Přečtěte si

Manažer a kouč Heinrich Homola: Proč mají Češi pořád pocit, že musejí dohánět Západ?

Heinrich Homola se narodil v Praze, ale vyrůstal v Německu. Je absolventem univerzity v Karlsruhe v oboru podnikaní, marketingu a inženýrství. Dvacet let pracoval jako vrcholový manažer, generální ředitel a předseda představenstva v různých společnostech v Německu, Nizozemsku a České republice. Před dvanácti lety vyměnil manažerskou kariéru za vlastní působení jako interim manažer a kouč. Koučuje zejména majitele, podnikatele a vrcholové manažery jak v českých, tak zahraničních firmách. V rozhovoru jsme se ho ptali na hlavní rozdíly v řízení českých a německých firem a zabrousili jsme i do otázek české a německé ekonomiky s ohledem na koronavirovou krizi.
Přečtěte si

Jde to i v zimě: Vybrali jsme top 10 běžeckých tras v Praze a v Berlíně

Je to takový novoroční městský trend. Poté, co ve spižírnách dojde to nejlepší cukroví a to méně povedené naházíte kachnám, máte při pohledu na přežrané ptactvo najednou pocit, že byste měli s tím svátečním obsahem uvnitř svého těla něco dělat. Ulice měst se pak plní i takovými běžci, podle jejichž stylu běhu a oblečení poznáte, že obvykle neběhají a že to i letos vydrží maximálně do února. Letos je běžců ještě víc, protože jsou zavřená fitness centra a tělocvičny všeho druhu. Výhodou běhu je navíc fakt, že potřebujete pouze boty (no, něco na sebe taky) a pak už jen trasu, po které se rozeběhnout. Jaké jsou ty nejlepší v Praze a Berlíně?
Přečtěte si

Kristina Reznik: Focení je týmová hra

Focení je o emocích, preciznosti, vnímání, je to týmová hra, kdy je potřeba sladit všechny činitele, které se na fotografii podílejí. Individuální přístup fotografa je cesta k úspěchu a Kristina Reznik je toho důkazem.
Přečtěte si

Umění dělat dorty jinak

V Defidu Cakes dělají dorty jinak, netradičně, a nebojí se experimentovat. Dorty už nejsou pouze o chuti, ale i o estetice, a to ví moc dobře Daria Kulachek z Defidu cakes.