Prostřený Karlův most jako oslava společných setkání

Večeřet přímo na Karlově mostě by za normálních okolností znělo jako hodně divoký sen. O to víc, když byste chtěli sedět u 515 metrů dlouhého stolu, kde by vám dělaly společnost další dva tisíce lidí. Jak ale současná situace ukázala – nic není nemožné.

Foto: Michal Čížek.

Proto jsme mohli být v úterý 30. června svědky události, která se nejspíš už nebude opakovat. Slavnost s názvem Prostřený most zorganizoval spolek Piána na ulici společně s Prahou 1 jako symbolické rozloučení s obdobím omezení a izolace a zároveň jako přivítání letních prázdnin. Podmínky k účasti na této netradiční hostině byly dvě: včas se zaregistrovat a přinést něco dobrého k jídlu nebo pití. A zájem byl obrovský! „Když jsme vyhlásili, že pořádáme společné setkání na Karlově mostě a spustili jsme rezervační systém, byla všechna místa během čtyř hodin zaplněna, lidé se touží potkávat,“ uvádí kavárník Ondřej Kobza za spolek Piána na ulici.

Foto: Piána na ulici.

Foto: Michal Čížek.

Akce měla také poukázat na to, že historické centrum Prahy ožívá stejně jako její ostatní části a že není důvod se mu vyhýbat. „Chtěli jsme vyslat signál, že se zde opět žije a těšíme se na všechny slušné návštěvníky Prahy, kteří přijedou za jejími krásami. Tato akce se uskutečnila pouze jedenkrát, protože ji bylo možní zorganizovat jen díky této naprosto výjimečné situaci, kdy je Karlův most téměř prázdný,“ dodává starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Foto: Michal Čížek.

Most jako symbol spojení zafungoval a vznikla událost, na kterou nikdo z návštěvníků jen tak nezapomene. Unikátní koncept totiž přivedl k jednomu stolu lidi, kteří se vůbec neznali, ale i přes to si vzájemně nabídli jídlo, které donesli, povídali si, a přitom se kochali opravdu vybraným výhledem.

Foto: Piána na ulici.

Foto: Piána na ulici.

„Atmosféra společného setkání byla neuvěřitelná, povečeřet přímo na Karlově mostě je zážitkem na celý život. Byl bych rád, kdyby se touto akcí inspirovala i další města se svými mosty a aby uspořádali podobný zážitek, třeba v Písku na Juditině mostě,“ přibližuje netradiční zážitek Ondřej Kobza.

Tak na společná setkání!

Více najdete zde.

Tereza Vacková

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Voda je pravidlem hry

       ·   13.02.2024
Žije v Hamburku, ale její rodinné kořeny sahají až do Indonésie. Vizuální umělkyně a fotografka Janina Oeij hovoří o své fascinaci vodou, kterou zachycuje ve svých dílech.

Aktuálně na německém webu

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka

Wasser wird zur Spielregel

       ·   13.02.2024
Sie lebt in Hamburg, doch ihre Familienwurzeln reichen bis nach Indonesien. Die Bildende Künstlerin und Fotografin Janina Oeij spricht über ihre Wasser- Faszination, die sie in ihren Werken auffängt.