Obchodní centrum na Chodově instalovalo rám na dezinfekci celého těla

Chodovské obchodní centrum Westfield nedávno přišlo s novinkou, která má pomoci ochránit jeho návštěvníky a zaměstnance během druhé vlny koronaviru. Mezi východem z metra a supermarketem byl instalován speciální rám, který dezinfikuje celé tělo.

„Rozprašováním šetrné biocidní látky rám zajistí rychlou a účinnou celotělovou dezinfekci až pro 900 osob za hodinu,“ sdělila správa centra. K dezinfekci se používá nezávadný přípravek na přírodní bázi s vysokou mírou účinnosti, který nedráždí pokožku a neničí oblečení.

Dezinfekční přístroj se skládá z rámu se sprejovými tryskami. Když jím projde osoba, senzory spustí proces a vypustí jemné kapky dezinfekce. Obchodní centrum už v létě zavedlo další novinku. Jedná se o vylepšeného robota, který čistí prostory pomocí složky UV záření. To podle patentu narušuje DNA mikroorganismů. Dostane se i na kritická místa, jako jsou tlačítka výtahů, bankomaty, zábradlí či kliky.

„Nad rámec povinných opatření také procházíme Health and Safety auditem. Na začátku července získalo obchodní centrum nejvyšší úroveň certifikace ‚Safe & Healthy Places‘, které je potvrzením maximálních standardů v oblasti hygieny, bezpečnosti a životního prostředí. Certifikaci centru udělila nezávislá auditorská společnost Bureau Veritas,“ sdělila Novinkám marketingová manažerka centra Westfield Chodov Petra Valentová.

Foto: Unibail-Rodamco-Westfield.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Procházka Kafkovou Prahou

Praha. Místo, na které může být každý Čech patřičně hrdý. Jenže česká metropole nepatřila vždy pouze Čechům. Není to tak dávno, co byla domovem i německy mluvících obyvatel, a nejen tak ledajakých. Mezi nejslavnější pražské německy mluvící rodáky patří zuřivý reportér Egon Erwin Kisch, básník Rainer Maria Rilke či spisovatel Franz Kafka. Tito lidé se zapsali do kulturního a společenského pražského života natolik, že jejich stopy jsou na mnoha místech dodnes patrné.
Přečtěte si

Připomeňme si letos 17. listopad na dálku

Den studentstva, Den boje za svobodu a demokracii, datum, které dalo naději. 17. listopad pro nás znamená mnohé a každoročně nám připomíná, které hodnoty jsou opravdu důležité. A protože svoboda je také velká zodpovědnost, oslavme letos tento svátek z pohodlí svých domovů.
Přečtěte si

Bývalý berlínský primátor Michael Müller: Starostové hrají v politice čím dál větší roli

Rozrůstající se města mají stále větší národní a mezinárodní význam. Vyvíjejí se mocné sítě vztahů mezi starosty, a města si tím získávají čím dál větší pozornost. „Neudivuje mě, že jsou starostové vnímáni též na mezinárodní úrovni, když se vůči něčemu vyjadřují kriticky,“ reaguje v rozhovoru pro  N&N Czech-German Bookmag berlínský primátor Michael Müller na připomínku situace, kdy se jeho pražský protějšek Zdeněk Hřib na stránkách světových deníků vymezoval vůči nátlaku čínského režimu. Z komunálních témat Müller kromě jiného zdůrazňuje, že síť cyklostezek nelze rozšiřovat na úkor chodců, či například vysvětluje, proč v Berlíně na rozdíl od Prahy nehoukají sirény. Michael Müller vedl německou metropoli 7 let, mandát mu vypršel krátce před Vánoci 2021.

Nejčtenější v kategorii Society