Oliver Dunk: Drama kolem dnešní demonstrace v Berlíně

Zákaz a vzápětí soudní povolení dnešní demonstrace v Berlíně zvýšilo hladinu adrenalinu v krvi mnoha Berlíňanů. Kompetentní názor k celé situaci má i Oliver Dunk, majitel radia Schlager B2, který dnes v 10.10 h vysílá ke svým 800 tisícům posluchačům v Německu tuto zprávu:

Vážení posluchači Schlager Radio B2, virus poškozuje demokracii. Tak to právě správně citovala Angela Merkel. Zákaz velké demonstrace v Berlíně, který vydal berlínský senát, byl očividně špatným rozhodnutím. Přilil olej do ohně těch, kteří tvrdí, že v naší zemi není svoboda projevu.

Dobrým znamením je, že berlínský soud, za dodržení určitých podmínek, zrušil zákaz demonstrace. Tím vyvrací tvrzení těch, kteří popírají koronu a také konspiračních teoretiků, že nežádoucí názory jsou v zemi potlačovány.

Ano, žijeme v demokracii. Ale stále častěji pod tlakem názorového mainstreamu. To, co nezapadá do morálně-politického schématu, bude potlačeno. Je to demokratické? Demokracie musí unést protichůdné názory. I když je nemám rád.

Hlavní město se stalo nedůvěryhodným. 

Berlínský senátor chtěl dnešní demonstraci v Berlíně zakázat z politických důvodů. Přitom v posledních několika měsících proběhlo příliš mnoho demonstrací, proti kterým nebyly podniknuté žádné kroky. Dokonce i takové, kde bylo násilí avizováno předem, zejména z levého spektra.

Proč existuje dvojí metr?

Berlínský senát učinil demokracii medvědí službu. Hůře už to udělat nemohl. Senátor, který učiní takové fatální rozhodnutí, by měl odejít. Nejlépe s celou červeno-červeno-zelenou vládou, která stejně dělá jen politiku pro své klienty.

S pozdravem
Váš Oliver Dunk

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Tajemnosti Mily Fürstové v Hradci Králové

       ·   07.05.2024
Pochází z Čech, ale žije ve Velké Británii. Je nejmladší členkou umělecké akademie The Royal West of England Academy v Bristolu. Její práce se nacházejí ve sbírkách královny Alžběty II. a V&A Musea v Londýně:

Aktuálně na německém webu

Geheimnisse von Míla Fürstová in Hradec Králové

       ·   07.05.2024
Sie ist eine der bedeutendsten zeitgenössischen Künstlerpersönlichkeiten. Sie stammt aus Tschechien, lebt seit dreißig Jahren in Großbritannien. Ihre Werke befinden sich in den Sammlungen von Königin Elisabeth II. und dem V&A Museum in London: die

Von einer Punkprinzessin zur Geschäftsfrau 

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn und Taxis, einstige Punk-Prinzessin, mit toupiertem Haar und grellem Make-up, füllte in den 1980er Jahren die Titelseiten nicht nur der deutschen Presse. Nach dem plötzlichen Tod ihres Mannes Johannes von Thurn und