Vydražte si virus

Koronavirová krize ovlivnila umělecký svět a trh s uměním nejen ekonomicky, ale také tematicky. Řada umělců ve své tvorbě prezentuje svoji představu o viru, vyjadřuje tak své pocity z pandemie a toto téma považuje za jakousi výzvu. Jeden takový obraz si teď můžete vydražit. A co víc, přispět jeho koupí na dobrou věc.

Jan Kaláb, VIRUS 0420.

Gallerie KODLTrafo Gallery se spojily a společně vytvořily jedinečnou online aukci, na které se draží obraz Jana Kalába s názvem VIRUS 0420. Výtěžek z této aukce bude věnován pěti neziskovým organizacím. Čtyři jsou již dopředu známé, pátou vybere vítězný dražitel. Galerie společně vybraly subjekty, které pečují o seniory, zdravotně postižené osoby nebo děti na ulici, a přitom nejsou tolik viditelné. Cílem této podpory je usnadnit činnost těm, kteří po celou dobu pandemie pracují na plné obrátky a pomáhají těm nejslabším a nejzranitelnějším.

 „Během malování obrazu VIRUS 0420 (anticovid) jsem myslel na ty, kteří usilovně pracují na vývoji protiléku, vznikl tedy na jejich počest,“ uvádí ke vzniku díla jeho autor Jan Kaláb. O jeho tvorbě spojené s koronavirem jste se mohli dočíst v našem článku o online výstavě 19 umělců s názvem KarARTena, kterou právě Jan Kaláb inicioval a zorganizoval.

Vzhledem k tomu, že Galerie KODL dlouhodobě podporuje dobročinné projekty, obrátil se Jan Kaláb s dražbou právě na ni. „Myslím si, že má skvělý nápad, a navíc jeho obraz má parametry nejvyšší kvality. I když si přál začínat s velkorysou vyvolávací cenou 1 Kč, tajně doufám, že konečná cena by mohla rezonovat na čtvrt milionu a více.  Jedná se o unikátní práci podloženou spontánním příběhem a suverénně namalovanou pod vlivem pevné víry ve vítězství vědy a medicíny nad záhadnou nemocí,“ říká k projektu i samotnému obrazu Martin Kodl.

Aukce běží do neděle 10. května a zapojit se do ní můžete přímo přes aukční platformu LiveBid, případně si podat v Galerii KODL tzv. pevný limit, ve kterém určíte, do jaké výše chcete obraz dražit. K dosažené částce nebudou připočítány žádné další poplatky a celý výtěžek bude věnován vybraným neziskovým organizacím.

Údaje o díle:

Jan Kaláb: Virus 0420 (Anticovid), 2020

akryl na plátně, kruh 120 cm

Vyvolávací cena: 1 Kč

Neziskové organizace:

Pečovatelské centrum Praha 7

Aliance pro individualizovanou podporu

D.O.M.A. – Důstojnost, Otevřenost, Management, Atmosféra 

Projekt šance

Poslední projekt vybere vítězný dražitel

Více informací o dražbě najdete na webu www.galeriekodl.czwww.trafogallery.cz

#delatvicnezmusim

Tereza Vacková

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Boeckl a Kokoscha: skutečná rivalita?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, stojící naproti ikonické vídeňské secesní stanici metra Karlsplatz Otto Wagnera a Josepha Marii Olbricha, přichází aktuálně s výstavou „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Rivalita”. Nabízí přibližně stovku děl na papíře ze sbírek Albertiny.

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Aktuálně na německém webu

Boeckl und Kokoscha: Eine wahre Rivalität?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, die sich direkt gegenüber der ikonischen Wiener Jugendstil-U-Bahn-Station Karlsplatz von Otto Wagner und Joseph Maria Olbrich befindet, bringt aktuell in ihren Untergeschoss-Sälen die Schau „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Eine Rivalität.“ Darin präsentiert

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka