Berlín v záplavě světel

Když se 11. září setmělo, Berlín se rozsvítil. Slavný berlínský světelný festival „Festival of Lights“ rozzářil na deset dnů 90 míst v metropoli.

Začněme naši trasu u sochy Vítězství, kterou Berlíňané nenazvou jinak než Elsa, přejděme k Braniborské bráně, a po přeplněné ulici Unter den Linden ke Státní Opeře, k hotelu Rocco Forte až ke chrámu Berliner Dom s kulisou televizní věže v pozadí. Magická atmosféra ohromí každého, kdo miluje hru světel, fantazie, vyprávění a pohádek. 

Festival světel se v Berlíně poprvé konal v roce 2005 a od té doby se stal populární podzimní atrakcí hlavního města. V dnešní době se festival rozprostírá od náměstí Alexanderplatz do velké části města, především v okresech Mitte-Tiergarten, Friedrichshain-Kreuzberg, Charlottenburg-Wilmersdorf a Steglitz-Zehlendorf.

Hlavním mottem pro rok 2020 je „United – Unity“ a mnohé z historických budov jsou proto osvětleny holistickým konceptem v duchu “propojení”.

I tato stará Škodovka se přijela podívat na rozsvícený Berlín:

Program a seznam všech míst, včetně budovy Slovenského Velvyslanectví najdete zde.

Video ze světelného festivalu si můžete pustit tady:

Mohlo by vás zajímat

Wikimedia, Simsalabimbam
Přečtěte si

Oceňovaná švýcarská autorka Dorothee Elmiger: Je na čtenářích, jak naloží s mými texty

Prožitek, konzum, peníze, sny, loterie, cukr. Nejúspěšnější švýcarská autorka současnosti Dorothee Elmiger je oceňována především pro experimentální formu svých knih, v nichž nachází překvapivé souvislosti mezi společenskými a politickými tématy. Rodačce z Wetzikonu vyšly již tři knihy, za každou z nich obdržela nominaci na prestižní Švýcarskou knižní cenu. Její texty se dočkaly překladu do mnoha jazyků, ten do češtiny však chybí. Pro N&N Magazín se rozpovídala o svém nejnovějším díle ‚Z továrny na cukr‘, o inspiraci i o tom, jak vnímá kritiku.

Nejčtenější v kategorii Society