Opuštěný Berlín

V Berlíně koluje fórek: Co je vyprodané v zahraničí? Ve Francii kondomy a víno, v Holandsku tráva a v Německu toaletní papír. V tomto vtipu je i trochu pravdy – v Německu má pomůcka pro určitou část lidského těla dnes skutečně větší hodnotu než Big Names kabelky či boty.

Proč tomu tak je, nad tím si teď všichni lámou hlavou – od filozofů až po politiky. A mají na to dost času. Protože vyrazit do obchodů s vyprodanými zásobami nejen toaletních artiklů není zrovna hit; pruhy na zemi upozorní každého – nepřibližuj se ke mně.

Vyrazit do města dnes spíše představuje procházku po městě duchů. Centrum s Charité v pozadí nebo okolí Bundestagu zejí prázdnotou stejně jako místo, které mívalo dříve největší hustotu lidí ve městě – Berliner Hauptbahhof, berlínské hlavní nádraží.

Lehkou práci nemá zahraniční zpravodaj České televize v Berlíně Martin Jonáš. Živé vstupy v době korony jsou výzvou. Jeho paní Veronice děkujeme za tyto fotky! 

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

O vlaku, kde se mladí Češi a Němci potkají s drogami – úplně jinak, než byste čekali 

Fascinující ponor do světa mladých lidí nabízí český projekt REVOLUTION TRAIN – vlak, v němž jsou reálně simulovány situace spojené se závislostmi a užíváním drog. Autentickou a poučnou jízdu už v něm zažilo více než 250 000 návštěvníků v Česku a Německu, říká Jan Lamser bývalý bankéř, expert na blockchainy, teorii her, vystudovaný teolog, který který tento unikátní interaktivní projekt podporuje.

Nejčtenější v kategorii Society