Vzpomínka na indiánské léto Karin a Kateřiny

Naše pracovní cesty se setkaly přesně před třinácti lety a od té doby se prolnuly na mnoha projektech. Tentokrát jsme se společně rozhodly hledat české značky, které přicházejí na trh s kvalitními autentickými produkty a na vlastní kůži je pro vás vyzkoušet.

Chceme podpořit lokální trh, sdílet své zkušenosti, jít cestou kvality, jednoduchosti a nadčasového designu. Jít svou vlastní cestou a pokud se vám bude líbit, následujte nás…

První značkou, kterou jsme vybraly je Aesthetic, který je pro nás ztělesněním udržitelnosti, dobrého a rozumného přístupu k lidem, životu i k přírodě. S touto dnes už tradiční českou značkou jsme se setkaly nezávisle na sobě v době, kdy byli naši synové malí. Aesthetic se totiž dlouhou dobu zaměřoval pouze na dětské zboží a mnoho maminek si stejně jako my oblíbilo heboučké deky, zavinovačky, povlečení a polštářky. 

Dnes se zakladatelka, majitelka a designérka značky v jedné osobě – Dagmar Hlaviznová věnuje mnoha dalším oblastem. Nás zaujal její lněný program, který stále rozvíjí a tento rok jej obohatila o lněné župany a šaty.

Do té doby, než jsme si oblékly lněné župany a vyrazily užít si ještě poslední teplé dny k vodě v našich šatnících převládala bavlna, vlna a hedvábí. Režná barva lnu nás původně obě trochu odrazovala, tak jsme chtěly vyzkoušet i různé barevné varianty.

Len jsme si oblíbily na první dotek a univerzální, přesto velmi ženské střihy nás také příjemně překvapily. Len je pro pleť nejen příjemnou alternativou, ale může se také pochlubit antibakteriálními vlastnostmi. Je to jeden z nejdéle používaných přírodních materiálů a vhodný také pro alergiky.

Lněné vlákno má příjemné chladivé a osvěžující vlastnosti. Skvěle pohlcuje vlhkost, což oceníte také u osušek, utěrek a ručníků.

Líbilo se nám užívat si poslední sluce a bosýma nohama čeřit vodní hladinu, snídat na lněné piknikové dece a večer pak použít župan jako kabátek přes šaty.

Líbil se nám pocit svobody u materiálu, který je dovoleno nosit přirozeně zmačkaný. Pocit, že můžete ve stejných šatech sbírat v sadu jablka, nebo jít večer do baru na skleničku. Líbí se nám univerzálnost a nadčasovost všech věcí a jejich všestranné použití.

Kateřina Černá

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Boeckl a Kokoscha: skutečná rivalita?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, stojící naproti ikonické vídeňské secesní stanici metra Karlsplatz Otto Wagnera a Josepha Marii Olbricha, přichází aktuálně s výstavou „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Rivalita”. Nabízí přibližně stovku děl na papíře ze sbírek Albertiny.

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Aktuálně na německém webu

Boeckl und Kokoscha: Eine wahre Rivalität?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, die sich direkt gegenüber der ikonischen Wiener Jugendstil-U-Bahn-Station Karlsplatz von Otto Wagner und Joseph Maria Olbrich befindet, bringt aktuell in ihren Untergeschoss-Sälen die Schau „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Eine Rivalität.“ Darin präsentiert

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka