Obchodní centrum na Chodově instalovalo rám na dezinfekci celého těla

Chodovské obchodní centrum Westfield nedávno přišlo s novinkou, která má pomoci ochránit jeho návštěvníky a zaměstnance během druhé vlny koronaviru. Mezi východem z metra a supermarketem byl instalován speciální rám, který dezinfikuje celé tělo.

„Rozprašováním šetrné biocidní látky rám zajistí rychlou a účinnou celotělovou dezinfekci až pro 900 osob za hodinu,“ sdělila správa centra. K dezinfekci se používá nezávadný přípravek na přírodní bázi s vysokou mírou účinnosti, který nedráždí pokožku a neničí oblečení.

Dezinfekční přístroj se skládá z rámu se sprejovými tryskami. Když jím projde osoba, senzory spustí proces a vypustí jemné kapky dezinfekce. Obchodní centrum už v létě zavedlo další novinku. Jedná se o vylepšeného robota, který čistí prostory pomocí složky UV záření. To podle patentu narušuje DNA mikroorganismů. Dostane se i na kritická místa, jako jsou tlačítka výtahů, bankomaty, zábradlí či kliky.

„Nad rámec povinných opatření také procházíme Health and Safety auditem. Na začátku července získalo obchodní centrum nejvyšší úroveň certifikace ‚Safe & Healthy Places‘, které je potvrzením maximálních standardů v oblasti hygieny, bezpečnosti a životního prostředí. Certifikaci centru udělila nezávislá auditorská společnost Bureau Veritas,“ sdělila Novinkám marketingová manažerka centra Westfield Chodov Petra Valentová.

Foto: Unibail-Rodamco-Westfield.

Veronika Hong

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Voda je pravidlem hry

       ·   13.02.2024
Žije v Hamburku, ale její rodinné kořeny sahají až do Indonésie. Vizuální umělkyně a fotografka Janina Oeij hovoří o své fascinaci vodou, kterou zachycuje ve svých dílech.

Aktuálně na německém webu

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka

Wasser wird zur Spielregel

       ·   13.02.2024
Sie lebt in Hamburg, doch ihre Familienwurzeln reichen bis nach Indonesien. Die Bildende Künstlerin und Fotografin Janina Oeij spricht über ihre Wasser- Faszination, die sie in ihren Werken auffängt.