Vydražte si virus

Koronavirová krize ovlivnila umělecký svět a trh s uměním nejen ekonomicky, ale také tematicky. Řada umělců ve své tvorbě prezentuje svoji představu o viru, vyjadřuje tak své pocity z pandemie a toto téma považuje za jakousi výzvu. Jeden takový obraz si teď můžete vydražit. A co víc, přispět jeho koupí na dobrou věc.

Jan Kaláb, VIRUS 0420.

Gallerie KODLTrafo Gallery se spojily a společně vytvořily jedinečnou online aukci, na které se draží obraz Jana Kalába s názvem VIRUS 0420. Výtěžek z této aukce bude věnován pěti neziskovým organizacím. Čtyři jsou již dopředu známé, pátou vybere vítězný dražitel. Galerie společně vybraly subjekty, které pečují o seniory, zdravotně postižené osoby nebo děti na ulici, a přitom nejsou tolik viditelné. Cílem této podpory je usnadnit činnost těm, kteří po celou dobu pandemie pracují na plné obrátky a pomáhají těm nejslabším a nejzranitelnějším.

 „Během malování obrazu VIRUS 0420 (anticovid) jsem myslel na ty, kteří usilovně pracují na vývoji protiléku, vznikl tedy na jejich počest,“ uvádí ke vzniku díla jeho autor Jan Kaláb. O jeho tvorbě spojené s koronavirem jste se mohli dočíst v našem článku o online výstavě 19 umělců s názvem KarARTena, kterou právě Jan Kaláb inicioval a zorganizoval.

Vzhledem k tomu, že Galerie KODL dlouhodobě podporuje dobročinné projekty, obrátil se Jan Kaláb s dražbou právě na ni. „Myslím si, že má skvělý nápad, a navíc jeho obraz má parametry nejvyšší kvality. I když si přál začínat s velkorysou vyvolávací cenou 1 Kč, tajně doufám, že konečná cena by mohla rezonovat na čtvrt milionu a více.  Jedná se o unikátní práci podloženou spontánním příběhem a suverénně namalovanou pod vlivem pevné víry ve vítězství vědy a medicíny nad záhadnou nemocí,“ říká k projektu i samotnému obrazu Martin Kodl.

Aukce běží do neděle 10. května a zapojit se do ní můžete přímo přes aukční platformu LiveBid, případně si podat v Galerii KODL tzv. pevný limit, ve kterém určíte, do jaké výše chcete obraz dražit. K dosažené částce nebudou připočítány žádné další poplatky a celý výtěžek bude věnován vybraným neziskovým organizacím.

Údaje o díle:

Jan Kaláb: Virus 0420 (Anticovid), 2020

akryl na plátně, kruh 120 cm

Vyvolávací cena: 1 Kč

Neziskové organizace:

Pečovatelské centrum Praha 7

Aliance pro individualizovanou podporu

D.O.M.A. – Důstojnost, Otevřenost, Management, Atmosféra 

Projekt šance

Poslední projekt vybere vítězný dražitel

Více informací o dražbě najdete na webu www.galeriekodl.czwww.trafogallery.cz

#delatvicnezmusim

Nejčtenější v kategorii ArtDesign