Přečtěte si

Umělecký veletrh v berlínském St. Agnes láká milovníky umění do Berlína

Renomovaná berlínská Galerie König pořádá letos v odsvěceném kostele St. Agnes umělecký veletrh malého formátu. Vystaveny budou hvězdy jako Martin Kippenberger, Albert Ohlen, Rainer Fetting, Jiří Georg Dokoupil a Rosemarie Trockel, ale také druhá a třetí řada “Junge Wilden”. Malé umělecké dílo vysoké kvality bude možné pořídit už za tisíc eur.
love-hate-mia
Přečtěte si

S konceptuální umělkyní Miou jsem se sešla na čaj a krátký rozhovor

Když se člověk setká s konceptuální, instalační a performační umělkyní Miou Florentine Weissovou (39), nikdy by nevěřil, že ve svých dílech nejraději zobrazuje extrémy lidských emocí. Působí něžně a křehce, ale co řekne, to sedne a také vyvolá protichůdné reakce.Když se člověk setká s konceptuální, instalační a performační umělkyní Miou Florentine Weissovou (39), nikdy by nevěřil, že ve svých dílech nejraději zobrazuje extrémy lidských emocí. Působí něžně a křehce, ale co řekne, to sedne a také vyvolá protichůdné reakce.
berlinska-zed-zebrik-cast-2
Přečtěte si

Berlínská Zeď a Žebřík — 2. část

V roce 1982 jsem poprvé navštívila Západní Berlín. Samozřejmě letecky ze západního Německa, cesta autem přes území NDR by tehdy pro mne, emigrantku z Československa, mohla skončit zatčením.V roce 1982 jsem poprvé navštívila Západní Berlín. Samozřejmě letecky ze západního Německa, cesta autem přes území NDR by tehdy pro mne, emigrantku z Československa, mohla skončit zatčením.