Nevšední design několikapatrové restaurace Sia

Nevšední design několikapatrové restaurace Sia v centru Prahy je to první, co mně padne do očí.Nevšední design několikapatrové restaurace Sia v centru Prahy je to první, co mně padne do očí.

Na které „poschodí“ nás asi usadí? Je mi to celkem jedno. Vidím, že téměř z každého místa je možné nahlédnout do kuchyně a pozorovat výrobu domácích nudlí, čínských knedlíčků „dim sum“ nebo porcování pekingské kachny.

domaci-nudle-restaurace-sia

domaci-nudle-restaurace-sia-vyroba

restaurace-sia-knedlicky

Pod taktovkou šéfkuchaře Jiřího Štifta zde kuchařská brigáda z Indonésie, Nepálu, Indie, Vietnamu, Thajska, Malajsie, Moravy a Číny připravuje jídla ve kvalitě, kterou znám ze špičkových restaurací v Asii.

sefkuchar-jiri-stift-restaurace-sia

Náš host Steffan Schilgen, interiérový designér z Berlína, když ochutná dim sum z úhoře a husích jater, nevychází z udivu: „Toto je chuťová symfonie! Melange, která je pro mě naprosto nová…“ Můžu jen souhlasit.

restaurace-sia-asijska-kuchyne

restaurace-sia-praha

restaurace-sia-ustrice-morske-plody

restaurace-sia-interier

restaurace-sia-jidlo

restaurace-sia-recenze

restaurace-sia-interierovy-design

www.siarestaurant.cz

Text Danuše Siering Foto Sia

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Fleischhauer: Experimentální obří projekt vymývání mozků v Berlíně – z voličů udělali zombie

Parlamentní volby v Německu letos provázely až kuriózní přešlapy. Komentátor německého týdeníku Focus Jan Fleischhauer se proto ve svém pravidelném sloupku vysmál německé politické reprezentaci pro její údajnou neschopnost zorganizovat řádné volby a zamýšlí se nad přetrvávající nekritickou voličskou přízní, jíž se rudo-rudo-zelená koalice v Berlíně nadále těší. Předmětný komentář přináší N&N magazín s laskavým svolením autora českým čtenářům.
Přečtěte si

Berlín – kosmopolitní metropole milionářů i vězněných černých pasažérů

Pohled do statistické ročenky pro Berlín a Braniborsko odhaluje některá zajímavá fakta o životě v německé metropoli. O uvažování i finanční situaci jejích sociálně slabých obyvatel vypovídá dobrovolný pobyt ve vězení mnohých dlužníků, kteří než by uhradili pokutu za jízdu načerno, raději obětují vlastní svobodu. Na druhou stranu má Berlín – nikterak překvapivě – i mnohé až pohádkově bohaté obyvatele, kteří tu nachází veškerý myslitelný servis nejen pro vlastní pohodlný život, ale i pro svá domácí zvířata.

Nejčtenější v kategorii Society