Tři země v Evropě stojí před korona-infarktem

Německá tisková agentura dnes zveřejnila nejaktuálnější data zemí v Evropě s největším nárůstem onemocnění a úmrtí na koronu. Na špici se nacházejí tři země: Belgie, Velká Británie a Česká republika. 14denní indexy onemocnění a úmrtí se vztahují vždy na počet 100 000 obyvatel.

1. Belgie je zemí s největším počtem koronavirových infekcí za posledních 14 dnů. Část pacientů z Belgie byla v těchto dnech převezena do Cách v Německu, protože země nemá dostatek lůžkových kapacit.

Počet obyvatel: 11,6 milionu
Potvrzené infekce Sars-CoV-2 celkem: 333 624
14denní index onemocnění: 1390,9
14denní index úmrtí: 5,8

2. Velká Británie nemá dostatek ochranného oděvu a masek, někteří obyvatelé se pokoušejí ochránit pomocí igelitových pytlů na odpadky. Stále chybí testy.

Počet obyvatel: 68 milionů
Potvrzené infekce Sars-CoV-2 celkem: 894 690
14denní index onemocnění: 415,6
14denní index úmrtí: 3,2

3. Česká republika přijala drastická opatření, například noční zákaz vycházení, aby zabránila přetížení nemocnic v příštích dvou týdnech. Ministerstvo zdravotnictví nařídilo odložit plánované operace na všech klinikách. Hlavním problémem je nedostatek personálu. Podle lékařské asociace se více než 13 000 zaměstnanců ve zdravotnictví nakazilo koronou. Česká republika má největší počet úmrtí v indexu na 100 000 obyvatel.

Počet obyvatel: 10,7 milionu
Potvrzené infekce Sars-CoV-2 celkem: 268 370
14denní index onemocnění: 1379,8
14denní index úmrtí: 12,3

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Martina Barta: Berlín mi pomohl provést životní restart

Z Prahy odešla v 18 letech studovat na Jazzový institut do Berlína, s kufrem, velkým kloboukem a trochou peněz v kapse. Nyní vystupuje s různými hudebními projekty mj. jako sólistka Big Bandu der Deutschen Oper Berlin na mezinárodních hudebních festivalech (Kurt Weill Fest, Choriner Musiksommer, Jazztage Dresden). Pravidelně také vystupovala v duu s uznávaným americkým vibrafonistou Davidem Friedmanem. “Jsem ráda, že jsem zůstala. Berlín je pro mě naprosto inspirativní město,” hodnotí po letech své rozhodnutí.
Shutterstock
Přečtěte si

V Německu se propadla důvěra v televizi a část institucí. Nejdůvěryhodnější jsou pro Němce lékaři, policie a univerzity

Důvěra Němců ve většinu veřejných institucí loni klesla. Pětiprocentní ztráta důvěry stihla oproti roku předchozímu soudy včetně Ústavního, nebo také televizi. Mírněji, o 3 procenta, klesla důvěra v instituty pro výzkum veřejného mínění, rozhlas a tisk. Jen nepatrně (o jedno procento) pak klesla důvěra v policii a univerzity.
Přečtěte si

Bývalý berlínský primátor Michael Müller: Starostové hrají v politice čím dál větší roli

Rozrůstající se města mají stále větší národní a mezinárodní význam. Vyvíjejí se mocné sítě vztahů mezi starosty, a města si tím získávají čím dál větší pozornost. „Neudivuje mě, že jsou starostové vnímáni též na mezinárodní úrovni, když se vůči něčemu vyjadřují kriticky,“ reaguje v rozhovoru pro  N&N Czech-German Bookmag berlínský primátor Michael Müller na připomínku situace, kdy se jeho pražský protějšek Zdeněk Hřib na stránkách světových deníků vymezoval vůči nátlaku čínského režimu. Z komunálních témat Müller kromě jiného zdůrazňuje, že síť cyklostezek nelze rozšiřovat na úkor chodců, či například vysvětluje, proč v Berlíně na rozdíl od Prahy nehoukají sirény. Michael Müller vedl německou metropoli 7 let, mandát mu vypršel krátce před Vánoci 2021.

Nejčtenější v kategorii Society