Wasser wird zur Spielregel

       ·   13.02.2024
Sie lebt in Hamburg, doch ihre Familienwurzeln reichen bis nach Indonesien. Die Bildende Künstlerin und Fotografin Janina Oeij spricht über ihre Wasser- Faszination, die sie in ihren Werken auffängt.