Kevin nebo Chantal a také Jaqueline jsou v Německu out. Odborník na jména, Knud Bielefeld, zná důvod. „To jsou všechna jména, která byla kdysi zcela běžná a neškodná, ale předsudky učitelů základních škol o určitých křestních jménech slavné tažení těchto jmen ukončily.“
Stejně tak i jméno Alexa. Od zavedení virtuálního asistenta Amazonu „Alexa“ v roce 2014 se toto jméno téměř přestalo používat.
Podobný osud může nyní zastihnout i jméno Greta. V loňském roce se původně spekulovalo, zda by se populární starší křestní jméno díky mladé švédské aktivistce Gretě Thunbergové mohlo dostat z původního 30. místa oblíbenosti na vrchol žebříčku. Podle prvních zjištění se zdá, že opak je pravdou – jméno Greta v roce 2020 v žebříčku významně propadlo zhruba na 100. místo.
![](https://www.nnmagazine.cz/wp-content/uploads/2020/09/novorozenec-1024x683.jpg)
I dnes se samozřejmě dětem stále říká Kevin a Chantal. A samozřejmě existují i chytří a milí Kevinové. Dokonce i jméno Adolf dostávají novorozenci. V roce 2019 dostalo 13 dětí od svých rodičů jméno Adolf – ale pouze jako druhé nebo třetí jméno. S přibližně 700 000 novorozenců ročně je to opravdu velmi nízké číslo. Statistický úřad pro jména GfdS získává data z matričních úřadů a zaznamenává tak kolem 90 procent všech křestních jmen v Německu.