#restartpodnikani KetoDiet: Hubněte rychle, jednoduše a s pozitivním přístupem

Téměř každý z nás během svého života zkusil nějakou dietu nebo o ní alespoň přemýšlel. Není jednoduché se mezi všemi těmi dietami vyznat. Ale určitě je jednoduché zkusit právě tu, která je jedním z nejrychleji rostoucích dietních trendů na světě. Řeč je o keto dietě. Nadšeně ji vyhledávají celebrity i sportovci a je určená každému, kdo se chce zbavit přebytečných tuků v relativně krátkém časovém období. Zeptali jsme se Martiny Dvořákové, produktové manažerky KetoDiet, v čem tato metoda spočívá, jaké jsou její výhody a pro koho je vhodná.

Proč je keto dieta právě teď tak populární?

Řekla bych, že to není právě teď. Ten trend trvá už několik posledních let. Keto dieta je známá od 20. let minulého století a ten důvod je jednoduchý, výsledky jsou rychle vidět. V dnešní hektické době je možná keto dieta ještě oblíbenější proto, že je rychlá a jednoduchá na přípravu a člověk nemusí trávit v kuchyni mnoho času.

V čem tedy keto dieta spočívá?

Ketodieta je vhodná jak pro ženy, tak i pro muže, které trápí vyšší nadváha nebo vyloženě obezita. Je postavena na principu ketózy, což je stav, kdy naše tělo “přepne” svůj metabolismus a začne využívat vlastní tukové zásoby jako zdroj energie. Ketózu snadno nastartujeme tak, že v jídelníčku významně omezíme většinu sacharidů a naše jídla se budou skládat primárně z bílkovin a kvalitních tuků, vlákniny a dalších důležitých látek. Samozřejmě pro to, aby bylo hubnutí pomocí ketózy účinné, je potřeba mít ony nadbytečné tuky.

Martina Dvořáková.

Jaká je nejčastější mylná představa o této dietě?

Lidé se mylně obávají, že je nebezpečná pro ledviny a játra, že zatěžuje náš organismus. Ale ve své podstatě nadváha zatěžuje naše orgány (klouby, srdce, cévy) daleko víc, protože je dlouhodobá. Naproti tomu ketóza je jen určitý časový úsek a pokud orgány dobře fungují, není to nic, čeho bychom se měli obávat.

Čeho bychom se měli při této dietě vyvarovat?

Obecně je keto dieta založená na nízkém příjmu sacharidů, z jídelníčku tedy vyřadíte přílohy, pečivo i ovoce. Ale např. v našem portfoliu milovníci pečiva najdou proteinový chléb nebo máslový croissant, který dlouhodobě patří k bestsellerům v našem prodeji. Určitě byste se měli vyvarovat požívání alkoholu. Obecně se dá říct, že alkohol nepatří do žádné diety. Při jeho konzumaci tělo odbourává nejprve alkohol a nemůže tak odbourávat tuky.

Nabízíte zcela zdarma výživovou poradnu. S čím se na vás lidé nejčastěji obracejí?

Nejčastěji s námi lidé konzultují, jestli je pro ně vůbec dieta vhodná, případně jaký dietní plán si mají vybrat. Naším cílem je poradit kvalitně i za cenu, že jim dietu nedoporučíme. Těch důvodů může být víc, např. nemají dostatek tukových zásob, jsou příliš mladí nebo trpí nějakým onemocněním.

Klientům nabízíte různé dietní plány. Jak poznám, který je pro mě nejvhodnější?

V ideálním případě byste měli kontaktovat naši zmiňovanou výživovou poradnu, kde jsou zkušené výživové poradkyně připravené pomoci nastavit vám celý dietní plán přímo pro vás. Nebo můžete využít BMI kalkulačku, kterou najdete na našem webu.

Jak dlouho trvá dietní plán?

V závislosti na nadváze máme tři druhy dietních plánů. Dietní plán BASIC je určený pro nízkou nadváhu a jeho délka trvání je 3x 2 týdny. Dietní plán MEDIUM je určený pro střední nadváhu a je koncipovaný na 3x 3 týdny. Nejdelší dietní plán je INTENSE, který využívají lidé především s vysokou nadváhou a trvá 3x 4 týdny. V 1. kroku je ve vašem jídelníčku 5 našich jídel, ke kterým doporučujeme i denní příjem vybrané zeleniny, která je důležitá pro doplnění vitaminů a vlákniny. Ve 2. kroku již zařazujete ke čtyřem našim jídlům jedno běžné na bílkoviny bohaté jídlo. A ve třetím kroku se již připravujete na návrat k běžné stravě a v jídelníčku máte doporučená 2 naše keto jídla a 3 jídla z běžně dostupných zdravých surovin.

Na vašem eshopu nabízíte kromě produktů pro keto dietu také produkty, které jíst po dietě. Je důležité dodržovat určitou životosprávu i po skončení plánu?

Myslet si, že když budu držet dietu, a pak se vrátím zpět ke svým původním stravovacím návykům a nepřiberu, je upřímně naivní. Jedním z našich cílů je naučit zákazníky pravidelnému stravování a také chceme, aby začali více přemýšlet o tom, co jí. Proto na našem webu naleznou nejen spoustu užitečných článků, ale také zdravé recepty, kterými se mohou inspirovat ve svém jídelníčku. Naším ideálním zákazníkem je tedy ten, který po skončení dietního plánu nesklouzne zpět ke starým stravovacím návykům, ale naopak se vydá na cestu zdravého životního stylu s pravidelným stravováním a pohybem.

Na vašem webu můžeme najít i širokou řadu receptů. Jaký je váš oblíbený?

Mezi moje nejoblíbenější recepty patří Keto Houstičky s bylinkovým máslem, Keto Tiramisu nebo třeba Keto Těstoviny s cuketou. Všechny recepty naleznete na webu nebo na našem Youtube kanále KetoDietCZ.

Spolupracujete se známými osobnostmi. Jak byly spokojené s keto dietou a jak jim to pomohlo?

Máte pravdu, za ta léta s námi hubla již celá řada celebrit. Právě proto, že jsou známé osobnosti velmi často zaneprázdněny a nemají času nazbyt, uvítaly rychlost a jednoduchost přípravy našich produktů. Mezi naše nejúspěšnější a nejvěrnější celebrity patří Jitka Zelenková.

Jaké jsou různé benefity keto diety? Někde jsem slyšela, že se dokonce doporučuje při vážných onemocněních. Prý také prospívá trávicímu traktu.

Benefitů má keto dieta celou řadu. Z těch nejvýznamnějších je to určitě rychlý úbytek hmotnosti, který v ideálním případě nastartuje člověka směrem ke zdravému životnímu stylu, dále pak nadbytek energie, až euforické stavy. Určitě nechci opomenout ani dostatek vlákniny, která je nejenom v produktech, ale i v zelenině a má pozitivní vliv na naše zažívání. Obecně je vyřazení jednoduchých cukrů pro naše tělo prospěšné, jak už jsem uváděla. Dalším faktem je bezesporu zlepšení kvality pleti, v mnoha případech zmizí i celulitida. Pod dohledem lékaře se keto dieta využívá i k léčbě vážných onemocnění, jako je např. epilepsie.

Kdo by se neměl do keto diety pouštět?

Určitě by se do keto diety neměli pouštět lidé s onemocněním srdce, onkologičtí pacienti, lidé s onemocněním jater, ledvin, diabetes I. stupně, ale také ani lidé s poruchou příjmu potravy, těhotné ženy ani kojící matky. O všech kontraindikacích se také dočtete na našem webu nebo se můžete zeptat přímo v naší výživové poradně.

Zaznamenali jste nárůst zájmu o keto produkty během karantény? Lidé přeci jen měli čas víc na sebe a na svůj životní styl.

Určitě ano, mnoho lidí využilo ten čas bez společenských akcí k tomu, aby před létem shodili nějaké ty kilogramy. Ale jedním dechem musím dodat, že tu pak máme druhou skupinu lidí, kteří naopak během karantény přibrali a jsou teď našimi zákazníky.

Co byste řekla někomu, kdo se chystá nasadit tuto dietu? Co by měl očekávat?

Doporučila bych v první řadě pozitivní přístup, ať si člověk snaží dietu užít. Pokud do toho půjde s myšlenkami, co všechno nemůže jíst, tak se ten průběh diety bude zvládat daleko hůř. Psychika je velmi důležitá. Lidé jsou ve finále překvapení, jak je to jednoduché a díky širokému portfoliu si své chutě vybere opravdu každý.

Více najdete zde.

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,