#restartpodnikani OliOla: Krása bez chemie

Studio OliOla voní po bylinkách a zkrášlující procedury jsou zde na úrovni rituálů.

Oli Vacková, majitelka studia.

OliOla jsem sledovala několik let a obdivovala přirozenost sestřihů i barev na vlasy stejně jako výsledky péče o pleť a zázraky s přírodní dekorativní kosmetikou, které tady vizážistky a kosmetičky umí. Když jsem se minulé léto odhodlala ke své první návštěvě, bylo pro mne velmi překvapivé, jak rychle jsme se s kadeřnicí pochopily, také to, že barvu na vlasy nemusí provázet klasický odér a místo tužidla je možné používat příjemnější variantu založenou na účincích mořské vody. Všudypřítomná uklidňující vůně bylinek, výborný detoxikační čaj i celý interiér studia působí příjemným a uvolňujícím dojmem. V OliOla totiž veškeré zkrášlující produkty podléhají přísnému výběru a testování paní majitelky.

Nenajdete tu žádné sulfáty, parabeny, amoniak, umělá barviva, nebo aromata ani silikony. Pracují tu s produkty z biodynamicky pěstovaných rostlin, bylin a esenciálních olejů s odkazem na ájurvédskou medicínu. Devadesát procent výrobků je dokonce veganských.      

Museli jste zažít hodně pozitivních emocí poté, co jste po několika měsících mohli znovu otevřít. Mnoho žen je zvyklých na pravidelné návštěvy kadeřníka a kosmetiky…

Ano, zákaznice měly radost, zvláště ty, které měly už velké odrosty na vlasech a těšily se ke kadeřnici. Vítali jsme se s nimi jako s rodinnými příslušníky.

Všimla jsem si, že jste se klientům snažili i v době, kdy byl salon zavřený, poskytovat co nejlepší servis. Například rady a tipy co dělat když… Můžete nám to přiblížit?

Radili jsme, jak si šetrně odstranit gel nebo gel lak z nehtů, a přitom si je nepoškodit. S vlasy to bylo horší, zákaznice nás prosily, abychom zajeli k nim domů udělat jim vlasy, což jsme museli v souladu s opatřeními odmítat.

Jakým způsobem jste se snažili vypořádat se situací, že jste najednou byli bez práce? 

Bylo to těžké období, ze dne na den přijít o příjmy, přestože výdaje jsme měly stále stejné. Částečně nám pomohla pomoc od státu ve formě ošetřovného, antivirus podpora zaměstnanosti anebo finanční podpora pro OSVČ. Já jsem se v období karantény přidala ke spoustě žen, které šily roušky a zásobovala jsem jimi všechny ve svém okolí, a pár set jsem ušila i pro nemocnice a porodnice. Dělalo mi radost, že můžu být platná i když jsem zavřená doma.

Jak moc krize vaši firmu zasáhla? 

Nejhorší byla nejistota, jak dlouho budeme mít zavřeno, kdy a za jakých podmínek budeme moct otevřít. Pořád jsme zákazníkům rušili termíny a nemohli jim nabídnout nové… Nikdo nevěděl, jestli mu vystačí finanční rezervy a kdy a kolik dostane příspěvek od státu.

Jaká opatření jste museli zavést? 

Když jsme otevřeli, měli jsme omezení kvůli dodržení 2metrového rozestupu mezi zákazníky. To jsme vyřešili odstraněním jednoho kadeřnického křesla a kadeřníci si musely krátit směny, protože nemohli pracovat vedle sebe, takže opět přicházeli o peníze. Dezinfikovali jsme a stále dezinfikujeme několikrát denně plochy v salonu, kadeřnice i kosmetičky musely mít roušky a ochranné štíty, které se jim potily, leskly. Kadeřnice při foukané do nich narážely fény a při stříhání si do nich občas stříhly.

Přineslo vám období karantény i něco pozitivního? Změnil se v něčem pohled na váš byznys? 

Ano, mně osobně pomohl čas strávený karanténou utřídit si v domě všechny věci, zbavit se nepotřebného a přehodnotila jsem životní hodnoty, byznys pro mě není už tolik důležitý, důležité je trávit co nejvíce času se svou rodinou. Nestresovat se a užít si každý den. Každé ráno, když se probudím si řeknu: „To je ale krásný den!“

Jaké novinky chystáte? Na co se můžeme těšit?  

Už před karanténou jsme zavedli velkou novinku v salonu, a to gelové nehty a gel lak Bio Sculpture, který je velmi šetrný, obsahuje 58 % proteinu, nehty se nebrousí a tím pádem nepoškozují, jako u ostatních metod gelových nehtů.

Salon ovšem nevyužívají jen ženy, ale rádi k vám zavítají i jejich mužské protějšky. Mezi naše klienty patří i muži, kteří kromě pedikúry a manikúry využívají i procedury zaměřené na pleť.

Více najdete zde.

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,