Vzpomínka na indiánské léto Karin a Kateřiny

Naše pracovní cesty se setkaly přesně před třinácti lety a od té doby se prolnuly na mnoha projektech. Tentokrát jsme se společně rozhodly hledat české značky, které přicházejí na trh s kvalitními autentickými produkty a na vlastní kůži je pro vás vyzkoušet.

Chceme podpořit lokální trh, sdílet své zkušenosti, jít cestou kvality, jednoduchosti a nadčasového designu. Jít svou vlastní cestou a pokud se vám bude líbit, následujte nás…

První značkou, kterou jsme vybraly je Aesthetic, který je pro nás ztělesněním udržitelnosti, dobrého a rozumného přístupu k lidem, životu i k přírodě. S touto dnes už tradiční českou značkou jsme se setkaly nezávisle na sobě v době, kdy byli naši synové malí. Aesthetic se totiž dlouhou dobu zaměřoval pouze na dětské zboží a mnoho maminek si stejně jako my oblíbilo heboučké deky, zavinovačky, povlečení a polštářky. 

Dnes se zakladatelka, majitelka a designérka značky v jedné osobě – Dagmar Hlaviznová věnuje mnoha dalším oblastem. Nás zaujal její lněný program, který stále rozvíjí a tento rok jej obohatila o lněné župany a šaty.

Do té doby, než jsme si oblékly lněné župany a vyrazily užít si ještě poslední teplé dny k vodě v našich šatnících převládala bavlna, vlna a hedvábí. Režná barva lnu nás původně obě trochu odrazovala, tak jsme chtěly vyzkoušet i různé barevné varianty.

Len jsme si oblíbily na první dotek a univerzální, přesto velmi ženské střihy nás také příjemně překvapily. Len je pro pleť nejen příjemnou alternativou, ale může se také pochlubit antibakteriálními vlastnostmi. Je to jeden z nejdéle používaných přírodních materiálů a vhodný také pro alergiky.

Lněné vlákno má příjemné chladivé a osvěžující vlastnosti. Skvěle pohlcuje vlhkost, což oceníte také u osušek, utěrek a ručníků.

Líbilo se nám užívat si poslední sluce a bosýma nohama čeřit vodní hladinu, snídat na lněné piknikové dece a večer pak použít župan jako kabátek přes šaty.

Líbil se nám pocit svobody u materiálu, který je dovoleno nosit přirozeně zmačkaný. Pocit, že můžete ve stejných šatech sbírat v sadu jablka, nebo jít večer do baru na skleničku. Líbí se nám univerzálnost a nadčasovost všech věcí a jejich všestranné použití.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Česko se na rozdíl od bývalé NDR nevylidňuje. Má však podobné problémy jako SRN

Zwickau znal před pár desítkami let každý, kdo uměl najít tehdejší Německou demokratickou republiku na mapě. Tehdy víc než stodvacetitisícové město bylo totiž proslavené jako jedno ze dvou center východoněmeckého automobilového průmyslu. Město, kde se vyráběly slavné trabanty, lidová bakelitová vozítka, která měla sice mnoho odpůrců, ale jež jsou dodnes symbolem své doby.
Přečtěte si

Jakub Hrůša: Dirigent německého orchestru nemůže přejít žádný technický nedostatek. Němci by to vzali jako podfuk

V německých orchestrech nelze přejít žádný technický nedostatek pouhým vyjádřením víry ve zlepšení. Takový domnělý projev velkorysosti Němci vnímají jako podfuk na podstatě toho, proč se všichni sešli. Problém je potřeba vyřešit, zorientoval se v německé povaze už před lety Jakub Hrůša, dnes šéfdirigent Bamberských symfoniků v bavorském Bamberku a hlavní hostující dirigent České filhamonie a orchestru Accademia Nazionale di Santa Cecilia v Římě. Jeho cíl je vždy stejný: vést a inspirovat orchestr k technicky dokonalému výkonu s určitou emoční nadstavbou. Přitom je třeba hledat rovnováhu. Jakmile ji dirigent najde, dochází k vzácné interakci, na níž se napojuje i publikum, popisuje. Bamberští symfonikové pod vedením Jakuba Hrůši zahrají 21. září v Praze na festivalu Dvořákova Praha.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign