Německo chce zakázat vstup do 130 rizikových zemí

Německo chce zakázat cestování do 130 zemí světa, které platí jako rizikové. Každý, kdo se od soboty vrací do Německa z rizikové oblasti korony, musí být testován. Alternativně lze uvést negativní výsledek testu, který není starší než dva dny. Kdo tak neudělá, musí do karantény. V opačném případě hrozí pokuty až do výše 25 tisíc euro.

Hospodářská rada CDU považuje tento krok za nedostatečný a požaduje vydat zákaz cestování do rizikových oblastí korony. Rizikové cesty, například do severního Španělska nebo na turecké pobřeží, by měly být zakázány okamžitě. „Právo na cestování“ nemůže být ceněno výše než práva milionů Němců, kteří by se neuváženým chováním druhých mohli opět dostat do lockdownu, uvedl generální tajemník Hospodářské rady Wolfgang Steiger. Z tohoto důvodu by cestování do rizikových oblastí mělo být konsekventně zakázáno, je jasným požadavkem rady.

Jako rizikové oblasti je klasifikováno 130 z téměř 200 zemí světa, od Egypta přes Rusko až po USA. V rámci EU označil Robert Koch Institut RKI jako rizikové země Lucembursko, belgický region Antverpy a severní španělské regiony Aragonie, Katalánsko a Navarra. Také některé evropské země mimo EU jsou klasifikovány jako rizikové oblasti. Přestože německá vláda uvolnila restrikce na cestování do Turecka, čtyři turecké pobřežní provincie platí ještě stále jako rizikové.

V současné době platí pro rizikové oblasti pouze “cestovní varování”, které je platné do 31. 8. Zda se z varování brzy stane i zákaz cestování je velkým otazníkem pro 80 milionů Němců.

Země, které RKI prohlásil za rizikové najdete zde.

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,