Opusťte prosím školu – Výzva sopečnosti Lufthansa ke studentům pilotování v Brémách

Přibližně 700 studentů trénuje v současné době na Letecké škole na letišti v Brémách. Lufthansa přes webové vysílání vyzvala studenty, aby si hledali jinou práci s odůvodněním, že letecká společnost v příštích letech nebude potřebovat mladé piloty.

Zástupci Lufthansa Aviation Training LAT se však cítí povinni pokračovat v tréninku a dokončit studium pilotů, obzvláště těch 170, kteří se právě chystají složit závěrečné zkoušky. Zbytek si má hledat místa v jiných leteckých školách, oznámil mluvčí. Dokonce hrozí, že studenti budou muset začít splácet zálohy na studium ve výši 60 000 až 80 000 euro, které by si za normálních okolností “odpracovali”.

„Nechceme ztracenou generaci,” prohlásil odborový svaz pilotů a požádal o dokončení výcviku všech studentů. Konečné rozhodnutí má padnout v listopadu. Lufthansa doposud zaměstnávala pouze ty piloty, kteří u ní udělali letecký výcvik. Z žádné jiné letecké školy piloty nikdy nepřijímala. Nejen budoucnost studentů, ale i budoucnost Letecké školy v Brémách je tak velmi nejistá.

Nejčtenější v kategorii Business