Nejlepší malíři, fotografové, básníci a muzikanti

Vždy obdivuji, když někdo dělá něco ne proto, že musí, ale proto, že chce. Tak je to i v případě Milana Deutsche, který před 13 lety založil umělecký projekt E-MOC-E, který podporuje umělce v jejich tvorbě, pomáhá jim s prezentací díla a organizuje výstavy.Vždy obdivuji, když někdo dělá něco ne proto, že musí, ale proto, že chce. Tak je to i v případě Milana Deutsche, který před 13 lety založil umělecký projekt E-MOC-E, který podporuje umělce v jejich tvorbě, pomáhá jim s prezentací díla a organizuje výstavy.

Z letošní velké konkurence 40 soutěžících vybrala porota nejlepší malíře, fotografy, básníky a muzikanty. Na podzim 2019 jim pořádá výstavy a koncerty v Praze a dalších českých městech.

„Projekt e-moc-e vznikl s cílem motivovat umělce v jejich tvorbě a usnadnit jim organizačně i finančně prezentaci jejich díla. Mám velkou radost, že se komunita umělců i galerií a výstavních míst každým rokem rozšiřuje, že se umělci setkávají, navazují kontakty a vzájemně se mohou inspirovat,” říká zakladatel projektu Milan Deutsch. Spolu s ním stály u zrodu E-MOC-Í také Kateřina Pospíšilová (vicemiss ČR) a herečka Chantal Pouillain. Za třináct let prošlo jejich projektem již přes 440 umělců.

Vítězové E-MOC-E 2019:

Malba
Petr Samek – Jindřišská věž (1.–30. září, ) a Irena Procházková — galerie Prostě Kafe (1.–30. září)

Fotografie
Jan Škop a Kristýna Dražanová (společná výstava 1.–30. září, vernisáž 17. 9. v 19 hodin), galerie Alternatif Mezibranská

Hudba
Mario Boa + finalisté WonoSitoSedne a Happeace, koncert v klubu Mandragora, 24. 10. v 19 hodin

Poezie
Finalistky Radana Šatánková, Irena Topinková, Ingrid Hanušová a Sagtin. Taktéž Mandragora 24. 10. v 19 hodin

Umělci se vždy od března představují veřejnosti na internetové galerii www.e-moc-e.cz. Vítěze vybírá odborná porota, složená z 20 osobností české kultury a galeristů. Máte i vy chuť se přihlásit?

e-moc-e-praha-vystava

e-moc-e-praha-vystava-2

Text Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,