Přečtěte si

N&N Podcast: Jiří Fajt o tom, proč se dnes cítí být doma v Berlíně a proč si česká média už zakázal sledovat

Jiří Fajt je historik umění a bývalý generální ředitel Národní galerie v Praze. Posledních 20 let žije i s rodinou v Berlíně, je však zvyklý pravidelně přejíždět mezi oběma metropolemi. V roce 2000 se rozhodl začít nový život v jiné zemi. Vzal s sebou i ženu a dvě malé děti ve školním věku. „Zpočátku byly z těch změn nervózní. Pamatuji, jak mi dcera křečovitě držela ruku a žmoulala sako, když jsem ji vedl poprvé do školy,“ vzpomíná Fajt. Jako ředitel Národní galerie v Praze působil od roku 2014 až do roku 2019, kdy ho odvolal tehdejší ministr kultury Antonín Staněk. Za tím je patrný vliv prezidenta Zemana – Fajt totiž v předchozí prezidentské volbě veřejně podpořil Karla Schwarzenberga. Jak vnímá Jiří Fajt tyto nepříjemnosti s odstupem času? Co si myslí o české politické kultuře? Nejen to jsme spolu probírali v nejnovějším podcastu.
Přečtěte si

Berlínský N&N podcast s českým fotoreportérem Filipem Singerem: Fotit Merkelovou je výzva. Nemá žádné emoce

Hostem podcastu Veroniky Jonášové o zajímavých Češích v Berlíně je světově uznávaný fotograf Filip Singer (40), který už od roku 2016 žije v Německu, kde pracuje pro agenturu EPA. Jeho snímky jsou vystavované po celém světě. Běžně publikuje v prestižních světových médiích, jako je New York Times, Der Spiegel, Newsweek nebo Guardian. Je držitelem celkem 19 cen Czech Press Photo. Původně působil na volné noze, od roku 2008 pracuje pro Evropskou tiskovou agenturu (EPA). Nejdříve pro ni fotil z Prahy, od roku 2016 je zaměstnancem EPA v Německu. Čtyři roky žil s rodinou v Drážďanech, v létě 2020 se přesunul do Berlína. S manželkou Helenou vychovává děti Daniela a Sofii.
Přečtěte si

N&N Podcast se zpravodajem ČT v Německu Martinem Jonášem: Proč Angela Merkelová nemluví s českými novináři?

Martin Jonáš je dlouholetý televizní reportér a moderátor. V Berlíně působí už podruhé jako zpravodaj České televize. Jenom z Německa, kde pracovně působí už pět let, přinesl českým divákům stovky reportáží. O Berlínu napsal taky knížku Příběh Berlín. A momentálně připravuje další knihu o Angele Merkelové, která vyjde na podzim.
Přečtěte si

N&N Podcast: Psychika za časů korony

Hostem tohoto podcastu je klinická psycholožka a psychoterapeutka Kateřina Marklová, působící v pražském Neo Centru. Společně se podíváme na vliv pandemie na naši psychiku a možná řešení, jak zvládat stres, strach a úzkost z nákazy, izolace, mediálního nátlaku a nejistot spojených s touto nelehkou dobou.
Přečtěte si

N&N Podcast: Eat Your Fears

Monika a Míša studují obor nutriční specialista na 1. lékařské fakultě a společně založily projekt Eat Your Fears. Sestavují individuální jídelníčky, poskytují odborné konzultace v oblasti výživy a vymýšlí nové recepty. Nezaměřují se pouze na stravu, ale na všechny aspekty zdraví.
Přečtěte si

N&N podcast #restartpodnikani / PARTNEŘI S Vítem Řezníčkem o coworkingu a jedinečném prostoru HubHub

V tomto podcastu se věnujeme konceptu, který je stále častěji skloňován hlavně ve spojení s podnikáním – coworking. Hostem podcastu N&N je Vít Řezníček, Brand & Marketing Manager HubHub Prague, místa, které spojuje, vzdělává a pomáhá všem, kteří chtějí rozvíjet své sny, plány a projekty. Objevte výhody coworkingu a nahlédněte do zákulisí pražské pobočky HubHub.
Přečtěte si

N&N podcast #restartpodnikani / PARTNEŘI Jakub Splavec, AMI Communications: O důležitosti krizové komunikace

Jakub Splavec je Account Director v PR agentuře AMI Communications, která letos oslavila 25 let svého působení. Jako jedna z největších PR agentur u nás měla v době koronavirové krize napilno. Komunikace byla v tomto období klíčová a nesmělo se zaspat, ani nic opomenout. Všichni museli být ve střehu, aby správně externě i interně komunikovali se všemi, kterých se to týkalo. Jak zvládnout krizi a jak se na ni správně připravit? To se dozvíte v tomto podcastu.
Michaela Karsten
Přečtěte si

N&N podcast #restartpodnikani / PARTNEŘI Michaela Karsten, agentura Brillant Brain: S mistryní světa o možnostech paměti

Pozvání do podcastu N&N přijala MUDr. Michaela Karsten, autorka vzdělávacího projektu Brillant Brain a světová mistryně v paměťových schopnostech zapsaná do Guinnessovy knihy rekordů. Specializuje se na lidskou paměť, proces učení a na mentální trénink. Své mnohaleté zkušenosti předává klientům cestou přednášek, seminářů a individuálních tréninků. V tomto podcastu rozkryjeme mimo jiné paměťové techniky i faktory, které naši paměť ovlivňují, ať už negativně, nebo pozitivně.
Přečtěte si

N&N Podcast: Azorské ostrovy

Občas máme jako cestovatelé touhu poznat nevšední místa, země a kraje, které nejsou turisticky profláklé a kde se to nehemží davy lidí. Jednou z takových destinací jsou bezpochyby Azory, portugalské souostroví uprostřed Atlantického oceánu.