Obchodní centrum na Chodově instalovalo rám na dezinfekci celého těla

Chodovské obchodní centrum Westfield nedávno přišlo s novinkou, která má pomoci ochránit jeho návštěvníky a zaměstnance během druhé vlny koronaviru. Mezi východem z metra a supermarketem byl instalován speciální rám, který dezinfikuje celé tělo.

„Rozprašováním šetrné biocidní látky rám zajistí rychlou a účinnou celotělovou dezinfekci až pro 900 osob za hodinu,“ sdělila správa centra. K dezinfekci se používá nezávadný přípravek na přírodní bázi s vysokou mírou účinnosti, který nedráždí pokožku a neničí oblečení.

Dezinfekční přístroj se skládá z rámu se sprejovými tryskami. Když jím projde osoba, senzory spustí proces a vypustí jemné kapky dezinfekce. Obchodní centrum už v létě zavedlo další novinku. Jedná se o vylepšeného robota, který čistí prostory pomocí složky UV záření. To podle patentu narušuje DNA mikroorganismů. Dostane se i na kritická místa, jako jsou tlačítka výtahů, bankomaty, zábradlí či kliky.

„Nad rámec povinných opatření také procházíme Health and Safety auditem. Na začátku července získalo obchodní centrum nejvyšší úroveň certifikace ‚Safe & Healthy Places‘, které je potvrzením maximálních standardů v oblasti hygieny, bezpečnosti a životního prostředí. Certifikaci centru udělila nezávislá auditorská společnost Bureau Veritas,“ sdělila Novinkám marketingová manažerka centra Westfield Chodov Petra Valentová.

Foto: Unibail-Rodamco-Westfield.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Bývalý berlínský primátor Michael Müller: Starostové hrají v politice čím dál větší roli

Rozrůstající se města mají stále větší národní a mezinárodní význam. Vyvíjejí se mocné sítě vztahů mezi starosty, a města si tím získávají čím dál větší pozornost. „Neudivuje mě, že jsou starostové vnímáni též na mezinárodní úrovni, když se vůči něčemu vyjadřují kriticky,“ reaguje v rozhovoru pro  N&N Czech-German Bookmag berlínský primátor Michael Müller na připomínku situace, kdy se jeho pražský protějšek Zdeněk Hřib na stránkách světových deníků vymezoval vůči nátlaku čínského režimu. Z komunálních témat Müller kromě jiného zdůrazňuje, že síť cyklostezek nelze rozšiřovat na úkor chodců, či například vysvětluje, proč v Berlíně na rozdíl od Prahy nehoukají sirény. Michael Müller vedl německou metropoli 7 let, mandát mu vypršel krátce před Vánoci 2021.

Nejčtenější v kategorii Society