Soho House Berlin

V roce 1995 založil barman jménem Nick Jones v Londýně na adrese Greek Street 40 podnik vybavený starými židlemi a stoly – Soho House. Dnes je skupina Soho zavedeným podnikem s hotely a soukromými kluby na třiadvaceti místech po celém světě. V Německu najdeme Soho House, oblíbený hvězdami jako Madonna a George Clooney, v hipsterské čtvrti Berlin Mitte od roku 2010.V Německu najdeme Soho House, oblíbený hvězdami jako Madonna a George Clooney, v hipsterské čtvrti Berlin Mitte od roku 2010.

„Jaké je dna členů Soho House a co dělají pro to, aby získávali mladé lidi?“ zeptali jsme se Marca 
Littersta působícího na pozici Event Relations Manager v hotelu Soho House Berlin. 
Každý Soho House na světě má vlastní členský výbor, a proto jejich DNA není jednotné a není možné ho zobecnit. Výbory usilují o to, aby pro každý Soho House vytvořili jedinečnou a lokální směsici členů. Pracujeme na základě doporučení – to znamená, že dva existující členové mohou získat nového. Ale je třeba říci, že Berlín je tak neuvěřitelně kreativní město, že klademe zvláštní důraz na to, aby měli členové kreativní pozadí. Mladí lidé přicházejí sami od sebe. Hledají místo, kde by mohli pracovat na volné noze nebo nerušeně provádět networking. Nemáme pro to žádnou zvláštní strategii.

soho-house-berlin-budova

Soho House je také hotel. Občas u vás přenocují i celebrity světového významu. Jak probíhá organizace, když u vás nocují také „normální smrtelníci“ a ne jen členové klubu?
S touhle otázkou se setkávám častěji, ale neexistuje na ni žádná univerzální odpověď. „Normální smrtelníci“ se mohou klidně posadit ke stolu vedle našich VIP hostů. Ale náš zákaz focení, který velmi striktně dodržujeme, jim zabrání v tom, aby je obtěžovali žádostmi o selfie a podobně. Ze zkušenosti mohu říci, že se naši VIP hosté nutně nezdržují ve společných prostorách.

soho-house-berlin-restaurace-bar

Vzhledem k tomu, že se nacházíte na třiadvaceti místech po celém světě, je patrné, že expandujete. Co nás z N&N zajímá především, je to, jestli máte také nějaké plány s českým trhem? Vznikne brzy také Soho House v Praze?
Praha je úžasné město, místo s dokonalými předpoklady pro Soho House. Bohužel se však k této otázce nemůžu a nesmím vyjadřovat. Jak už bylo řečeno, expandujeme, ale zůstane naším malým tajemstvím, do kterého města se vydáme příště.

Text Danuše Siering, Tim Kerinnis

Mohlo by vás zajímat

Foto: Vojtěch Hönig
Přečtěte si

Tomáš Kafka: Samotný most dobré vztahy nezaručí

Dobré vztahy nejen mezi Čechy a Němci si básník, spisovatel, překladatel a diplomat Tomáš Kafka představuje jako prostředí důvěry, kde se dá mluvit otevřeně, kde se můžeme společně dopracovat k tomu, že věci lze vidět také jinak. V následující reflexi novodobých česko-německých mostů se soustředí především na ty, kteří po nich přecházejí. Rozhovor s Tomášem Kafkou z knihy Zeď mezi námi publikujeme u příležitosti dnešního salonu v Berlíně, na nějž také český velvyslanec přijal pozvání.

Nejčtenější v kategorii Society