Oliver Dunk: Drama kolem dnešní demonstrace v Berlíně

Zákaz a vzápětí soudní povolení dnešní demonstrace v Berlíně zvýšilo hladinu adrenalinu v krvi mnoha Berlíňanů. Kompetentní názor k celé situaci má i Oliver Dunk, majitel radia Schlager B2, který dnes v 10.10 h vysílá ke svým 800 tisícům posluchačům v Německu tuto zprávu:

Vážení posluchači Schlager Radio B2, virus poškozuje demokracii. Tak to právě správně citovala Angela Merkel. Zákaz velké demonstrace v Berlíně, který vydal berlínský senát, byl očividně špatným rozhodnutím. Přilil olej do ohně těch, kteří tvrdí, že v naší zemi není svoboda projevu.

Dobrým znamením je, že berlínský soud, za dodržení určitých podmínek, zrušil zákaz demonstrace. Tím vyvrací tvrzení těch, kteří popírají koronu a také konspiračních teoretiků, že nežádoucí názory jsou v zemi potlačovány.

Ano, žijeme v demokracii. Ale stále častěji pod tlakem názorového mainstreamu. To, co nezapadá do morálně-politického schématu, bude potlačeno. Je to demokratické? Demokracie musí unést protichůdné názory. I když je nemám rád.

Hlavní město se stalo nedůvěryhodným. 

Berlínský senátor chtěl dnešní demonstraci v Berlíně zakázat z politických důvodů. Přitom v posledních několika měsících proběhlo příliš mnoho demonstrací, proti kterým nebyly podniknuté žádné kroky. Dokonce i takové, kde bylo násilí avizováno předem, zejména z levého spektra.

Proč existuje dvojí metr?

Berlínský senát učinil demokracii medvědí službu. Hůře už to udělat nemohl. Senátor, který učiní takové fatální rozhodnutí, by měl odejít. Nejlépe s celou červeno-červeno-zelenou vládou, která stejně dělá jen politiku pro své klienty.

S pozdravem
Váš Oliver Dunk

Mohlo by vás zajímat

Shutterstock
Přečtěte si

Básníkům ve Vídni chutná život

Projekt Wiener Alltagspoeten, Vídeňští básníci všedního dne, který zveřejňuje na sociálních sítích útržky rozhovorů odposlechnutých na vídeňských ulicích, v hromadné dopravě či v lokálech, má už čtvrt milionu sledujících.
Přečtěte si

O knize, která v Německu rozvířila diskusi o svobodě slova

Na počátku bylo Slovo. Touto větou začíná Janovo evangelium. Vše se stalo skrze Slovo a beze Slova se nestalo nic tím, čím se stalo. I když se slovo napíše a vytiskne nebo pošle na druhý konec světa, je to stále totéž slovo. Třeba i za tisíc let. A proto si všichni přejeme, aby slova byla srozumitelná, smysluplná a pravdivá. 

Nejčtenější v kategorii Society