Nová fabrika elektromobilů Tesla

Zakladatel Tesly Elon Musk se postaral v uterý večer v Berlíně o senzaci. Neočekávaně se zúčastnil předávání cen „Goldener Lenkrad — Zlatý volant“, které pořádá „Auto Bild“ a „Bild am Sonntag“.Zakladatel Tesly Elon Musc se postaral v uterý večer v Berlíně o senzaci. Neočekávaně se zúčastnil předávání cen „Goldener Lenkrad — Zlatý volant“, které pořádá „Auto Bild“ a „Bild am Sonntag“.

Zde vyhlásil, že jižně od Berlína postaví novou fabriku na výrobu elektromobilů Tesla. „Gigafactory“ má ležet 35 kilometrů od letiště Schönefeld, zřejmě v obci Grünheide. Má se zde vyrábět SUV model Y, baterie a pohony. „Tesla také zřídí v Berlíně inženýrské a konstrukční centrum“, řekl Musk.

Tesla dlouho hledala místo pro výrobu baterií a vozidel v Evropě. Ačkoli o to projevily zájem jiné země, Musk již dříve řekl, že Německo má dobré šance; přesto Berlín nebyl žádným favoritem. Očekává se, že továrna v Německu bude uvedena do provozu do konce roku 2021.

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Shutterstock
Přečtěte si

Hospodářský zázrak potřebuje nové impulzy a Češi chtějí být u toho

Když se počátkem 90. let vypravil Zbyněk Frolík do městečka Wickende v německém Porúří, měl jasný cíl: získat místní firmu Wissner-Bosserhoff pro společný plán. Frolík tehdy v Praze rozjížděl výrobu nemocničních lůžek a díky inovativním nápadům a kvalitní produkci se mu začínalo dařit. Pro ambici uspět se svým českým týmem na mezinárodním trhu ale potřeboval něco víc. A to něco měla být světově uznávaná značka „Made in Germany“.

Nejčtenější v kategorii Society