Nejlepší malíři, fotografové, básníci a muzikanti

Vždy obdivuji, když někdo dělá něco ne proto, že musí, ale proto, že chce. Tak je to i v případě Milana Deutsche, který před 13 lety založil umělecký projekt E-MOC-E, který podporuje umělce v jejich tvorbě, pomáhá jim s prezentací díla a organizuje výstavy.Vždy obdivuji, když někdo dělá něco ne proto, že musí, ale proto, že chce. Tak je to i v případě Milana Deutsche, který před 13 lety založil umělecký projekt E-MOC-E, který podporuje umělce v jejich tvorbě, pomáhá jim s prezentací díla a organizuje výstavy.

Z letošní velké konkurence 40 soutěžících vybrala porota nejlepší malíře, fotografy, básníky a muzikanty. Na podzim 2019 jim pořádá výstavy a koncerty v Praze a dalších českých městech.

„Projekt e-moc-e vznikl s cílem motivovat umělce v jejich tvorbě a usnadnit jim organizačně i finančně prezentaci jejich díla. Mám velkou radost, že se komunita umělců i galerií a výstavních míst každým rokem rozšiřuje, že se umělci setkávají, navazují kontakty a vzájemně se mohou inspirovat,” říká zakladatel projektu Milan Deutsch. Spolu s ním stály u zrodu E-MOC-Í také Kateřina Pospíšilová (vicemiss ČR) a herečka Chantal Pouillain. Za třináct let prošlo jejich projektem již přes 440 umělců.

Vítězové E-MOC-E 2019:

Malba
Petr Samek – Jindřišská věž (1.–30. září, ) a Irena Procházková — galerie Prostě Kafe (1.–30. září)

Fotografie
Jan Škop a Kristýna Dražanová (společná výstava 1.–30. září, vernisáž 17. 9. v 19 hodin), galerie Alternatif Mezibranská

Hudba
Mario Boa + finalisté WonoSitoSedne a Happeace, koncert v klubu Mandragora, 24. 10. v 19 hodin

Poezie
Finalistky Radana Šatánková, Irena Topinková, Ingrid Hanušová a Sagtin. Taktéž Mandragora 24. 10. v 19 hodin

Umělci se vždy od března představují veřejnosti na internetové galerii www.e-moc-e.cz. Vítěze vybírá odborná porota, složená z 20 osobností české kultury a galeristů. Máte i vy chuť se přihlásit?

e-moc-e-praha-vystava

e-moc-e-praha-vystava-2

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

FB Alexandry Koláčkové
Přečtěte si

Kulturní průvodce na léto do Prahy i Berlína

Sculpture Line 2022 – sochy opět vyrazí do ulic Vše plyne a vše se mění. Další ročník sochařského festivalu Sculpture line se uvelebil na náměstích, prostranstvích a zákoutích českých, moravských a evropských měst, aby i…

Nejčtenější v kategorii ArtDesign