Tradiční německá značka Montblanc a její oslava krásy ručního psaní ožívá v nové knize Inspire Writing

Kniha Inspire Writing z vydavatelství Assouline vypráví příběh průkopnického domu Montblanc, který od svého založení v roce 1906 usiluje o to, aby inspiroval lidi k psaní perem. Díky mnoha unikátním archivním fotografiím a textu spisovatele a novináře Alexe Furyho má čtenář možnost poznat filozofii i estetiku značky.

Moderní technologie a rychlá komunikace povyšují v posledních letech psaní perem na exkluzivní a velmi osobní záležitost. Rukopis se stává prostředkem, jak zachovat autentickou stopu, je formou osobního uměleckého vyjádření, projevem úcty k adresátovi. Ručně psané pozvánky se stávají malými uměleckými díly moderní kaligrafie.  

Značka Montblanc je od svého vzniku synonymem vznešené kultury psaní. Nabízí luxusní kvalitní nástroje v tradičním ručním zpracování a vysoká očekávání zákazníků jsou tady beze zbytku naplněna. Ať už hledáte dokonalost v designu pera, nebo v jeho funkčnosti, přejete si psát nezvyklou barvou inkoustu, nebo hledáte exkluzivní dopisní papír, Montblanc vám umožní vyjádřit se přesně jak potřebujete. Přáním značky Montblanc je za pomoci svých per inspirovat lidi k ručnímu psaní, aby mohli tvořit a zanechat vlastní stopu.

Jako housle Stradivarius či piana Steinway, psací nástroje Montblanc jsou precizními a jemně vyladěnými uměleckými výtvory, které slouží k vyjádření tvůrčího úsilí. Limitovanými edicemi per High Artistry vzdává Montblanc hold slavným spisovatelům, umělcům, objevitelům a úspěšným osobnostem. Skrze svá pera pak oslavuje sílu lidské ruky a její schopnost komunikovat jinak než mluveným slovem. Kniha Montblanc: Inspire Writing napsaná novinářem a spisovatelem Alexem Furym je plná archivních snímků, dokumentů a krásných nových vizuálů od fotografa Lazize Hamaniho. Odhaluje mnohostrannou identitu značky Montblanc jako vrcholu luxusu psacích potřeb pro všechny, kteří usilují o dokonalost a mají odvahu zanechat za sebou svůj osobní a stylový podpis. Kniha je také připomínkou zvláštní síly rukopisu a stopy lidskosti, kterou najdeme v každém ručně psaném dopise.

S každou ze svých speciálních edic Montblanc nadále podněcuje novou kreativitu připomínkou umělců, kteří tvořili v minulosti i těch, kteří tvoří dodnes. Povzbuzuje tak všechny k zanechání osobního, ručně psaného otisku, slovo za slovem.

Kniha Montblanc: Inspire Writing (26x35cm, 220 stran, anglická a německá verze Assouline Legend) je k dispozici od února 2021 celosvětově v sítích Montblanc a Assouline.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

V Berlíně je po 50 letech k vidění dílo sochaře Alexandera Caldera

Hned dvě výjimečná díla najednou mohou obdivovat návštěvníci znovuotevřeného berlínského muzea Neue Nationalgalerie. To se po pětileté rekonstrukci vrátilo do původní podoby podle návrhu Mies van der Rohe a vystavuje dílo sochaře Alexandera Caldera úzce spjaté s kynetickým uměním. Sám Calder dodnes platí jako objevitel uměleckého perpetuum mobile.
Přečtěte si

Jak by (asi) zněla Beethovenova 10. symfonie, kdyby nezůstala nedokončená?

Když Ludwig van Beethoven v roce 1827 zemřel, zanechal svou poslední, 10. symfonii nedokončenou. Existuje k ní pouze 40 skic, nic víc, přičemž některé z nich jsou jen krátké úryvky. U příležitosti 250. výročí jeho narození se hudební vědci pod vedením muzikologa Matthiase Rödera rozhodli s pomocí umělé inteligence 10. symfonii dokončit.
Přečtěte si

Jak české sklářské řemeslo okouzlilo královnu. O berlínské výstavě se Zdeňkem Lhotským

Do Berlína se s více než ročním zpožděním chystá výstava o unikátním skleněném projektu, který pro dánský královský pár vytvořilo studio Lhotský z Železného Brodu. Jedinečný sarkofág měl už dávno zdobit kapli v katedrále v Roskilde, zatím na své odhalení však stále čeká. Kromě sarkofágu představí České centrum v Berlíně také velmi široký kreativní záběr umělce a majitele sklářského studia Zdeňka Lhotského, s nímž jsme si povídali o konceptu výstavy, sarkofágu i jeho vlastní sklářské technice Vitrucell.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign