Aktuální podpora hotelů a restaurací v Německu

Jak známo, restaurace a hotely patří k nejvíce covidem postiženým branžím. Německá vláda přichází s podpůrným programem pro malé a střední společnosti z řad hotelů, restaurací, klubů, barů, cestovních kanceláří a vystavovatelů. Podpora do výše 150 000 euro nemusí být splacena.

V prvním kroku mohou daňoví poradci podat žádosti pro své klienty a zároveň je zaregistrovat na vzniklé online platformě. Platby společnostem by mohly být vypláceny již v červenci, uvedl ministr hospodářství. Překlenovací podpora má celkovou hodnotu 25 miliard euro. Účelem je pomoci malým a středním společnostem, které i nadále vykazují významný pokles tržeb. Výše pomoci je úměrná ztrátám na obratu a slouží k pokrytí provozních nákladů až do výše 150 000 euro – například na nájemné a leasing.

Překlenovací podpora se poskytuje na měsíce červen až srpen pro odvětví jako je hoteliérství a stravování, kluby a bary, cestovní kanceláře a vystavovatelé.

Ministr hospodářství Peter Altmaier v Berlíně uvedl, že tento program by měl pomoci mnoha malým a středním podnikům přežít krizi. Je ústřední součástí balíčku ekonomických stimulů, který by měl umožnit restart společnostem, které byly obzvlášť zasaženy krizí. Program běží od středy
8. července a Altmeier zároveň uvedl, že zůstává otázkou, zda bude podpora od druhé poloviny srpna prodloužena. 

Stát již během krize přijal komplexní programy, aby podniky podpořil a zachránil pracovní místa. Jednalo se však o půjčky, které musí být vráceny. Poté, co podnikatelská sdružení intervenovala u vlády, byla vytvořena tato forma podpory, která nemusí být vrácena. Prezident německé obchodní a průmyslové komory DIHK Eric Schweitzer zdůraznil, že podle průzkumů zhruba 20 procent společností stále hlásí úplné nebo dalekosáhlé zastavení svého podnikání. Patří sem autobusové společnosti, organizátoři veletrhů, koncertní agentury nebo vystavovatelé. „Dotace na fixní náklady na nájemné, leasing, praktikanty a daně z nemovitostí musí nyní do těchto společností dorazit co nejrychleji a nebyrokraticky.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, Mercedes-Benz: Přechod na elektromobilitu vyžaduje rychle rozvinout síť dobíjecích stanic

Redakce N&N Czech-German Magazine spustila unikátní projekt: pod názvem “Sedm mostů – Sieben Brücken” představuje německé společnosti a osobnosti působící v Česku a české působící v Německu. Na otázky nám odpověděl Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, generální ředitel Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
Přečtěte si

Master & Master: Původně chtěli v Praze vyrábět těstoviny. Teď si pro jejich designový nábytek jezdí i Němci

Osobitá česká značka Master & Master přináší originální kousky nábytku, který si zamilujete. Snoubí se v něm svěží design moderní industriality s nádechem starých časů, který dodává pocit klidu, pohody, stability a ukotvenosti. Jednotlivé kusy lze velmi dobře kombinovat, můžete z nich poskládat celý pokoj nebo jimi oživit fádně vyhlížející klasický interiér. Jak značka vznikla, kde berou její zakladatelé inspiraci a v čem jsou jiní než ostatní?
Přečtěte si

TOP zaměstnavatelé v Německu a Česku

Německý průmysl ztrácí – alespoň v očích vlastních zaměstnanců. Ve srovnání zaměstnavatelů si lépe než tradiční domácí firmy vedou společnosti ze zahraničí, většinou zaměřené na IT. Švýcarská farmaceutická a biotechnologická firma Roche byla loni u zaměstnanců nejoblíbenějším zaměstnavatelem. Je to poprvé za šest let, po něž konzultační platforma Glassdoors v Německu takový žebříček sestavuje, kdy první příčka nepatří domácí firmě.

Nejčtenější v kategorii Business