Vyfoťte si Prahu z nové vyhlídky na Letné

Úchvatný pohled na naše hlavní město nabízí nová vyhlídka, která vznikla na Letenské pláni mezi Hanavským pavilonem a bývalým Stalinovým pomníkem.

Město vybudovalo novou dřevěnou podestu za 800 000 Kč. Ta zamezí další destrukci svahu a možní si vychutnat výhled s posezením na nových lavičkách. Prostor byl také vybaven příjemným LED osvětlením. Pro pořízení záběrů Malé Strany nebo údolí Vltavy už tak nebude nutné nebezpečně přelézat kamenný stupeň a vyšlapávat horní část svahu.

Původní podoba vyhlídky.

V rámci snahy hlavního města Prahy o maximální zadržení dešťové vody byla původní asfaltová plocha, která byla již ve špatném technickém stavu, nahrazena propustnou žulovou dlažbou. Postupujeme tak v duchu našeho plánu adaptace na změnu klimatu. Vyhlídka byla doplněna i o nové odpadkové koše a historizující lavičky,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček.

Nová vyhlídka.

Jde za poslední rok o úpravu již druhé výrazné vyhlídky v Letenských sadech, která díky práci odboru ochrany prostředí MHMP prochází postupnou celkovou obnovou. Na jaře byla také dokončena rozsáhlá celková revitalizace celé východní části parku. Radnice se v budoucnu chystá vybudovat novou vodní plochu pro zavlažování stromů.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Fleischhauer: Experimentální obří projekt vymývání mozků v Berlíně – z voličů udělali zombie

Parlamentní volby v Německu letos provázely až kuriózní přešlapy. Komentátor německého týdeníku Focus Jan Fleischhauer se proto ve svém pravidelném sloupku vysmál německé politické reprezentaci pro její údajnou neschopnost zorganizovat řádné volby a zamýšlí se nad přetrvávající nekritickou voličskou přízní, jíž se rudo-rudo-zelená koalice v Berlíně nadále těší. Předmětný komentář přináší N&N magazín s laskavým svolením autora českým čtenářům.
Přečtěte si

Pavel Fischer: Za hranicemi se mě všichni ptali na Andreje Babiše a na Pandora Papers

Dění kolem osoby českého premiéra německé politiky zneklidňuje a jeho figurování v kauze Pandora Papers není žádná domácí, ale globální záležitost. V rozhovoru pro N&N Magazín to řekl senátor Pavel Fischer. Vztahy s Německem označil za natolik dobré, že si některé věci můžeme říkat natvrdo a otevřeně, čehož také rovnou využil k drsné kritice sousedů. Na jejich kancléřce mu vadí, že politicky držela ochrannou ruku nad Viktorem Orbánem, a německé vládě vytkl upřednostňování byznysu na úkor bezpečnosti a ochrany lidských práv.

Nejčtenější v kategorii Society