Německo chce zakázat vstup do 130 rizikových zemí

Německo chce zakázat cestování do 130 zemí světa, které platí jako rizikové. Každý, kdo se od soboty vrací do Německa z rizikové oblasti korony, musí být testován. Alternativně lze uvést negativní výsledek testu, který není starší než dva dny. Kdo tak neudělá, musí do karantény. V opačném případě hrozí pokuty až do výše 25 tisíc euro.

Hospodářská rada CDU považuje tento krok za nedostatečný a požaduje vydat zákaz cestování do rizikových oblastí korony. Rizikové cesty, například do severního Španělska nebo na turecké pobřeží, by měly být zakázány okamžitě. „Právo na cestování“ nemůže být ceněno výše než práva milionů Němců, kteří by se neuváženým chováním druhých mohli opět dostat do lockdownu, uvedl generální tajemník Hospodářské rady Wolfgang Steiger. Z tohoto důvodu by cestování do rizikových oblastí mělo být konsekventně zakázáno, je jasným požadavkem rady.

Jako rizikové oblasti je klasifikováno 130 z téměř 200 zemí světa, od Egypta přes Rusko až po USA. V rámci EU označil Robert Koch Institut RKI jako rizikové země Lucembursko, belgický region Antverpy a severní španělské regiony Aragonie, Katalánsko a Navarra. Také některé evropské země mimo EU jsou klasifikovány jako rizikové oblasti. Přestože německá vláda uvolnila restrikce na cestování do Turecka, čtyři turecké pobřežní provincie platí ještě stále jako rizikové.

V současné době platí pro rizikové oblasti pouze “cestovní varování”, které je platné do 31. 8. Zda se z varování brzy stane i zákaz cestování je velkým otazníkem pro 80 milionů Němců.

Země, které RKI prohlásil za rizikové najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

TOP 10 míst, kam vyrazit s dětmi v Berlíně

Berlín nabízí spoustu zajímavých míst, která jsou dětem buď přímo určená, nebo si je užije celá rodina. Vybrat z nich deset není nic snadného, přesto se o to pokusíme. V našem výběru jsou především místa, kde nejsou děti jen pasivními diváky, ale samotnými aktéry. A kde si vyhrají i dospělí.
Shutterstock
Přečtěte si

Východ Německa po dekády ozdravuje zemědělskou krajinu, Česko s tím teprve začíná

Na mnoha místech vysychají studny a přibývají celé obce či chatové osady bez vody. Krajina ji kvůli devastaci z minulého století dodnes nedokáže v dostatečné míře zadržovat. Porovnání s východem Německa, jejž poznamenaly podobné dramatické zásahy do krajiny jako u nás, však ukazuje na poměrně rozdílný přístup v obou zemích. Zatímco v Česku se k citlivému hospodaření teprve odhodláváme, v Německu už někdejší velkopodniky rozdělují na menší hospodářství , čímž urychlují návrat k rozmanité zemědělské krajině.

Nejčtenější v kategorii Society