Tři země v Evropě stojí před korona-infarktem

Německá tisková agentura dnes zveřejnila nejaktuálnější data zemí v Evropě s největším nárůstem onemocnění a úmrtí na koronu. Na špici se nacházejí tři země: Belgie, Velká Británie a Česká republika. 14denní indexy onemocnění a úmrtí se vztahují vždy na počet 100 000 obyvatel.

1. Belgie je zemí s největším počtem koronavirových infekcí za posledních 14 dnů. Část pacientů z Belgie byla v těchto dnech převezena do Cách v Německu, protože země nemá dostatek lůžkových kapacit.

Počet obyvatel: 11,6 milionu
Potvrzené infekce Sars-CoV-2 celkem: 333 624
14denní index onemocnění: 1390,9
14denní index úmrtí: 5,8

2. Velká Británie nemá dostatek ochranného oděvu a masek, někteří obyvatelé se pokoušejí ochránit pomocí igelitových pytlů na odpadky. Stále chybí testy.

Počet obyvatel: 68 milionů
Potvrzené infekce Sars-CoV-2 celkem: 894 690
14denní index onemocnění: 415,6
14denní index úmrtí: 3,2

3. Česká republika přijala drastická opatření, například noční zákaz vycházení, aby zabránila přetížení nemocnic v příštích dvou týdnech. Ministerstvo zdravotnictví nařídilo odložit plánované operace na všech klinikách. Hlavním problémem je nedostatek personálu. Podle lékařské asociace se více než 13 000 zaměstnanců ve zdravotnictví nakazilo koronou. Česká republika má největší počet úmrtí v indexu na 100 000 obyvatel.

Počet obyvatel: 10,7 milionu
Potvrzené infekce Sars-CoV-2 celkem: 268 370
14denní index onemocnění: 1379,8
14denní index úmrtí: 12,3

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Pozor na rychlou rozvážku. Gorily paralyzují život v Berlíně

Přibývá metropolí, v nichž bleskové rozvážkové služby doručují nákupy do deseti minut od objednání. Život obyvatelům ale zlepšují jen zdánlivě. Jak se ukazuje v Berlíně u služby Gorillas, zákazník za své pohodlí nakonec platí vysokou cenu v podobě degradujícího okolí i postupné rezignace na společenský život. To, co na první pohled vypadalo jako pokrok, nakonec vrací společnost zpátky na pomyslné stromy.
Přečtěte si

Karel Schwarzenberg: Úplně tu chybí vlastenectví

Karel Schwarzenberg po třiceti letech končí v české politice. Bývalému kancléři Václava Havla a ministru zahraničí končí poslanecký mandát a znovu nekandiduje. „Babiš rozdává jako ožralý carský důstojník,“ vysvětluje v rozhovoru pro N&N Magazín podstatu vadnoucího úspěchu současného premiéra. Příčiny aktuálního společenského úpadku nicméně vidí v historii, především v kapitulaci před nacistickým Německem a v dodnes nezpracované zkušenosti s komunismem. Vysvětluje ale také, proč doma za války jedli pávy, a pozastavuje se nad tím, že v sociální demokracii nejsou takřka žádní sociální demokraté.

Nejčtenější v kategorii Society