Vydražte si virus

Koronavirová krize ovlivnila umělecký svět a trh s uměním nejen ekonomicky, ale také tematicky. Řada umělců ve své tvorbě prezentuje svoji představu o viru, vyjadřuje tak své pocity z pandemie a toto téma považuje za jakousi výzvu. Jeden takový obraz si teď můžete vydražit. A co víc, přispět jeho koupí na dobrou věc.

Jan Kaláb, VIRUS 0420.

Gallerie KODLTrafo Gallery se spojily a společně vytvořily jedinečnou online aukci, na které se draží obraz Jana Kalába s názvem VIRUS 0420. Výtěžek z této aukce bude věnován pěti neziskovým organizacím. Čtyři jsou již dopředu známé, pátou vybere vítězný dražitel. Galerie společně vybraly subjekty, které pečují o seniory, zdravotně postižené osoby nebo děti na ulici, a přitom nejsou tolik viditelné. Cílem této podpory je usnadnit činnost těm, kteří po celou dobu pandemie pracují na plné obrátky a pomáhají těm nejslabším a nejzranitelnějším.

 „Během malování obrazu VIRUS 0420 (anticovid) jsem myslel na ty, kteří usilovně pracují na vývoji protiléku, vznikl tedy na jejich počest,“ uvádí ke vzniku díla jeho autor Jan Kaláb. O jeho tvorbě spojené s koronavirem jste se mohli dočíst v našem článku o online výstavě 19 umělců s názvem KarARTena, kterou právě Jan Kaláb inicioval a zorganizoval.

Vzhledem k tomu, že Galerie KODL dlouhodobě podporuje dobročinné projekty, obrátil se Jan Kaláb s dražbou právě na ni. „Myslím si, že má skvělý nápad, a navíc jeho obraz má parametry nejvyšší kvality. I když si přál začínat s velkorysou vyvolávací cenou 1 Kč, tajně doufám, že konečná cena by mohla rezonovat na čtvrt milionu a více.  Jedná se o unikátní práci podloženou spontánním příběhem a suverénně namalovanou pod vlivem pevné víry ve vítězství vědy a medicíny nad záhadnou nemocí,“ říká k projektu i samotnému obrazu Martin Kodl.

Aukce běží do neděle 10. května a zapojit se do ní můžete přímo přes aukční platformu LiveBid, případně si podat v Galerii KODL tzv. pevný limit, ve kterém určíte, do jaké výše chcete obraz dražit. K dosažené částce nebudou připočítány žádné další poplatky a celý výtěžek bude věnován vybraným neziskovým organizacím.

Údaje o díle:

Jan Kaláb: Virus 0420 (Anticovid), 2020

akryl na plátně, kruh 120 cm

Vyvolávací cena: 1 Kč

Neziskové organizace:

Pečovatelské centrum Praha 7

Aliance pro individualizovanou podporu

D.O.M.A. – Důstojnost, Otevřenost, Management, Atmosféra 

Projekt šance

Poslední projekt vybere vítězný dražitel

Více informací o dražbě najdete na webu www.galeriekodl.czwww.trafogallery.cz

#delatvicnezmusim

Mohlo by vás zajímat

FB Alexandry Koláčkové
Přečtěte si

Kulturní průvodce na léto do Prahy i Berlína

Sculpture Line 2022 – sochy opět vyrazí do ulic Vše plyne a vše se mění. Další ročník sochařského festivalu Sculpture line se uvelebil na náměstích, prostranstvích a zákoutích českých, moravských a evropských měst, aby i v komplikované společenské situaci demonstroval sílu sochařského umění. Jakousi základnou…
Přečtěte si

Jakub Hrůša: Dirigent německého orchestru nemůže přejít žádný technický nedostatek. Němci by to vzali jako podfuk

V německých orchestrech nelze přejít žádný technický nedostatek pouhým vyjádřením víry ve zlepšení. Takový domnělý projev velkorysosti Němci vnímají jako podfuk na podstatě toho, proč se všichni sešli. Problém je potřeba vyřešit, zorientoval se v německé povaze už před lety Jakub Hrůša, dnes šéfdirigent Bamberských symfoniků v bavorském Bamberku a hlavní hostující dirigent České filhamonie a orchestru Accademia Nazionale di Santa Cecilia v Římě. Jeho cíl je vždy stejný: vést a inspirovat orchestr k technicky dokonalému výkonu s určitou emoční nadstavbou. Přitom je třeba hledat rovnováhu. Jakmile ji dirigent najde, dochází k vzácné interakci, na níž se napojuje i publikum, popisuje. Bamberští symfonikové pod vedením Jakuba Hrůši zahrají 21. září v Praze na festivalu Dvořákova Praha.
Přečtěte si

Česká kuchyně, Quo Vadis?

Málokdo ví, že české kulinářství mívalo stejně bohatý sortiment jako třeba francouzské. Naši rodiče a prarodiče na to zapomněli, ale mladá generace opět začíná objevovat kouzlo zvěřiny, ryb nebo třeba chřestu.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign