Oliver Dunk: Drama kolem dnešní demonstrace v Berlíně

Zákaz a vzápětí soudní povolení dnešní demonstrace v Berlíně zvýšilo hladinu adrenalinu v krvi mnoha Berlíňanů. Kompetentní názor k celé situaci má i Oliver Dunk, majitel radia Schlager B2, který dnes v 10.10 h vysílá ke svým 800 tisícům posluchačům v Německu tuto zprávu:

Vážení posluchači Schlager Radio B2, virus poškozuje demokracii. Tak to právě správně citovala Angela Merkel. Zákaz velké demonstrace v Berlíně, který vydal berlínský senát, byl očividně špatným rozhodnutím. Přilil olej do ohně těch, kteří tvrdí, že v naší zemi není svoboda projevu.

Dobrým znamením je, že berlínský soud, za dodržení určitých podmínek, zrušil zákaz demonstrace. Tím vyvrací tvrzení těch, kteří popírají koronu a také konspiračních teoretiků, že nežádoucí názory jsou v zemi potlačovány.

Ano, žijeme v demokracii. Ale stále častěji pod tlakem názorového mainstreamu. To, co nezapadá do morálně-politického schématu, bude potlačeno. Je to demokratické? Demokracie musí unést protichůdné názory. I když je nemám rád.

Hlavní město se stalo nedůvěryhodným. 

Berlínský senátor chtěl dnešní demonstraci v Berlíně zakázat z politických důvodů. Přitom v posledních několika měsících proběhlo příliš mnoho demonstrací, proti kterým nebyly podniknuté žádné kroky. Dokonce i takové, kde bylo násilí avizováno předem, zejména z levého spektra.

Proč existuje dvojí metr?

Berlínský senát učinil demokracii medvědí službu. Hůře už to udělat nemohl. Senátor, který učiní takové fatální rozhodnutí, by měl odejít. Nejlépe s celou červeno-červeno-zelenou vládou, která stejně dělá jen politiku pro své klienty.

S pozdravem
Váš Oliver Dunk

Nejčtenější v kategorii Society