Opuštěný Berlín

V Berlíně koluje fórek: Co je vyprodané v zahraničí? Ve Francii kondomy a víno, v Holandsku tráva a v Německu toaletní papír. V tomto vtipu je i trochu pravdy – v Německu má pomůcka pro určitou část lidského těla dnes skutečně větší hodnotu než Big Names kabelky či boty.

Proč tomu tak je, nad tím si teď všichni lámou hlavou – od filozofů až po politiky. A mají na to dost času. Protože vyrazit do obchodů s vyprodanými zásobami nejen toaletních artiklů není zrovna hit; pruhy na zemi upozorní každého – nepřibližuj se ke mně.

Vyrazit do města dnes spíše představuje procházku po městě duchů. Centrum s Charité v pozadí nebo okolí Bundestagu zejí prázdnotou stejně jako místo, které mívalo dříve největší hustotu lidí ve městě – Berliner Hauptbahhof, berlínské hlavní nádraží.

Lehkou práci nemá zahraniční zpravodaj České televize v Berlíně Martin Jonáš. Živé vstupy v době korony jsou výzvou. Jeho paní Veronice děkujeme za tyto fotky! 

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher